Podivuhodný svet dvojitých metrov Denníka N

Fascinuje ma mediálna pretvárka, keď tzv. mainstream dostane za úlohu nasadiť psiu hlavu „nepriateľovi“. Títo „novinári“ nepotrebujú pravdu, fakty obalia kilometrami fráz, lží a nezmyselne zmanipulovaných vývodov. Keď ich vypustia, sú ako svorka hladných vlkov, ktorí sa zakúsnu do každého, na koho ich chlebodarca ukáže.

Rusko, neplniace vôľu „vodičov bábok“ v zákulisí, sa stalo páriom západných masmédií. Oslobodzovanie Aleppa, bolo jednou z najťažších operácií po druhej svetovej vojne. V meste, kde žili desiatky tisíc ľudí sa pri aktívnom odpore teroristov nedalo očakávať, že nebudú žiadne civilné obete. Tieto však náš „objektívny“ mainstream nepripísal teroristickým skupinám, ktoré pred rokmi zaútočili na mesto a civilistov si ponechali ako živé štíty. Naopak, Rusko a Sýria boli obvinení z vojnových zločinov

Mirek Tóda z Denníka N vtedy písal:

Nemusíte žiť priamo v Aleppe, aby ste situáciu v meste prirovnali k peklu. Masívne bombardovanie posledných dní tam stálo životy stovky ľudí a tí, čo sa útokom vyhli, sú často bez jedla a základnej pomoci. Niektorí prirovnávajú obliehané Aleppo k Stalingradu.

Podľa britského veľvyslanca pri OSN za to môže aj Rusko svojou vojenskou ofenzívou na strane sýrskeho režimu Bašara Asada. To naopak obviňuje Západ, že svojou rétorikou škodí mierovému procesu.

Traja západní veľvyslanci pri OSN z USA, Veľkej Británie a Francúzska sa koncom týždňa zdvihli zo svojich stoličiek a odišli z mimoriadneho rokovania Bezpečnostnej rady o vojne v Sýrii, keď mal vystúpiť sýrsky diplomat.

Potrebujeme to zastaviť. Teraz. Sýrskeho veľvyslanca to však nezaujíma. Preto som práve vyšiel zo sály,“ napísal naštvaný britský diplomat Matthew Rycroft na Twitteri.

Moskva podľa neho len veľmi ťažko môže poprieť, že so Sýriou pácha vojnové zločiny. Tie v Aleppe prebiehajú aj podľa francúzskeho veľvyslanca.

Čo k tomu dodať? Aleppo bolo pod kontrolou skupín hlásiacich sa k Al-Kaide, teroristickej organizácie, ktorá sa smutne preslávila útokmi na americké ciele. Napriek tomu ho pracovník denníka, pre ktorého sa príliš nehodí pojem žurnalista, prirovnal k Stalingradu evokujúc, že tí zlí sú Rusi. Oslobodenie ukázalo pravú tvár obsadeného mesta – bradatí muži, ponížené, zahalené ženy, zamínované domy, nálezy masovým hrobov. Lenže to nebolo všetko

Pri útoku na Mosul, druhé najväčšie mesto v Iraku rovnako umierajú civilisti. Nehodlám obviňovať Američanov z vojnových zločinov. Vinní sú teroristi Islamského štátu, ktorí si rovnako ako teroristi v Aleppe zobrali civilistov ako ľudské štíty. Zdá sa, že Mirek Tóda akosi nie je konzistentný. Pri smrti Sýrčanov následkom oslobodzovania Aleppa sa snažil navodiť predstavu neľudských činov a pri smrti Iračanov sme sa podobného komentára nedočkali, Mirek Tóda mlčí.

Na margo posledného útoku napísala Jana Shemesh z Denníka N :

Americká armáda priznala, že uskutočnila letecký nálet v štvrti Džadída v irackom meste Mosul, kde podľa rôznych zdrojov zahynulo od 100 do 200 civilistov. Zároveň nariadila vyšetrovanie celého incidentu.

Iracká armáda však spochybňuje, že za ich smrť môže priamo letecký útok, a tvrdí, že civilistov zabili výbušné zariadenia Dáišu (takzvaného Islamského štátu).

Čo presne sa 17. marca stalo, je stále predmetom vyšetrovania, ale aj mnohých dohadov a špekulácií. Faktom však je, že ide o udalosť s najvyšším počtom civilných obetí od nástupu USA do operácií proti Dáišu v roku 2014 a zrejme aj jeden z najhorších takýchto incidentov od roku 2003, keď koaličné vojská zvrhli Saddáma Husajna.

To, že ešte tento víkend na zbombardovanej ulici vyťahovali spod trosiek domov mŕtve telá, ukazuje ničivú silu útoku a rovnako aj jeho prípadné vážne vnútropolitické a zahraničnopolitické dôsledky. Nie všetci v Iraku sú nadšení z toho, že tamojšia vláda bojuje proti Dáišu s Američanmi po boku, lebo spomienky na fatálne chyby americkej okupácie po páde Husajna sú príliš čerstvé.

Civilné obete nevyzerajú dobre ani pre Západ, ktorý ostro kritizuje Rusko za brutálne útoky na civilistov

Ten rozdiel v tóne je viac ako zreteľný…

21 komentárov

 • Naštvaný Čech valcuje internet – Žalujem Európu a žalujem Francúzsko!

 • Chemtrails a migranti – Tropická pohlavní nemoc děsí české lékaře
  http://tadesco.cz/tropicka-pohlavni-nemoc-desi-ceske-lekare/

 • Pingback: Pochybná dôveryhodnosť komentátorky Denníka N – KVonline

 • Podľa všetkého – multikulti obohatenie a tzv. génové zriedenie bielej rasy má omnoho temnejšie pozadie, než len debilizáciu Európy, teda – kto vníma genocídne aktivity v súčasnosti – ide práve o toto!
  Gén Delta 32! – zodpovedá za imunitu proti čiernemu moru a AIDS /AIDS nie v zmysle HIV, ale širokospektrálnej straty imunity vôbec/.

  Nositeľmi tohto génu sú potomkovia tých, ktorí prežili morové epidémie! Veľmi veľmi zaujímavá poznámka výskumníka, ktorý túto záhadu objasňuje, že – „Ale obyvateľstvo Londýna sa zásadne zmenilo!“ – už je zriedené farebnými! Takže – likvidácia bielej rasy
  s génom delta 32 – nie je toto všetko len genetická príprava na efektívnejšie vyhubenie ľudstva?
  Tajemstvi morove epidemie – DOKUMENTY CZ SK

 • „95 z těchto obětí byly děti, které po tomto výbuchu zčásti uhořely zaživa. Sebevražedný bombový útočník se v sobotu ráno probudil, aby se rozhodl, že si zabije pár šíitských dětí.“
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10204-cnn-nazyva-95-zmasakrovanych-syrskych-deti-asadovymi-priznivci

 • Reakcia Ruska na útok USA proti Sýrii – v novom – ostrejšom ako bol Čurkin, zastúpení v OSN
  Драка в ООНе Как новый Чуркин приручил постпреда США и ее шавок, которые пытались гавкать Прикол!

 • Admin – včera som ti sem zavesil komentár a linky, ktoré sú až podivuhodne súvisiace s témou článku, t. j. – k situ v Sýrii a – celkovo k závažnej zmene politiky Trumpa v tejto veci, nakoľko – podľa všetkého – neokoni ovládli Biely dom a výsledkom je aušusovými raketami zasypaná Sýria a veľmi zhoršená situ medzi USA a Ruskom. Zjavne to nepovažuješ za podstatné – len ti pripomeniem, že momentálne hniezdiace vtáčiky si aspoň nekakajú do hniezda. Ale ty si iný vták, všakže…

 • Miloslav Dědek

  Pan Dedek
  Vase prispevky(donekonecna opakovane PR odkazy na Vasu stranku) tu zverejnovane nebudu
  chodte si spamovat niekde inde
  ADMIN

 • Miro Moskowski

  Juraj. Zaoberat sa denníkom Majstra N alebo SMEtiskom…alebo konkretne klamárom Mireckom Todom, alebo Truhlikom Morvayom… to fakt nemaš čo robit , okradaş rodinu o ças a rieşi

  • Miro – len tak medzi rečou – denník Majstra N /myslím toho s tou parochňou/ „je plný poznámok korálok od Natálok“. Ale – ten pán je aspoň slušný „fileo“ – v minulosti som zažil vystúpenie pre deti v podaní jeho podstatne mladšieho náhradníka – arogantné prasa, ktoré ponižovalo a manipulovalo s deckami až sadistickým spôsobom – keby tam vtedy bolo moje decko, tak toho pederasa zmlátim do bezvedomia. Už som mal vtedy trochu vypité, a nechcel som zrušiť incidentom s týmto hovädom celkom vydarenú akciu pre širšiu verejnosť…, dodnes si to vyčítam, ozaj ťažké rozhodnutie. Ani nevieš, do čoho si sa trafil… Abraka dabra… „Deti moje smradľavučké…“

 • Bližšie informácie k dnešnému výbuchu v petrohradskom metre – 10 mŕtvych, 50 zranených
  Взрыв в питерском метро: много погибших и раненых | НОВОСТИ
  https://www .youtube. com/watch?v=a8knNYPdsJg
  Priamy živý prenos spravodajstva zo situácie
  НАСТОЯЩЕЕ ВРЕМЯ. ПРЯМОЙ ЭФИР
  https://www .youtube. com/watch?v=0G-H3mrCLa0

 • Jozef – pokiaľ by išlo len o naivitu a nie o zámer…

  Už som tu spomenul, že mienim informácie zdieľať – tak to robili pravekí predkovia a vďaka tomu ako rod prežili – a my sme ich pokračovanie. Teda – to, čo je medzi mnou a adminom, by sa dalo nazvať prekrývanie – prienik dvoch informačných množín – admin uverejní len to, čomu rozumie. Súvislosti, ktorým nerozumie, alebo nechce rozumieť, mi sem neuverejní, a tak sa nedostanú ani k ďalším – pokiaľ ich neobjavia inde.
  Aby som bol úprimný – na tomto webe som viac unavený z admina ako z trollov…

  Ten problém spočíva v tom, že tvorivosť – kreativita, je schopnosť spájať, dávať do súvislostí. Pokiaľ niekto tieto súvislosti filtruje, tak vytvára situáciu – kúp si TO – ale v žiadnom prípade si TO neurob sám. Pripodobním – každý kutil má doma krabicu všelijakých šróbikov a kolečiek, ktorú by mu žena najradšej vyhodila – lebo načo ti je ten bordel?
  No na to mi je, aby som nebol závislý na opravárovi, ktorý len využije moju neschopnosť a nevedomosť.

  Ale beriem to ako prácu na záhrade – treba robiť aj veci, ktoré človeka vyslovene nebavia – aj keď záhradníčenie – v zmysle očakávania určitých výsledkov, je celkovo radostná záležitosť – detto práca s informáciami.

  • Namaste Maroš: keď som objavil tento web kôli názvu „Medzičas“, hovorím si … fííí, predsa niekto uletel zo správ k informáciám ?! Ee. A keď som niekde dokonca našiel admin´s vyjadrenie o medzipriestore…?, tak bisťu to je na zaťatie do matrixu ?! Znovu ee, medzičas funguje ako stávková kancelária. Čitateľ vsádza komentáre, na správy a diania kde v princípe ide iba o duel / príkl. obyvateľ EU vs. EU poslanci, alebo obyvateľ svk vs. politici svk, alebo proamerickosť vs. proruskosť atď./ Stávkovej kancelárii je však jedno, komu sa „pridá“ výhra. Pre ňu je dôležitý kolízny/variabilný kurz počas, resp. kým sa zápas nedohrá…. v preklade webovom, čitateľnosť a reakcie/komentáre. Obe strany však tieto krivky musia manipulovať: stávková kancelária v bet value, admin banom – cenzúrou, inak divadlo za účelom neformálnosti prestane mať pre stávkujúceho, alebo čitateľa zmysel a raz to oprdí ….
   K článku: reakcia je aj k článku o dvojitom metri DenníkaN. Novinári si to ani neuvedomujú ale sami fungujú v sebeckosti ega za účelom profitu čitateľnosti – stávkové kancelárie profitu zisku. Poukázaním na konkurenta je vlastne obrazom intra administrátorov tohoto webu. Už mi je to jedno, či si to priznajú alebo nie – tu je to skrátka smerované divadlo, ale nehnevám sa, viem, že je to z nevedomia 🙂 Ak už ste sa rozhodli nechať roztrhať tak, že ostanete celí, otvorte si radšej web http://www.problemy,sk a je garančné, že tak trhnete krivkami v grafoch aj azet, či pokec, alebo spomínaný DenníkN ?! A nebude treba si platiť ani likerov na Facebooku 🙂

 • Preto dennikN necitam. Raz za mesiac tam k tym slovenskym talibancom zajdem, prebehnem clanky.
  Ked vidim, ze tam sa pod 85% clankami neda diskutovat, tak utekam prec. Oni sa boja spetnej vazby. Vedia ze robia propagandu.
  Mam pocit, ze oni si robia dennik iba pre seba a svojich blizkych blogerov. Taka uzavreta skupina.
  Bez Essetu by neprezili v takom rozsahu ani tri mesiace.

  • Knieza Myskin

   Eset dostava stedre zakazky v istej vzdialenej nemenovanej krajine, tak sa MUSI revansovat.
   (doraz na slovo musi, lebo v opacnom pripade ho cakaju sankcie za porusovanie dusevneho vlastnictva – co na tom ze ho sami vymysleli, ked sa vzdialene podoba na nejaky iny program v tej krajine – a aj keby ten sud vyhral, co je pravdepodobne, tak ho to bude stat tak vela penazi a energie ze sa mu to neoplati, takze radsej inkasuje stedre zakazky a dotuje u nas institucie podla instrukcii jednej blizsie nemenovanej ambasady)

   Pride chlapik v 70 rokoch do CSSR a vsade napisy „So Sovietskym zvazom na vecne casy a nikdy inak“
   a hovori:
   – Ej, ale musite mat radi ten Sovietsky zvaz …
   – Ej, veru musime musime ….

 • SŠA má na svedomí od 2. sv. vojny milóny mŕtvych, v abolútnej väčšine civilistov.. Je to hlavný zlosyn, ktorý ničí všetko, čo mu príde pod ruku a do ním stanovenej cesty.
  Je taký vtip, Je lepší v ruštine, ale skúsim. Dvaja Česi pozerajú TV, vojnu v Iraku. Jeden stále hovorí dobre, dobre.
  Ten druhý sa ho pýta – čo je dobre?
  Odpoveď prvého – dobre je, že v roku 1968 Sovietsky zväz nebol demokratickým štátom…

  • Dobré ráno…

   V redakčnej rade Denníka N – M.Bútora, M.Šimečka, M.Kaščák, Pétar Hunčík… Denník ovládajú vlastníci Esetu
   http://www.hlavnespravy.sk/v-redakcnej-rade-dennika-n-butora-simecka...
   Do Denníka N vstúpili investori sumou 1,2 milióna eur …
   Zakladatelia Denníka N a všetci šiesti spolumajitelia spoločnosti ESET v pondelok podpísali zmluvy, na základe ktorých vstupujú ako investori do projektu nového nezávislého média.
   https://dennikn.sk/58733/dennika-n-vstupili-investori-sumou-

  • nasiel som na webe komentar(nestotoznujem sa s nim, ale stoji za zamyslenie)

   Takže už je to čierne na bielom. To, čo bolo verejným tajomstvom, je už aj oficiálne potvrdené.
   Mnohé svetové agentúry priniesli správu o tom, že teroristická skupina ISIS, kruto popravujúca kresťanov a slobodne zmýšľajúcich ľudí na územiach Sýrie a Iraku, je dielom tajných služieb USA.

   Judicial Watch, právnická kancelária so zameraním na podporu verejného záujmu v USA, dostala tajný dokument vlády USA (http://www.judicialwatch.org/), ktorý dokazuje, že vlády krajín Západu sa účelovo spojili s Al-Káidou a ďalšími islamistickými extrémistickými skupinami, aby destabilizovali režim prezidenta Assada v Sýrii.

   Nešťastie miliónov ľudí v regióne a problémy s prílivom imigrantov k brehom Európy majú teda už aj oficiálne na svedomí Spojené štáty americké!

   Karol Dučák

 • Juraj, nikdy sa neprestanete diviť realite tohto sveta, pokiaľ si ju nepriznáte. A vy nemáte silu priznať si realitu tohoto sveta, preto sa jej neustále divíte.

Pridaj komentár