Pavel Dremov zahynul pri atentáte

Dremov

Pavel Leontovič Dremov v časoch keď velil 1. kozáckemu pluku. Zdroj: FasizmuNaDonbasse.Net

Automobil s Pavlom Dremovom vybuchol na ceste. keď vychádzal z mesta Pervomajsk. Pavol Dremov bol mŕtvy na mieste, vodič má ťažké zranenia.

Je to o to smutnejšie, že Pavol Dremov cestoval na svoj svadobný obrad do Stachanova. Nevesta, občianka Ruska z Petrohradu sa tak ženícha nedočkala.

Pavol Dremov bol veliteľom 6. samostatného kozáckeho motorizovaného streleckého pluku Matveja Platova.

Narodil sa v roku 1976 v dedinke Borisovka v Rostovskej oblasti (Ruská federácia), ale takmer celý svoj život prežil v Stachanove (Luganská ľudová republika).

Bojoval na strane ruských vojsk v druhej čečenskej vojny, bol aktivistom jednej z kozáckych organizácií. Spolu so skupinou kozákov podieľal na začiatku povstania v Lugansku 6. apríla 2014.

V spolupráci s atamanom „Vševelikého vojska Donského“ Nikolajom Kozicynom organizoval kozácke oddiely. Bojová hodnota týchto oddielov bola rôzna, v lete 2014 utrpeli rad porážok, vďaka ktorým boli vtedajším veliteľom Igorom Strelkovom považované skôr za druhoradé jednotky. Od polovice leta však kozácke oddiely naberali na sile, zlepšili disciplínu a taktiku a vo februári 2015 uštedrili ukrajinským silám vážne údery, predovšetkým v oblasti Debaľcevo.

Pavel Dremov nie je prvým významným povstaleckým veliteľom, ktorý zahynul v čase „mieru“ pri atentáte. Podobný osud postihol Aľčevského „che Guevarru“ Alexeja Mozgovogo.

zdroj

3 komentáre

  • Po odstraneni velitela Alexandra Mozgovoja (Brigada Prizrak) odisiel dalsi velitel. Vojna pokracuje len inym stylom.

    • Toto nie je regulérna vojna, toto je terorizmus.

      • Uz len otazka, z koho strany. Dremov bol posledný z veliteľov „starej gardy“ LNR, ktorá ostro vystupovala proti Plotnického kšeftom z uhlím. Takto pred rokom mu hrozil zverejnením kompromitujúcich údajov z „flashky, čo má v šuflíku.“
        Po vražde Bednova prokuratúrou LNR a podivnom atentáte na Iščenka sa síce zľakol, s kritikou prestal a prijal z Plotnického rúk bojovú štandardu svojho oddielu (čo taký Mozgovoj nespravil nikdy), aj tak sa ale už dlhl hovorilo, že práve on bude ďalší na rade.

Pridaj komentár