Pane Bože, zbav nás vplyvu Nemecka…

(foto: Tobias Koch, Wikipedia, CC BY-SA 3.0)

Nemecký minister financií navrhuje osobitnú daň na benzín, z ktorej by sa financovali problémy, ktoré zo sebou prináša migrácia.

Wolfgang Schäuble to vyhlásil v rozhovore pre dnešné vydanie denníka Süddeutsche Zeitung.

Kde ostali slová „ekonomických expertov“, že naše ekonomiky migráciu potrebujú, lebo nemá kto pracovať, že migrácia je obrovským prínosom. Dnes vidíme, že až takým prínosom, že je tu vďaka nej návrh ďalšej spotrebnej dane pre starousadlíkov.

Čo sa týka nápadu Wolfganga Schäubleho podražiť nám benzín, problém je v tom slove nám.

Podľa Wolfganga Schäubleho má byť daň na migráciu nie nemecká ale celoúnijná!

Teda Slovák nechá na pumpe viac, lebo Wolfgang Schäuble a Angela Merkel si myslia…

Typický „skopčácky“ prístup k ostatným krajinám, tradičná snaha nanucovať im svoju politiku.

Prečo by občan krajiny, ktorá migrantov na svoje územie nepozývala, mal  na pumpe „cálovať“ na dôsledky, ktoré spôsobila predovšetkým hlúpa politika Angely Merkelovej.

 

 

6 komentárov

 • Eva Schwiertz

  Nezabudajte,ze to co hovori Schäuble a Merkel nie su nazory normalnych Nemcov.Ti su tak isto nahnevani,ako ostatni Europania.
  Merkel a (coo) su len marionety USA.Ti im diktuju,ako maju jednat a hovorit.Vsetky ankety k politickym temam su sfalsovane a tak
  isto k politickym stranam.Nemecki obcania nemaju ziadny vplyv na politikov na statne rozhodovanie a na zahranicnu politiku.
  Tak prosim s tym obvinovanim robte rozdiel medzi obyvatelmi a oficialnou vladou. Vlastne v tej politike vladne len Merkel a ostatni
  su len jej pätolizaci. Omluvte prosim moju slovencinu,zijem uz vyse 40 rokov v Nemecku a mam malo moznosti hovorit po slovensky.

  • Uvidíme v krajinských voľbách o nejaký čas, či máme nemeckých občanov ľutovať alebo ich mať za…

   pokiaľ CDU a SPD neutrpí v tých voľbách porážku katastrofálnych rozmerov, tak tých normálnych Nemcov asi veľa nie je…

   • To isté sa dá povedať aj o Slovákoch… síce si občas zanadávame na vládu, za hlasovanie ich europoslancov v Bruseli, nerešpektovanie referenda v Gabčíkove, perzekúcie legitímnych vlastníkov pozemkov pod smetiskom na Krásnej Hôrke… ale 40 percent zostáva stále 40 percentami…
    Dúfam že počas týchto volieb zaznie do neba aspoň protestný hlas, inak to na Slovensku už naozaj nemá žiadny zmysel…

 • Miroslav,myslim,že je to fantastasticky napad…no skoda ze my o tom nerozhodujeme…

 • No, čo deň, to perla z Nemecka. Najprv hovoria, že migranti sú prínos, potom ako to všetko zvládnu, koľko zoberú migrantov, a že peniaze nie sú problém lebo majú prebytok rozpočtu. A zrazu je všetko naopak. No čo k tomu dodať?
  Inak, tento mierne povedané škandalózny návrh má vôbec neprekvapil. To, že stredná a východná a teraz čiastočne aj južná Európa sa skladá na Nemecký luxus, životný štýl, dôchodky a aj na rozpočtový prebytok, to Nemci berú ako samozrejmosť a povinnosť svojich kolónií. Takže otroku plať.

  Realita dnešných dní ukazuje, že politika cukru a biča stroskotala a Berlín prechádza na politiku biča za vysokých stávok. Oni sú fakt ochotní obetovať celú Európu pre „svoje“ ciele. Nemci to povedali jasne – buď sa podvolíte alebo potom príde koniec. Niečo sa deje, niečo závažného. Mám taký pocit, že migranti sú len prostriedok jednak na riešenie a aj na vytvorenie problému. Strane, na ktorej je Berlín a Brusel sa zužuje manévrovací priestor tak musia konať a to rýchlo. V ich ponímaní účel svetí prostriedky. Ale voč kráčí je otázne?

 • Nech Mutti Merkelovej zabavia majetok až do piateho kolena, rovnako aj ostatným politikom, ktorí podporujú toto neomarxistické multi-kulti šialenstvo a z výnosu z predaja ich majetku nech sa zaplatia letenky pre všetkých imigrantov do krajiny ich pôvodu.

Pridaj komentár