O názoroch pravdoláskarov

Facebook je studnicou neuveriteľných príbehov. Jeden z nich prezentovala užívateľka Valerie Keltnerová pri konverzácii o tom, ako rozmýšľajú tí, ktorí zápalisto obhajujú imigráciu a stoja v prvých radoch živých reťazí pri protestoch voči neobmedzenej imigrácii 


 

Dnes som bola na káve s nemeckým kamarátom, ktorý je pravdoláskar. Uvedomila som si, že je dobré so „slniečkármi“ občas si pokecať, pretože my v skutočnosti máme len nejaké predstavy o ich uvažovaní a motívoch, ale realita je niekde inde. Naviac takýto dialóg nás učí reagovať a upevňovať si svoj postoj. Môjmu kamarátovi je 33 rokov, žije v Sasku a pracuje ako manager (takže žiadny dredatý lúzer). Z našej debaty vyplynuli napríklad tieto jeho názory:

 • Ak má európska kultúra nejakú hodnotu, tak proti islamu obstojí sama o sebe. Aktívne brániť svoju kultúru je neprípustné, musí obstáť sama (je prípustné vyznávať európske hodnoty, sláviť sviatky, chodiť do kostola, maľovať tradičné vzory … niečo také), kritika cudzej kultúry je neprípustná a nedemokratická, nieto ešte niečo zakazovať.
  .
 • Európske hodnoty vyrástli na arabských objavoch (lekárstvo, alchýmia, matematika). Argument, že presne tieto vedy sa vyvíjali v oblastiach dobitých Arabmi a sú teda Arabmi v podstate len prevzaté a vyťažené, je nepodstatný.
  .
 • Proti islamu je neprípustné vystupovať aktívne, to je nedemokratické (napríklad ukazovať torzá ukameňovaných žien), ale prípustné je napríklad trvať na svojich hodnotách (nepoužívať arabské číslice, nepiť arabskú kávu, pozn .: ja som pila kávu, on si dal vlastenecky džús 🙂 )
  .
 • Akcia torzá ukameňovaných žien (ktorú v Česku zorganizoval Blok proti islamu) ho rozčúlila, vraj je to nacistická hystéria. Kým nikoho v krajine naozaj neukameňujú, tak sa to tu nemá riešiť.
  .
 • Schengen je na nič, nefunguje a to je aj tak jedno, pretože by sme mali pustiť každého, kto chce v Európe žiť, aby to skúsil. Európa je nafukovacia, to nie je žiadny problém. Nemecko to zvláda a zvládne.
  .
 • Argument jeho (uvedomelej) babičky, že nedovolíme mešity, pretože v Pakistane sa nesmú stavať katolícke kostoly, je blbosť. My tu pokojne dovolíme mešity, pretože je to demokratické. Práve preto utekajú imigranti zo svojich krajín, pretože túžia po našej demokracii a my im to preto umožníme.
  .
 • Frau Merkel je neschopná, pretože vôbec nejedná, len kecia (nedostala som z neho, ako by mala konať, asi prísnejšie, t.j. postihovať nacistov predpokladám).
  .
 • V Nemecku je väčšina ľudí pre imigrantov, to len zlá nacistická Pegida má obtočené média okolo prsta tak, že to vyzerá obrátene.
  .
 • Európa vykorisťuje krajiny tretieho sveta, pretože lacno ťaží z ich bohatstva a s prirážkou potom výhodne predáva ďalej. Na môj argument, že nech si teda tie vykorisťované štáty nastavia minimálnj mzdy, vývozné dane atď., reagoval, že to by sme sa tu v Európe potom nemali tak dobre a to nechceme, takže je lepšie kompenzovať vinu spáchanú v Afrike prijímaním a živením ekonomických migrantov .
  .

Takého ľavicového demokrata o opaku nepresvedčíte. Snáď len sústavný dôkaz v reáli, by ho mohol nahlodať. Ale na druhej strane, ak by niekto rezal hlavu jeho babičke, on by to možno vykladal ako náhodný akt konkrétneho šialenca a že v každej spoločnosti je určité percento deviantov, ktorí také veci páchajú. Hm, možno by ale mohla tiež byť na vine európska spoločnosť, ktorá nezvládla dobre imigrantov integrovať a u nich potom vzniká frustrácia a to vedie k násilnostiam.

Hoci je to prekvapujúce rozchádzali sme sa v dobrom a sľúbili sme si ďalšiu výmenu informácií. Hlavne ho zaujímal umelec Kohút. Toho mu určite pošlem, haha. (pozn. – kto nevie o koho ide, vygúglite si to, ale myslím že to perfektne dokladá etické a morálne posunutie podobných ľavičiarov)

 


Na záver by som rád dodal výňatok z jedného rozhovoru, ktorý bol urobený ešte v roku 2007 a ktorý prudko kontrastuje s horeuvedenými názormi. Jeho autorstvo zámerne zamlčím, dostanete sa k nemu poklikom na obrázok. Robím to preto, aby si čitatelia mohli urobiť sami obraz čo spôsobí s človekom konformizmus a plnenie prianí druhých…

Multikulti

Pridaj komentár