Otvorenie mešity v Nice bolo zadržané primátorom mesta.

Primátor mesta Nice, Christian Estrosi chce právnymi metódami zastaviť otvorenie mešity financovanej Saudskou Arábiou.

Estrosi zastáva názor, že saudský minister ds. Islamu, ktorý dohliadal na financovanie výstavby mešity, Salih ibn Abd al-Aziz asz-Szejch, propaguje právo šaria, a tiež predpovedal zbúranie všetkých kresťanských kostolov na Arabskom polostrove. Podľa primátora, ďalšia mešita v Nice vzbudzuje nepokoj francúzskych spravodajských služieb, a financie na jej výstavbu pochádzajú zo zahraničných fondov, ktoré nepodliehajú kontrole.

Spojenec USA, Saudská Arábia, je už veľa rokov obviňovaná z exportovania jedného z najviac expanzívnych a fundamentalistických odštepní islamu, wahhabizmu prostredníctvom financovania zahraničných mešít a kultúrnych islamských centier.

Mariusz Malinowski

Zdroj:http://euroislam.pl/otwarcie-meczetu-w-nicei-powstrzymane-przez-mera-miasta/

4 komentáre

 • Na Arabskom polostrove ešte sú nejaké kostoly? To som nevedel. Inak, pán Malinowski, ešte mi tak zišlo na um – keď už ste napísali článok o tej diskusii o islame v Bratislave, čo takto pozvať do bratislavského štúdia Slobodného vysielača niektorého z tých moslimov čo tam rečnili a dať si s ním duel? Choďte do toho a natrite im to.

  • Uniká mi pointa tejto hypotetickej diskusie. Teoreticky k čomu by mali diskutéri dospieť ak obaja sú presvedčení, že možným výsledkom je len jedno riešenie a jedinou konštantou je boj?

 • Len či si ten starosta „nezarába“ na teroristický útok?

  • Starosta má dve možnosti – neurobiť nič a postupne sa pozerať ako bude pribúdať na okolí mnohoženstvo, prebehne transformácia skôl na madrasy, v lokálnej tlači sa budú imámovia dohadovať ktorý kostol zrušiť a ktorý prestavať na mešitu; (pardon tu už zavádzam ako mainstream, zrušnie spraví spraví samotná kresťanská cirkev, bude to otázka nákladov). Bede sa pozerať postupne na to, ako sa možno jeho vnučka nevyhrá súťaž mis ale dostane sa jej väčšej pocty, totiž ako konkubína sa dostane do háremu lokálneho bega alebo pašu a po 50-ke keď už bude neatraktívna tak na nejakom tmavom mieste …. . Tak možno ona nie, ale množstvo jej spolužiačok asi áno.
   Ale to už starosta nebude žiť a nemusí ho to trápiť…. . To čo bude potom, sa nedá pre starostovu peňaženku vyčísliť, to je proste kategória finančne nezaujímavá, nebude sa za to dať kúpiť vila ani auto, starosta ako kapitálový žrebec by mal po správnosti teda nemal nič nerobiť, mal by kradnúť a byť ticho, veď niekto iný to porieši …., alebo aj nikto.
   Z tohto príbehu aspoň viete ako končia ctitelia zlatého teľaťa – stracajú územie a moc v prospech hodnotovo orientovanej komunity čo uznáva ako kapitál seba sama. Ďalšia vec je, že potom jedného dňa príde meteorit a spraví s týmto typom spoločnosti to čo spravil s dinosaurami. Vďaka bohu za moslimov, aspoň vidíme aký luksusný, pomaly pracujúci, sebaregulujúci koncentrák sme si tu spravili. Keby títo chlapci nemali explozívne sklony, ani by sme na to neprišli, že je niečo s nami zle.

Pridaj komentár