Obchodné záujmy nesmú byť nadradené základným hodnotám slobody

Bratislava 16. augusta (TASR) – Sankcie Európskej únie voči Rusku môžu znamenať istú ekonomickú stratu, ale treba byť pripravení túto stratu prijať. „Obchodné záujmy nesmú byť nadradené základným hodnotám slobody a demokracie,“ napísal včera na svojej facebookovej stránke prezident SR Andrej Kiska.

P. prezident vo svojej nekonečnej oddanosti „základným hodnotám slobody a demokracie“ pozabudol uviesť, kto konkrétne bude prijímať tie ním zmienené straty. On sám? Politici s istým platom a miestom? Nie. Budú to obyčajní ľudia, ktorí dennodenne musia usilovne pracovať aby zabezpečili potreby svojich rodín. Práve oni budú prepustení z firiem, ktoré vplyvom sankcií prídu o svoje trhy. Práve oni prídu o svoje pravidelné príjmy. A aby si zabezpečili svoje základné potreby, tak s veľkou pravdepodobnosťou si budú musieť požičať v nebankovkách, alebo nakúpiť na splátky. Och… prepáčte. predsa sa len nájdu firmy, ktoré z toho budú profitovať.

Pre tých, ktorí si myslia, že sankčná alebo vojenská cesta je jediným riešením takýchto problémov upozorňujem, že podobné konflikty nikdy nevznikajú medzi štátmi so silným, ničím neregulovaným obchodným prepojením. Potvrdzuje to aj skutočnosť, že ani nie po dvoch týždňoch dochádza v mnohých štátoch EÚ k prehodnocovaniu vhodnosti tohto riešenia. A predstavme si či by vôbec táto situácia vznikla, ak by bolo Rusko plnohodnotným obchodným partnerom pre členské štáty  EÚ. Napr. ako Švajčiarsko.

Zdroj: TASR

2 komentáre

Pridaj komentár