Otvorený list organizátorom stránky Konspiratori.sk

Nevážení členovia výboru

 • Pavol Hardoš
 • Oto Hudec
 • Michal Hvorecký
 • Marian Jaslovský
 • Juraj Mýtny
 • Matúš Ritomský
 • Maroš Rudnay
 • Juraj Smatana
 • Eduard Stloukal
 • Filip Struhárik
 • Alexej Fulmek

Prosíme o zaradenie portálu Medzičas na vaše stránky. V diskusiách SME ste nás aj tak zakázali uvádzať, čiže v cenzúrnom zozname už sme dávno.

Normalizačné praktiky, ktoré takýmto spôsobom verejne prezentujete, svedčia len o tom, že ste sa dali na dráhu nedemokratickej súťaže a potláčania slobody. Uráža nás, keď tam nie sme. Sloboda a slobodné zverejňovanie informácií, ktoré sa na stránky SME, či Denníka N nikdy nedostanú, je práve to, čo stálo za založením nášho portálu. Bez ohľadu na to, že s mnohými vami prezentovanými portálmi zásadne nesúhlasíme a považujeme „informácie“ na nich prezentované za hŕbu nezmyslov, ich zaradenie do zoznamu nežiadúcich s aktívnymi protiopatreniami, je boj proti slobode slova. Je to niečo, čo žiaden demokrat nemôže akceptovať.

Na zozname, ktorí pripravili moderní ŠTBáci, chceme byť aj my. Budeme mať totiž istotu, že nebudeme ani náhodou považovaní za niekoho, ako ste vy. Radšej budeme na strane odsúdených, na strane tých, ktorí sú obžalobou novej totality.

Je suis konšpirátor

Redakčná rada Medzičasu

 • Dušan Doliak
 • Miro Juriš
 • Mariusz Malinowski
 • Juraj Poláček
 • Ján Zavacký

P.S. Ak vám vadí, že na stránkach nemáme reklamu, stačí povedať. Kvôli vám si ju radi a ochotne zapneme.

29 komentárov

 • byť prevádzkovateľom „konšpiračného webu“, tak Fulmeka a jeho bandu tvoriacu rôzne zoznamy zažalujem za nekalú súťaž…

 • Mate moju plnu doveru. To co sa deje so SME a uz aj s Pravdou, je katastrofalne. Kazda diktatura zacina obmedzovanim prejavu. Vidime to v diskusiach na tychto strankach, kde sa klame v megarozmeroch a mazu sa prispevky vyvracujuce klamstva v clankoch.

 • mohli by urobit aj blacklist sarlatanskych spisovatelov.
  pani fulmekova napisala peknu knizku o tarote.

 • A ja tam preco nie som? Ked uz aj blog.cz staci na zaradenie do zoznamu. Upozornite ich niekto, nech ma tam pridaju. http://akciovabublina2015.blog.cz/1511/financni-smejdi-nedaju-pokoj

 • Ako v dnesnom svete je niekedy tazko rozoznat pravdu, polopravdu ci klamstvo. Netvrdim ze nase media su nie ovplyvnitelne, ale zase vsetci vyznavaci tychto ‚konspiracnych medii‘ ci ste sa zamysleli aj nad tym ze ci Rusko pripadne ine krajiny nemozu mat skryto pod palcom tieto media? Urcite tiez vedu informacnu vojnu … a lahsie je Rusku viest informacnu vojnu v ‚demokratickych‘ krajinach ako tym demokratickym v Rusku kde je cenzura a postihuju ludi za slobodu slova v ovela vacsej miere ako na zapade.

 • Miloslav Baran

  A alternatívnych médiach je momentálne obrovský poplach a paranoja, pretože sa v nich píše nasledovné:
  iniciatíva darebáka Smatanu zničí všetky „konšpiračné“ weby, pretože budú odstrihnuté od prijímov z reklamy!!! Veľmi nenávidíme darebáka Smatanu, ktorý za tým všetkým stojí!! Blíži sa najväčšia katastrofa v dejinách Slovenska, pretože zakážu slobodu prejavu!!!

  Aká je ale pravda?
  Iniciatíva Juraja Smatanu je úplne neškodná, pretože jednak drvivá väčšina podnikateľov alternatívnym médiám fandia a druhá vec je to, že ak je niekto podnikateľ tak jeho prioritou je zarobiť čo najviac peňazí a preto nemá najmenšiu motiváciu reklamy obmedzovať pretože by išiel sám proti sebe!! A 99,9% podnikateľov a spoločností ktoré s alternatívnymi médiami nesúhlasia, nemá najmenší problém s tým, aby boli ich reklamy aj na týchto weboch, pretože inak by išli sami proti sebe sami proti vlastnému biznisu!!!

  Paranoja v alternatívnych médiach je niečo naprosto úbohé a psychopatické. Je to smutný príklad ukážkovej paranoidnej davovej psychózy, ukážka toho ako ľahko sú ľudia manipulovateľný, ako ľahko ľudia splynú s davom, ako si ľudia nedokážu overovať informácie. Na tieto paranoidné dezinformácie naletelo státisíce ľudí. Ľudská hlúposť nepozná hraníc. Je to obrovská moc davovej psychózy. Ľudia sú plné nenávisti ale informácie si vôbec neoverujú. Táto aféra je príkladom toho, ako ľudia, masy ľudí za určitých okolností vôbec nie sú schopní používať rozum a nevedia rozmýšľať. Ako ľahko sa dajú ľudia vtiahnuť do paranoje davovej psychózy. Táto aféra ukazuje to, ako sú ľudia ľahko manipulovateľní a to nielen so strany mainstreamových médii ale aj so strany alternatívnych médii.

  Na podobnom princípe davovej psychózy fungujú aj náboženstva. Ľudia bez najmenšej kritickosti veria v nábožebské dogmy, ktoré sú v úplnom rozpore so zdravým rozumom.

  S pozdravom Miloslav Baran, psychiater

  • Myslím, že v Medzičase reagujeme bez emócií s prehľadom.
   Ja osobne toto celé vnímam ako ťah tej „kumpačky“ proti Parlamentným listom.
   Osobe Juraja Smatanu veľký význam neprikladám, snáď len nejakým dielom prispel jednému Marianovi ku konečnému súčtu 8%, tam spoločenský vplyv Juraja Smatanu začína aj končí…
   ČO sa týka reklamy na Nete celkovo, nedávno som čosi riešil cez net, nešlo mi nájsť potrebnú info a do toho mi v kuse skákal panáčik myslím z Tmobile. Ak by som mal Tmobile, mal by som v tej chvíli chuť vyhodiť telefón 😀

 • bielyheterosexualzkanady

  haha super, tiez ked som cital ten ich zoznam, mnoho medii mi tam chybalo, aspon ze tak, este by to chcelo od nich zoznam konspiaratorov a neziaducich osob …

 • SMEtiari tým stránkam hádam lepšiu reklamu ani urobiť nemohli. Každý kto si ten zoznam otvoril, isteže si zopár stránok aj pre klikal. O väčšine z nich málokto tušil a teraz…
  A čo sa týka zoznamu, fakt mi tam chýbajú takí demagógovia ako SMEtisko (www.sme.sk) a majster N (myslím že sa volaju denník N?). Odkedy mi zakázali diskutovať (zablokovali mi blog, keď som poukazoval, že Morvay, Procházkova a klamar Mireček Toda klamú) tak SMEtisko ani neklikám…

   • Myslim, ze to 666 v cisle jeho mobilneho kontaktu je velavravne :-).

   • Keby len to! Na stránke Raráškovho zoznamu pokračujú aj ďalšie útoky na Juraja SMATANU. Prevádzkovatelia stránky, ktorí v minulosti vytvorili zoznam agentov a užitočných idiotov Západu, teraz manipulatívnym spôsobom viedli korepondenciu s Jurajom SMATANOM, ktorú potom zverejnili a verejne ho zosmiešnili. Hrubo ho tiež obvinili z prepojenia na skorumpované osoby. Nielen MEDZIČAS sa cíti dotknutým ignoráciou zo strany komisie: na základe vulgárnych a nevyberavých útokov aj RARÁŠOK požiadal o zaradenie svojej stránky do zoznamu vytvoreného komisiou pre ideologickú čistotu za účasti Juraja SMATANU. Pán SMATANA preto chystá podanie na súd, na ktorého prípravu však nevyhnutne potrebuje finančnú pomoc. Nechutné útoky na pána SMATANU neustávajú a je na čase, aby im bola urobená prietrž!

    • Nuž a google a iné vyhľadávače na blacklist nedajú? Tam je tých konšpirácii neúrekom… Ale keby to skúsili, garantujem Vám, že toho súdu by sa nedoplatili… Google by dozrel na to, aby stránka konspiratori.sk bola nielen zrušená, ale jej autori by prišli aj o gate a stali by sa novodobými bezdomovcami. Preto idú len voči tým, ktorí na nich nepodajú žalobu…

 • No to by sa s toho jeden s prepáčením pos al.
  Ja som ani nevedel, o nejakých konšpiračných weboch, kým som pred niekoľkými rokmi nenarazil práve na informácie sorosovského trolla Smotanu.
  Odvtedy ja aj niekoľko desiatok ľudí, ktorých poznám už čitajú alternatívne weby aj konšpiračné a TO VĎAKA SOROSOVSKÉMU TROLLOVI SMOTANOVI.
  „Ešte že je“ – smiech.
  Verte tomu, že týmyto chazarskými praktikami dosiahnú opačný efekt a návštevnosť alternatívy – konšpirácie porastie geometrickým radom.

  Pokiaľ by niekomu nebolo jasné o čo ide, treba si naštudovať témy – Chazari, sionisti, sionizmus, ich história, praktiky, rituály, metódy ….. atď, potom pochopíte prečo to týto sorosovskí lokaji typu Smotana na Slovensku robia a čo ich k tomu vedie.

  Záver: „Satani, Smatani a diabli nevyhrajú aj keď hrajú“.

  • Kedy si ten tupohlavy smrad smatana uvedomi že len nahaňa ludí na tie weby,čo vlastne učí ten orangutan našu mladež

 • Knieza Myskin

  Svojho casu Juraj Smatana na FB vyhlasil ze medzicas.sk nepatri medzi konspiracne weby nakolko vsetky informacie si overuje pripadne aj z viacerych zdrojov
  Takze medzicas patri medzi alternativne media ale nie konspiracne

  • nasiel som to
   https://archive.is/MzJlb

   —————————————————————————————————-
   Inkubátor (projekty, na ktoré upozornili čitatelia – sledujeme, ako sa vyvinú:

   http://medzicas.sk – web vznikol pred dvomi dňami (12. 8. 2014), zatiaľ sa venuje výlučne Ukrajinskej kríze z pro-ruského pohľadu, ako redaktori sú podpísaní

   Peter Králik
   Ľubomír Vavrek
   Juraj Poláček
   Dušan Doliak

   Update: stránka neobsahuje lži, dezinformácie alebo konšpiračné teórie, len je názorovo orientovaná kriticky voči EÚ a „chápavejšie“ voči Rusku, čo je úplne v poriadku, takže prosím čitateľov, aby nežiadali o zaradenie do zoznamu – nie je cieľom evidovať stránky, ktoré majú názor ktorý sa niekomu nepáči, ale stránky, ktoré sú dezinformačné.

 • Podla mna ide o reklamný trik , reklamný ťah zo strany sme.sk . Potrebujú zrejme nahnať viac čitatelov na svoje stránky , tak si vymysleli niaky zoznam konšpiračných médii , pritom vedia že všetkých 39. webov , alebo časť z nich , bude o tom informovať a zadarmo .

 • Pre zaujímavosť, z inej diskusie:
  ——————————————————

  Veľmi zaujímavé vysvetlenie vzniku pojmu „konšpiračná teória“ (conspiracy theory)

  Prednedávnom som narazil na zaujímavý článok. Tvrdí, že pojem „konšpiračná teória“ (správnejšie preložené ako „teória o spiknutí/sprisahaní“) pochádza z dielne CIA a bol po prvý raz použitý v roku 1968 v príručke ako argumentovať proti ľuďom spochybňujúcim oficiálnu správu o zavraždení Kennedyho (Warren Report).

  Samotný článok je dlhý a nechce sa mi ho prekladať, takže len krátky postreh:

  V bode 3 popisujúcom protiakciu radia:

  – pokiaľ je to možné, vôbec neotvárať diskusiu na túto tému.

  – ak to ale nie je možné, majú všetky pochybnosti označiť za „reči o spiknutí“ (conspiracy talks) šírené komunistickou propagandou.

  Zbytok dokumentu podrobne rozoberá spôsob argumentácie, ako následne protistranu v diskusii verejne znemožniť.

  zdroj:

  https://vk.com/wall-86775514_27533 (nemecký text)

 • Palec hore 🙂

Pridaj komentár