Patrik Linhart: SOM EXTRÉMISTA A ASI AJ RADIKÁL, KTORÝ PATRÍ DO BASY!

Patrick Linhart

Patrick Linhart

Volám sa Patrick Linhart, žijem dlhodobo v Írsku a som aktivista a uvedomelý občan, žijúci z donútenia v zahraničí. Som ale hrdý Slovák, ktorý nezanevrel na svoju povinnosť voči svojmu národu a štátu, v ktorom sa narodil, vyrástol a vyštudoval. Inak povedané, nie je mi jedno, ako doma ľudia žijú a trpia. Rozhodol som sa nezanevrieť na vlastnú identitu a nevykašľať sa pohodlne na svoju vlasť tak, ako to už urobili mnohí iní zahraniční Slováci.

 


Poznámka editora: článok stojí za prečítanie, jeho autor svoje postoje a názory zakladá na dlhodobých vlastných skúsenostiach

[sociallocker][/sociallocker]


Teda aspoň zapadám do tejto zaškatuľkovanej kategórie, keďže náš premiér a jeho vláda veľmi výhodne hádžu všetkých do jedného vreca a chystajú sa zakazovať protesty, ktoré sú jednoznačne zúfalou formou vyjadrenia sa nespokojnosti frustrovaných občanov.

Mám medzi kamarátmi ako moslimov, tak aj židov. Ako Rómov, Američanov, Maďarov, Rusov, tak aj gayov a heterosexuálov. Ako uvedomelých poslancov vlády, tak aj uvedomelých poslancov opozície. Ako rusofóbov, tak aj rusofilov. Mojimi kamarátmi sú aj aktivisti, ktorí sú za pomoc prisťahovalcov, tak aj žurnalisti z alternatívnych médií, zastávajúcich úplne odlišný názor. Dokonca mám medzi priateľmi aj takzvaných slovenských „separatistov“, ktorí sa rozhodli brániť určite obyvateľstvo predgenocídou.

Všetkých podporujem, pokiaľ konajú v správnej veci, či je to poslanec Smeru, alebo Oľano, či je to žid, alebo Slovák bojujúci na Ukrajine, či je to homosexuál, ktorý sa nepotrebuje predvádzať a vyvyšovať nad heterosexuálmi na Gay Pride a žije si so svojím manželom v Írsku pokojný život. Znamená to teda, že som kvôli svojim názorom a podpore extrémista, ktorý má byť za svoj postoj uväznený na 8 rokov?

Som extrémista, keď nesúhlasím s vládou? Som extrémista, keď som uvedomelý Slovák, ktorý miluje svoju vlasť zdevastovanú mafiou? Som extrémista, keďže som proti genocíde na Ukrajine? Som rasista, keď mám zlé skúsenosti s moslimskou kultúrou, ktorú odsudzujú aj moji priatelia moslimovia? Som extrémista, keď poviem, že máme v najdôležitejších štátnych funkciách aj ŠTB-ákov a slovenskú diplomaciu tvoria väčšinou takzvaní „Moskviči“? Som nácek, keď tvrdím, že multikulturizmus zlyhal a som proti násilnému prijímaniu prisťahovalcov na Slovensko?

Netvrdím, že prisťahovalcom netreba pomôcť, ale nasťahovať si tisíce negramotných mužov do vlasti s inými zvykmi a kultúrou, ktorej zriadenie je v rozpore s ich presvedčením, nie je určite dlhodobým riešením problému. Je to destabilizácia systému. Sú síce štvaná zver, doplácajúca na zahraničnú politiku USA a EÚ, ale riešme príčinu problému, nie jeho dôsledok.

S africkými prisťahovalcami sa robí biznis tak, ako sa robil biznis s Rómami počas totality Mečiara, alebo s Albáncami počas vojny v srbskom Kosove. Osobne poznám Rómov, ktorí mi radili v Belgicku, aby som zneužil systém udeľovania azylu (čo som samozrejme neurobil). Osobne poznám Albánca, ktorý si zaplatil svoje občianstvo v UK , ako aj moslima, ktorý zneužil prisťahovaleckú vlnu na získanie ilegálneho pobytu. On sám mi povedal, že by si na loď nevzal vlastnú ženu, pretože by ju ostatní na lodi pravdepodobne znásilnili a zabili. On sám povedal, že francúzsky, anglický, nemecký a írsky systém sa dá ľahko zneužiť a on sám povedal, že by nešiel žiť ako beloch medzi svojich krajanov do časti Luton v Londýne, či do Marseille vo Francúzsku.

Keď som naposledy zablúdil autom v noci v Marseille a chcel sa opýtať na cestu na najbližšej policajnej stanici, policajti mi cez troje zamrežované dvere zakričali, že mi v noci neotvoria. Nech sa ide pán premiér poprechádzať do Lutonu v Londýne, Marseille. Alebo nech si ceniteľ platinových sitiek zo štátnych rezerv, Beňová ugriluje bravčovú klobásku na balkóne v Steamboat Quay v Limericku. Skúste si Paška, náš ochranca rímskych a keltských pamiatok, v takom Írsku vyhodiť z práce flákajúceho sa moslima, žiadajúceho každý deň o výhody, ako je čas na modlenie sa v najrušnejšej hodine na prevádzke v kaviarni, verzus Slováka a uvidíte ten rozdiel v počte telefonátov od právnikov po prepustení moslima zo zamestnania. Tu hovorím z vlastných skúseností ako ich bývalý zamestnávateľ.

Premiér Robert Fico po poslednej akcii radikálov v hlavnom meste hovoril, že legislatívu upravia tak, aby sa dali zhromaždenia extrémistov zakázať alebo obmedziť.

Budú si teraz vlády, odvolávajúc sa na pár vyvrheľov z minulosti, výhodne vyberať, ktoré protesty sa povolia a ktoré nie? A na základe akých kritérií sa budú robiť tieto rozhodnutia? A kto bude nezávisle posudzovať správnosť a nestrannosť ich rozhodnutí? Nezaváňa vám to tak trošku TOTALITOU?

Stane sa nálepkovanie legitímnou zbraňou proti slobode prejavu občana? Malé dieťa v kočíku – nácek. Róm Marek Baláž – nácek. Stará žena – nácek. Dôchodca, čo sa pripojil za dobrú vec – nácek. Naši slovenskí nestranní aktivisti nesympatizujúci s metódami násilia na protestoch „náckovia“. poďme nálepkovať tak, ako minule, a hlavne onálepkujme všetkých zúčastnených. A budú premiérom znova vyznamenaní aj jeho nasadeni „náckovia“, čo sa nechali naoko zatknúť na minulom proteste?

Síce sa tento krát protestu osobne nezúčastním, keďže je organizovaný politickou stranou pravdepodobne za účelom získania preferencií pred voľbami, čo mi dosť pripomína Ficove show pre dôchodcov s rozdávaním karafiátov pod zámienkou MDŽ. Ale pokiaľ by som sa rozhodol pridať sa ako slušný občan, ktorý chce vyjadriť svoj názor, znamená to, že som teraz nácek alebo extrémista? Komédia a škatuľkovanie sa môže začať. A čo my, slušní ľudia? Nemáme už nárok na slobodu prejavu? Bude si môcť akákoľvek vláda zakazovať akýkoľvek protest, ktorý jej nebude v budúcnosti vyhovovať? Je toto správna cesta, obmedzovať občana vo vyjadrovaní jeho vlastného názoru? Ideme snáď kopírovať pokusy španielskej vlády?

Som teda extrémista, ktorému by malo byť odobraté právo slobodne sa vyjadrovať? Patrím teda „do basy“?

10 komentárov

 • Dana Coppinger

  Patrik Linhart je podvodnik poznam ho osobne z Irska patri naozaj do basy nie za svoje postoje a nazory ale pre podvody a nelegalnu cinnost !!! A teraz vymyva ludom mozgy ze vystudoval na Slovensku VS kucharsku aby uvaril ludom mozgy. To, co pise o sebe su len prazdne slova a klamstvo. Zase podvod, v tom je dobry.

  • Katarina Neki

   Ahoj Dana uplne s tebou suhlasim Patrik je podvodnik, hra sa na potravinoveho kritika, ale pritom testami zavadza, je to pestovana opozicia. Prosim ta mozes sa so mnou spojit.

  • Katarina Neki

   Dana uplne s tebou suhlasim, Patrik je podvodnik, prosim ta mozes sa so mnou spojit.

 • Pacia sa mi takito ‚aktivisti‘ ktori sa radsej odstahovali do zahranicia kde beru peniaze od tych zlych zlych multi-kulti krajin ale idu sa tu hrat pomaly na narodnych hrdinov. Ked mu tak strasne na krajine zalezi preco sa teda nevrati na Slovensko a osobne (!) neprispieva k tej zmene po ktorej tak strasne tuzi?

  Takze nema rad nalepkovanie. Co potom vravi na to ako ‚slusni‘ obcania radi nalepkuju vsetkych ‚inych‘ ako neprisposobivych, zaostalych, teroristov atd bez toho aby vobec vedeli o koho ide? Ako Vzil do svojej hry na obet a povyberal si zo svojich skusenosti v zahranici len to negativne. Ak by ale niekto zo zahranicia s takouto posadnutostou sledoval Slovakov robil zoznam vsetkeho zle co kedy spravil asi by sa to tomuto ‚slusnemu‘ farizejovi velmi nezdalo a zacal by spievat trochu inu pesnicku.

 • A myslíš si, že ťa Fico donútil ísť pracovať do Irelandu?

 • skutočne trefný popis situácie u nás. Lenže aj radoví občania,nielen čelní volení predstavitelia taj či onej strany, ťa budú hodnotiť podľa svojho presvedčenia a nie podľa jasných, neodškriepiteľných faktov. Čo s tým?

 • Tak tomuto prohlášení a vyjáfření věřím a doporučuji všen nespokojeným k přečtení.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Patrik Linhart: SOM EXTRÉMISTA A ASI AJ RADIKÁL, KTORÝ PATRÍ DO BASY!

Pridaj komentár