Po Hongkong Majdane bude nasledovať Singapurský?

(MZC) Singapurský štátny fond je najväčším investorom Gazpromu (1). Gazprom chcel vstúpiť na hongkongskú burzu a pracovať v hongkongských dolároch. Singapur a Hongkong boli dve burzy kde Západ nemal dosah prostredníctvom svojich sankcií.

S Hongkongom sa USA vysporiadalo prostredníctvom nadácie National Endowment for Democracy (NED) a vyvolaním Majdanu v Hongkongu, ktorý je marketingovo presne pokrytý a spracovaný ako ten Kyjevský (2).

Global Research dokonca prišlo s fotografami zo školení NEDu jeho iniciátorov (3). Oba Majdany majú rovnakého režiséra. Som zvedavý kto prevezme úlohu Pravého Sektoru pri vyprovokovaní násilností a obsadzovaní vládnych budov.

promo

USA využívajú „šírenie demokracie a ľudských práv“ len ako masku na presadzovanie ich vlastných geopolitických záujmov. Keď si pozriete sponzorov NEDu tak sú to najväčšie globálne korporácie. To čo dnes USA šíri je len korporatívna oligarchia a inkorporatívna demokracia.

Po Hongkongu bude možno nasledovať Singapur. Je to logické je to posledné miesto prístupu Rusov k medzinárodnému finančnému trhu.

Zároveň Amerika zvyšuje tlak aj na samotné Rusko. Pokračuje extrémne vysoká podpora mimovládnych organizácií v Rusku, ktoré slúžia ako piata kolóna záujmov USA, avšak pripravujú sa opatrenia aj na posilnenie krajín v dotyku s Ruskom. Okrem známeho zákona 2277 o „Zabránení ruskej agresie“ (4) bol 18.9.2014 do legislatívneho procesu Kongresu uvedený návrh zákona o „Podpore priateľstva s Ukrajinou“ (Ukraine Freedom Support Act) (5), ktorým sa krajiny Ukrajina, Moldavsko a Gruzínsko stanú hlavnými americkými ne-NATO spojencami s právom dodávky zbraní, zbrojnej spolupráce v hodnote 350 miliónov dolárov. Zároveň bude pre tieto krajiny vyčlenených 10 miliónov dolárov počas nasledujúcich troch fiškálnych rokov na pomoc s proruskou propagandou. Zvlášť pre Gruzínsko ide o povýšenie spolupráce voči predchádzajúcej zmluve s USA o strategickej spolupráci z roku 2009.

Ide o nepokryté vyhlásenie Rusku, že končí akékoľvek predstieranie o možnosti dohody. Posilňujú sa štáty na hraniciach Ruska za účelom vytvorenia sanitárneho kordónu, ktorým chce Amerika Rusko izolovať od Európy a vytvoriť možnosť prípadnej ozbrojenej odvety, resp. vyprovokovania konfliktov, ktoré by znamenali upútanie Ruska a nemožnosť jeho zásahu v iných regiónoch sveta. Spolu so začiatkom ofenzívy voči krajinám BRICS (Čína, Brazília) ide o začiatok tlaku Ameriky za obnovenie nespochybniteľnej úlohy globálneho hegemóna.

Vzhľadom na rast sily Ruska a Číny, ich vzájomnú spoluprácu a tiež vzhľadom na nemožnosť úplnej ekonomickej blokády Ruska sa jedna o veľmi nebezpečný prístup, ktorého dôsledky vedú evidentne k studenej vojne nebývalých rozmerov. Rast napätia bude sprevádzaný vznikom a rastom lokálnych proxy konfliktov, ktoré zemeguľu môžu pohltiť naprieč všetkými kontinentami. pre Európu budú následky tragické, ako za predchdádzajúceho storočia máme šasncu sa stať opäť hlavným bojiskom globálneho konfliktu.

Keď človek toto píše, vidí pred sebou tie fronty užitočných idiotov a počuje už tie obvinenia z konšpirácii. Aké konšpirácie? Je to rokmi overená prax USA a dokonca schématická. Je to rovnaká kombinácia organizácie demonštrácii a posilňovania spojencov USA a opozície voci vládam a krajinám, ktoré sa Amerike nepáčia. Stačí vymenovať farebné revolúcie v roku 2004, Líbyu, Egypt, Sýriu či Irak.

Konšpiráciou a idiotstvom je vydávať geopolitiku USA za svätý zápas Západu za „Dobro“, či šírenie „demokracie a slobody.“

(1) –http://www.vedomosti.ru/companies/news/34233561/singapurskij-gosfond-stal-odnim-iz-okolo-2-gazproma-stav
(2)-http://www.globalresearch.ca/the-democracy-question-hong-kongs-relationship-with-an-idea/5405830
(3)-http://www.globalresearch.ca/us-openly-approves-hong-kong-chaos-it-created/5405387
(4)-https://www.congress.gov/bill/113th-congress/senate-bill/2277
(5)-https://www.congress.gov/bill/113th-congress/senate-bill/2828

One comment

  • Svet by mal zaviesť kompletnu blokadu USA a uplne im zakázať prístup na ostatné kontinenty, odstrihnúť internet a všetko spojenie ako pri KLDR. Hned by sme sa mali lepšie. Bohužial stale vela ludí sú obyčajný konzumenti a bolelo by ich keby nemajú svoj americký film aostatné srajdy okolo toho

Pridaj komentár