Orbána sa zastala izraelská vláda

Tak sa nám Orbána zastala aj izraelská vláda … pani Mulerova!

Nuž úspešne tak narušila mýtický obraz nerozbornej jednoty tajných vládcov sveta, ale je to tak už dlhšie. Súčasný izraelský premier Bibi Netanjahu dokonca zaviedol v Izraeli zákon FARA(dokonca jeho najprísnejšiu verziu) proti mimovládkam, aby mu najdemokratickejšia ambasáda na svete nemohla kafrať do politiky cez svoje farebné kone – mimovládky. Fico by sa mal inšpirovať, ale on to zatiaľ rieši inak: platí im za ochranu, pardon držhubné.

takže článok, jeho znenie, pre prípad že by zmizol v hlbinách internetu

Kampaň proti Sorosovi je v poriadku

George Soros
Americký finančník maďarského pôvodu George Soros.
Orbánova kampaň proti finančníkovi Sorosovi vyvolala medzinárodný škandál. Orbán je opäť démonizovaný ako nepriateľ slobody. Soros je vyfarbovaný ako štedrý filantrop. Tento obraz však nesedí.

Orbán spustil proti Sorosovi bilboardovú kampaň: Nedovoľme, aby sa Soros smial ako posledný. Orbán Sorosa obviňuje z toho, že cez svoju sieť mimovládnych organizácií podporuje masovú ilegálnu migráciu do Európy  čo je v rozpore so záujmami Maďarska.

Soros napríklad požadoval, aby EÚ prijala každý rok minimálne milión azylantov a aby každému poskytla 30 tisíc eur na prvé dva roky.

Kampaň proti Sorosovi okamžite pobúrila maďarskú židovskú obec, izraelského veľvyslanca aj svetové médiá.

Na druhej strane: Orbána sa otvorene zastala izraelská vláda. Korigovala slová svojho veľvyslanca s tým, že kritika Sorosa je legitímna, pokiaľ nepodnecuje antisemitizmus. Soros podkopáva demokraticky zvolené vlády Izraela, financuje organizácie, ktoré očierňujú židovský štát a upierajú mu právo na sebaobranu, píše sa vo vyhlásení izraelského ministerstva zahraničných vecí.

V podstate to sedí. Kampaň proti Sorosovi by bola za čiarou  celkom neprijateľná  ak by bola motivovaná antisemitizmom. To však nie je tento prípad.

Soros ako politický hráč

Soros nie je len ikona a sponzor tretieho sektora, resp. ľavicových mimovládnych organizácií. Soros je hlavne politický hráč (v pozadí ringu). Podľa servera WikiLeaks mal úzko spolupracovať s Clintonovcami. Jeho organizácie presadzujú nielen svoju ideológiu (napríklad podporu imigrácie), ale aj svoju politiku.

Soros a jeho ľudia o Orbánovi otvorene hovoria ako o nepriateľovi, ktorého treba poraziť.

Samozrejme, Soros má v slobodnej západnej spoločnosti právo presadzovať svoje ciele. A podporovať pri tom sieť mimovládnych organizácií, univerzitu, spriaznené opozičné strany… Takisto má právo vyhlásiť Orbána za nepriateľa slobody“ a viesť proti nemu verejnú kampaň.

No a presne to isté právo má aj jeho nepriateľ  Orbán. Ak to robí v hraniciach zákona a fair play, je to v poriadku.

Orbán má zároveň právo  či dokonca povinnosť  chrániť Maďarsko pred náporom ilegálnej migrácie. Najmä vtedy, ak ide o migrantov z komunít, ktoré sú vysoko konfliktné a málo prispôsobivé.

Tri údery Orbána

Orbán v boji so Sorosom využil tri nástroje.

 

Spomínanú bilboardovú kampaň, za ktorou je iniciatíva Národná konzultácia“ spájaná s Fideszom a vládou. A k tomu sprísnené pravidlá pre mimovládne organizácie a súkromnú univerzitu.

V jednom ani v druhom prípade však nešlo o likvidačné údery, ako kričali niektorí Sorosovi spojenci v Európskom parlamente či v médiách.

V prípade mimovládok Orbánova vláda požaduje, aby povinne nahlasovali a zverejňovali svoje príjmy zo zahraničia. Čo by malo byť celkom prirodzené pravidlo pre každú slušnú (transparentnú) organizáciu. A pre každú krajinu, ktorá má vyššie ako provinčné ambície…

 

Pri univerzite v Budapešti zase Orbán trvá na tom, aby si upratala svoj štatút. Sorosova škola v Maďarsku funguje ako pobočka zahraničnej univerzity. Problém je v tom, že Soros v materskej krajine nijakú univerzitu nemá. Jej sídlo v Spojených štátoch je len schránka.

Maďarská vláda žiada, aby bola Stredoeurópska univerzita v Budapešti buď pobočkou skutočnej zahraničnej univerzity, alebo  ak nie je  aby sa riadila maďarskými zákonmi.

Jednoducho: ľudia ako Soros by sa mali zmieriť s tým, že nie sú jediní, kto môže organizovať verejné kampane a spisovať čierne zoznamy nepriateľov. Lebo niekedy sa stane, že nepriateľ je vybavený pudom sebazáchovy. Pomerne silným.

Originál sa zatiaľ nachádza na adrese

https://www.aktuality.sk/clanok/504826/komentar-daga-danisa-kampan-proti-sorosovi-je-v-poriadku/

https://www.reuters.com/article/us-israel-hungary-soros-idUSKBN19V1J4

 

11 komentárov

 • Tip na..
  Prednáška o budúcom trende vývoja civilizácie, priemyslu, technológií a sociálnych zmien.
  13.06.2017 Otvorená myseľ a srdce – seminár s Petrom Staněkom
  https://www .youtube. com/watch?v=VX9XB6eJTDA

 • Tu som vyhrabal dokument, ktorý je v kontexte s témou článku – z konferencie osobností verejného života v Česku, kde aj predstavitelia židovskej obce už vyjadrujú obavy z toho migračného pohybu, lebo židovská obec všeobecne – je závislá na existencii tej kresťanskej. Spojené nádoby európskej kultúry. A toto Sorosove islamizačné aktivity vážne ohrozujú.
  Takže teraz bude záležať na tom, či kompetentní tento varovný signál zachytia a začnú korigovať svoje politické rozhodnutia, lebo by ma vážne zaujímalo, ako tu niekto bude obviňovať z extrémizmu práve predstaviteľov židovskej obce – ktorí sa začínajú ozývať. Tu sa zjavne niekto prepočítal.
  Apokalypsa a špirála nekonečného vraždenia. Vedec priniesol prevratné vysvetlenie.
  https://www .youtube. com/watch?v=or_VHZDeXrQ

 • Admin – ty si dobrý ži***ky ko****! Po*** sa aj s týmto tvojím Medzičasom!!!

  nauc sa nadavat slusne
  admin

  • Admin – práve som pochopil, že máš taký strach, že ti príde vhod každá vyhrážka – AKOŽE TERAZ MOJA – aby si to tu zabalil! Lenže ja sa ti nevyhrážam – ja ti LEN nadávam – za to – že si zneužil našu dôveru, že si vyprovokoval – a to bol účel – určité reakcie – ale o dielo ako také ti nejde – len o monitoring! NAŠE REAKCIE! Som bývalý príslušník prieskumného vojska – viem teda, čo znamená prieskum bojom. A viem, čo znamená zradiť – svojich – a najme – SÁM SEBA! NEEXISTUJE!!!
   Budeš sa musieť ešte narodiť – niekoľkokrát! A neviem, či to bude stačiť!
   ——————
   obavam sa ze sa mi vyhrazas ohrozenim zivota, to je vazny problem
   zabalit by si to mohol ty
   admin

   PS diskutuj prosim k teme clanku a nie o blbostiach

   • Admin – lenže ja to nezabalím! Ja som príslušník kasty – DEFENDERS! „Sorry jako!“ – Budete nás musieť najprv – pozabíjať!
    Jedna z dcér – potomkýň Sama Chlupku – moja bývalá milenka – má v sebe ten oheň – na ktorý v živote nezabudnem – a s veľkou úctou – už možno babičku – a so slzami v očiach – pozdravujem – do Malaciek!
    A keďže rešpektujem slobodu – a priori – nechám ti na zváženie – uverejnenie dokumentu, ktorý sa týka – a priori – toho, pre – čo my muži dýchame – pre česť a slobodu a bezpečie našich žien, dievčat, mám, vnučiek – všetkých tých krehkých bytostí!

    MOR HO!
    Útěk z Islámského státu [HD]
    https://www .youtube. com/watch?v=yBpJGPYClPk

    • Admin -a ešte dodám, že mnohé z týchto krehkých bytostí – našich žien – majú také pevné charaktery! Kiež by sme – my muži – mali aj také pevné charaktery! Pozdravujem Hanku – matematický-geometrický kód ABC
     Útěk z pevnosti Colditz 1/2 | Český dabing
     https://www .youtube. com/watch?v=HYqfEUTLxOE

   • Admin – § 360 TZ – NEBEZPEČNÉ VYHRÁŽANIE – som ničím, ani vlastnou blbosťou – nenaplnil! Ty – provokatér – si sem zavesil článok – na ktorý čakáš – reakcie! Lebo formuješ – informačné pole! Aj ja tu mám prácu – v prospech tejto krajiny – a tak som sa pokúsil ozrejmiť – v čom sa dotkol a ohrozil – tento psychopat Soros – samotnú židovskú obec! Aj tu na Slovensku. LEBO TÁ VYGRADUOVANÁ NENÁVISŤ SA ICH DOTKNE! Lebo to je podstata – že tento bohorovný magor – prekročil svoje – to sa už nedá nazvať diplomatické – kompetencie. A ty o tom nechceš – nič!

    • Admin – a teraz sa dotknem židovskej obce! Sú v princípe 2 židovské obce! Tá naša – je len tá semitská – pre ktorú je miestom zastavenia – vyvolenou krajinou – SLOVENSKO! Peter Sagan! To je náš – milovaný človek!
     A takého istého – krásneho – človeka – ktorému z očí blesky sršali – a mladé baby ho žrali – bol Ďuro Spitzer -ktorého som poznal v generačnom rozmedzí – ja decko – on dedo… Ďuro bol vodák – a aj tu je zadefinovaná jeho česť – počas 2. svetovej vojny velil cca 100-člennej partizánskej jednotke – čisto židovskej, ktorá – nie sama, vyvolala ten pohyb, vďaka ktorému – v reakcii – Nemci odzbrojili slovenskú armádu – a tým zamedzili tomu plánovanému silovému útoku – našej armády v SNP.
     Otázka – kto zradil – prezradil?
     Ďura Spitzera som poznal ako človeka, ktorý miloval našich ľudí, túto zem. A myslím, že túto vec – zradu národa, chlapci – potom – vybavili – v 70-tych rokoch – na Dunaji.

     A potom je tu druhá obec – otvorene sionistická – nenávistná – taká Eva Wister – ktorá sa netají s odporom k Slovensku, a otvorene sa hlási k sionizmu, a za naše verejné lówe – s výsmechom – udeľuje titul – SLOVENKA ROKA! Hnus!

 • NEOMARXIZMUS = FEMINIZMUS = AUTOGENOCÍDA!!! = KRYPTOFAŠIZMUS!!!
  „George Soros poodkryl svoju dušu: “Som blázon, ktorý chce mať vplyv. Som ako boh”
  „Kto je tento muž, ktorý zasahuje do osudov mnohých krajín? „Vždy som sa na seba díval ako na boha. Pravdu povediac od detstva som v sebe nosil mesiášske fantázie, o ktorých som cítil, že ich musím kontrolovať, ináč ma môžu dostať do problémov.“ Toto sú jeho vlastné slová. Keď ho British Independent požiadal, aby toto svoje vyhlásenie viac vysvetlil, dostalo sa redaktorovi odpovede: “Je to druh choroby, keď sa považujete za boha, za tvorcu všetkého, ale cítim sa spokojne, pretože som to začal uskutočňovať.“ Ako podotýka server usanewsflash.com, ak aj „blázon“ disponuje biliónmi, nikdy nie je „irelevantný“ a ohromné bohatstvo je to, čo mu umožňuje vplyv. “
  „To, že sa tento americký bilionár, (ktorého mainstreamové médiá označujú ako „filantropa“, t.j. ľudomila, pričom svoje bohatstvo dosiahol vysoko neetickým spôsobom), snaží ovplyvňovať nielen politiku v USA, ale aj zasahovať do vnútropolitických záležitostí európskych krajín, je už známa vec.“
  „Írske médiá informujú o uniknutom trojročnom pláne 2016-2019, zameranom na “práva žien“, ktorým chce Soros eliminovať zákony na ochranu nenarodených detí po celom svete.“
  https://www.lifenews.sk/content/george-soros-poodkryl-svoju-du%C5%A1u-%E2%80%9Csom-bl%C3%A1zon-ktor%C3%BD-chce-ma%C5%A5-vplyv-som-ako-boh%E2%80%9D

  Poznámka – v súvislosti s tématickým článkom – židovská obec sa už môže cítiť byť dotknutá PRESAHUJÚCIMI Sorosovými genocídnymi protibielymi kalergiovskými plánmi, pretože židovská obec splýva skôr s bielymi, ako farebnými – Chazari určite!

  KONTEXT:
  „V článku s názvom “Beyond Pro-Choice: The Solution to White Supremacy is White Abortion” autorka Nicole Valentine obviňuje „biele rodiny“ z toho, že stoja v ceste „progresívnej spoločnosti“ tým, že „iniciujú svoj parazitizmus“ a využívajú „plnú nadvládu nad zotročeným a utláčaným ľudom.“

  Bieli majú podľa autorky od narodenia zmysel pre obvyklú bielu identitu a tá ich udržuje, aby replikovali bielu rodinnú jednotku, čím podporujú cyklus bielej nadvlády v Amerike. To je podľa autorky dôvod, prečo by mala byť biela rodinná jednotka zničená.“
  http://www.hlavnespravy.sk/feministicky-casopis-ziada-aby-biele-zeny-chodili-na-potrat-vyriesi-sa-tym-problem-rasizmu/1053404

 • Miloslav Dědek

  Pan Dedek vy ste nepoucitelny
  dajte sa prosim aj s Vasim obtazovanim spamom na odchod
  Admin

Pridaj komentár