Otvorený list Oskara Dobrovodského prezidentovi SR A. Kiskovi.

Vážený pán prezident.

Píšem Vám na základe Vášho prejavu pri príležitosti Vašej inaugurácie, kde ma okrem iného zaujalo, že ste tu pre všetkých občanov, že budete sa zasadzovať za dodržiavanie ľudských a občianskych práv, takže aj pre dlhoročne terorizovaných obyvateľov Družstevnej v Malackách. Predpokladám, že ste už počuli o kauze „Družstevná“, ktorá trvá už šesť rokov a o ktorej vedia ľudia aj ďaleko za hranicami Slovenska. Len na internetovom portáli  youtube videlo časť videí tejto otrasnej kauzy čo nemá obdoby, zatiaľ  530 000 ľudí

Život obyvateľov kedysi pokojnej,  tichej ulice sa zmenil na Vianoce roku 2008 doslova na peklo, teror, keď nám starosta susednej obce nasťahoval do susedstva vtedy 32 neprispôsobivých asociálov rómskeho pôvodu, od ktorých sa dištancuje aj samotné rómske etnikum kvôli ich opovrhnutia hodnému, priam zvrátenému spôsobu života. V malackej rómskej osade samotní  Rómovia (!) spísali petíciu proti ich prípadnému presťahovaniu do ich osady. Splnomocnenec vlády pre rómske komunity Peter Pollák tu bol osobne v decembri 2012 a snažil sa situáciu riešiť k spokojnosti všetkých strán. Z Úradu splnomocnenca vyčlenili finančné dotácie na ich presťahovanie s tým, že by si neprispôsobiví asociáli sami postavili nízkonákladové domčeky. Niekoľkokrát ponúkol túto možnosť  vyriešenia napätej situácie, ale primátor a MsÚ Malacky nereagovali, vraj to je „problém“ Dobrovodských a ich susedov, mesta sa to vraj netýka…

Dnes tu žije 42 asociálov, niekedy aj 50, k dispozícii majú 200-ročnú hlinenú chatrč na pozemku 47 m2. Keďže do takého minipriestoru by sa nepomestili (to by sa museli v chatrči striedať na tri zmeny), okupujú aj cudzie, susedné pozemky. Nie sú napojení na mestskú kanalizáciu, nemajú ani žumpu, ani WC a odpadové vody z prania vypúšťajú susedom do záhrad (následkom čoho nám odumreli ovocné stromčeky), čím kontaminujú spodné vody. Svoje potreby najradšej robia susedom pri ich domoch, preto je tu otrasný smrad, premnožené potkany, ktoré tu pobehujú za bieleho dňa, šváby apod. Premnožené potkany ohrozujú aj domáce zvieratá u susedov, no nebezpečenstvo hrozí aj z prenosu infekčných chorôb z týchto hlodavcov. Vytvorili aj niekoľko skládok odpadu, aj toxického na pozemku slušnej Rómky A. Rafaelovej, ktorá tu žila 30 rokov, s ktorej rodinou sme mali štandardné susedské vzťahy, no ktorej rodinu asociáli vyštvali z jej vlastného domu. Skládky odpadu vytvárajú aj zo starých chladničiek, pračiek atď., ktoré im ľudia vozia, aby sa zbavili nepotrebného odpadu. Znečisťujú aj ovzdušie pálením lakovaného nábytku, gumy a iného odpadu, ktoré im ešte na jar roku 2011 bolo Okresným súdom Malacky zakázané.

Môj 82-ročný otec je chorý vďaka katastrofálnym podmienkam a prostrediu, v ktorých sme nútení živoriť (životom sa to nedá nazvať), celý život poctivo pracoval, aj na dôchodku a napokon, na staré kolená si zaslúži takúto starobu? Veď nič iné od tohto štátu už dlhých šesť rokov nechceme, len právo na normálny, dôstojný život. Mám doma metrovú kopu sťažností, žiadostí zaslaných úradníkom MsÚ Malacky, cez Úrad verejného zdravotníctva, ministerstvá, až po premiéra SR, no bez žiadneho efektu. Preto Vás prosím a žiadam nielen ako prezidenta republiky, ale aj ako človeka o pomoc v riešení tejto otrasnej kauzy.

S úctou       Dobrovodský Oskar , Družstevná ul., Malacky

Viac info k dlhoročnej kauze ja na blogu Oskara Dobrovodského:

5 komentárov

 • pán Kiska je najlepší prezident akého sme mali!

 • …uznavam, pana dobrovodskeho a problem ktory riesi.

  otazka znie, co mr prezident kiska s tym ?!

  on vie, ako na zakladne NATO na sk !

  noo sicialno-pravne a ludsko-pravne zalezitosti je len v anjelovy !

  ina len papouskuje. to nieje prezident.

 • Oskar Dobrovodský je hrdina 21. storočia. Málo ktorý človek dokáže vzdorovať takto beznádejnej situácii.
  Pán Kyska mu nepomôže, jeho základňu voličov tvoria kvázi intelektuáli, ktorí píšu amnesty international hneď keď sa niekto opováži nazvať problém pravým menom.

  • Kiska nič neurobí. Vyhovuje to tak aj kamarile, ktorou sa obklopil. Rozleptávanie Slovenska je v súlade s ich vieroukou.

  • Cakat od byvaleho uzernika, iluminata, agenta Rothschildovcov, ktory chcel byt zidom a obklopuje sa divnymi ludmi ktori sa mimo ineho nazyvaju americkymi vlastencami a stvu svet do 3. Svetovej vojny, ze pomoze beznemu cloveku? Nehrozi.

Pridaj komentár