Pád lietadla na sýrsko-tureckej hranici

Zatiaľ neidentifikované vojenské lietadlo havarovalo na sýrsko-tureckej hranici. Podľa CNN Turk, pilotom sa podarilo z lietadla katapultovať po tom, čo bola posádka varovaná protivzdušnou obranou. Lietadlo bolo podľa stanice zostrelené po tom, čo to porušilo vzdušný priestor Turecka.

Turecký premiér Ahmet Davutoglu rokuje s náčelníkom štábu a ministerstrom zahraničia o incidente na hraniciach so Sýriou, píše agentúra Reuters. Davutoglu dal pokyn ministrovi zahraničia Feridun Sinirlioglu aby konzultoval s NATO, OSN a všetkými zainteresovanými stranami o situácii na hranici so Sýriou.

Stanica CNN zatiaľ nepovedala ktorej krajine lietadlo patrí. Podľa čínskej štátnej agentúry Xinhua, bolo lietadlo ruské. Ide o typ SU-24, ktoré je vo výzbroji tak sýrskej, ako aj ruskej armády.

 

3 komentáre

  • tak Rusové už potvrdili, že to bylo jejich SU.24….. a že nepřelétlo hranice Turecka, jen se hodně přiblížilo….to budou ještě dozvuky, protože tím se NATO a Turecko staví jako nepřátelé Ruska. A komplikuje to pozici FRancie jako spojence Rusů proti ISIL. To bude guláš.

  • hlavne že tupky píšu že to bol Mig 21

Pridaj komentár