Pohoda – festival politickej piesne ?

Z roku na rok sa tento festival viac a viac politizuje. Mnohí bývalí návštevníci  z rokov minulých sa preto tento rok rozhodli tento festival nezaradiť medzi svoje letné aktivity.

MinaretJe všeobecne známe, že rôzne mimovládne organizácie dostali od svojich donorov pokyn vmasírovať do hláv slovenských občanov súhlas s presídlením desaťtisícov imigrantov na Slovensko. Ten súhlas zároveň znamená súhlas s all inclusive zaopatrením migrantov.

To je ešte väčší problém ako, podľa vývoja v západnej Európe, očakávané zvýšenie počtu znásilnení, sexuálneho obťažovania a iných typov kriminality.

Brusel a mimovládky doteraz prezentovali po celé roky takmer nulový záujem o fenomén pracujúcej chudoby, ktorý sa veľkou rýchlosťou šíri po Slovensku.

Ale keď príde migrant z Afriky, vtedy v sebe objavia nekonečnú ľudskosť, financovanú ako ináč, z peňazí zobratých slovenskej pracujúcej chudobe.

Róbert Fico dobre vie, že ak pristane na právo Bruselu posielať sem várky migrantov podľa čísel, ktoré určí Brusel, je sociálny systém Slovenska pod reálnou hrozbou rozkladu.

Na festivale Pohoda sa jeho organizátori rozhodli výrazným spôsobom vystaviť na obdiv svoje „eurohodnotové“ presvedčenie. A tak v posledných dňoch médiá priniesli správu Na Pohode vyrastie prvý minaret na Slovensku.

Navrhnuté dielo sa nám páči ako symbol, zároveň sa nám páči jeho prevedenie. Reaguje na vážnu spoločenskú tému ľahkou vzdušnou konštrukciou, je vynikajúcou umeleckou odpoveďou na nezmyselné vyjadrenia našich autorít a skvelým spôsobom otvára priestor na diskusiu. …vnímame ho ako čisto pozitívny počin, kreatívny prejav tolerancie a otvorenosti ako typických festivalových hodnôt.

Anton Repka, člen organizačného tímu festivalu (zdroj)

Mnohí z ľudí, ktorí si kúpili lístok na festival, sú z takejto snahy urobiť z festivalu politickú agitku mierne povedané rozčarovaní. Mnohí zvažujú, že toto je rovnako jubilejný, ako aj posledný ročník festivalu, ktorého sa mienia zúčastniť.

Cítiť to aj z diskusie pod článkom, ktorá čuduj sa svete nie je ešte zrušená.

V skratke sa dá napísať – JANIČIARSKÝ FESTIVAL.
Oslava dobyvateľov, zotročovateľov a vrahov Slovanov, priamo pod Trenčianským hradom

„Obavy neboli zbytočné, ako to ukázal už rok 1599, keď sa plieniace hordy krymských Tatárov v službách osmanského sultána dostali až k Trenčínu a spustošili široké okolie.“
„Opätovný vpád osmanských vojsk postihol stredné Považie v roku 1663. Pri útoku na mesto 2. októbra Turci Trenčín ani hrad síce nedobili, ale zapálili predmestia a pri obrane mesta padlo viac ako 300 mešťanov a vojakov hradnej posádky, ďalších odvliekli do otroctva a na okolí vypálili 17 dedín.“

2016 postavia v Trenčíne Janičiari minaret…

 

(Antiboľševickí_Neomarxisti_tragédia_doby)

Minaret na Pohode nemusí byť kladne prijatý ani moslimami samotnými, dúfajme, že sa k info o jeho postavení nedostane nejaká rýchlo výbušná povaha spomedzi nich. A neviem, či nemajú navyše teraz Ramadán .

islám je víra, která vyzývá lidstvo k Bohu. Hudba může mít mnoho forem. Islám vyhradil hudbě místo, ale s tím, že všeho s mírou. Melodická je například recitace Koránu. Takže hudba není úplně proti islámu, má svá pravidla, ale některé formy, zejména s obscéním textem, videoklipy, atd. nejsou povoleny.

Toľko k tým Janičiarom, ktorí zreteľne zbytočne nosia ten odpad na krkoch, budú stavať minaret uprostred HARAM zóny, urážať Allaha minimálne HARAM hudbou. Len aby sa Allah na týchto bezvercov nenahneval.(

Antiboľševickí_Neomarxisti_tragédia_doby)

Kresťania ktorí utiekli pred moslimami sa určite potešia, že ich symbolom je minaret. Keby hlúposť nadnášala, Repka ušetrí na letenkách (Jumo)
V danej situáciije to výnimočne slabomyseľný nápad. Ten, koho to napadlo, musel byť poriadne zhulený. (Lutišan)

a hákové kríže nebudú? (Mečiarov privatizér Danko)

ok, ked minaret, tak potom aj povinne burky! vsekty baby do jednej, nech vedia co sa im tam prezentuje! (dimmu borgir)

Hnus kam sa toto dostalo…Doteraz som bol trocha sklamaný, že pohodu časovo nestíham ale po tejto info som Normálne hrdý na to, že na ten festival nejdem! (bullet)
V Korane maju moslimovia viacero vyziev, resp. prikazov pozabijat, alebo zotrocit vsetkych neveriacich.
TOmu hovorite sloboda? To si mozte dat ako symbol aj hakove krize. (Vikiman) 

„Mešity jsou naše kasárna, minarety naše bajonety, kopule naše helmice a věřící naši vojáci.“
Recep Tayyip Erdogan (Pavel44)

 

toto je už naozaj za čiarou.. Na Pohode som bol 2X a páčilo sa mi. Ale toto nemá s festivalom naozaj vôbec nič spoločné. Chcel som ísť aj tento rok, ale rozmyslel som si to. Takéto zvrátené myšlienky ja podporovať nebudem. (Ja bych ty internety zakazal)

správne treba to bojkotovať. Veď sú aj iné festivaly ako Pohoda a ak už nie aj u nás, tak v okolitých krajinách určite áno. (Seek and Destroy)


Chcel som kupit po 3 rokoch listky ale teraz viem nepojdem. Toto nema nic s pohodou. Kapely stoja za nic. Radsej na iny festival a hlavne za ine prachy.  (PeterMiklanekTN)

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho) (anca julcova a množstvo ďaľších)

Ak ste teda politiku na Pohode tentokrát nerozdýchali a lístky ešte nemáte zakúpené, prípadne ich dokážete ešte predať, tak neďaleko Trenčína v Piešťanoch na letisku bude 30.6. – 2. 7. 2016 Topfest. Festival zatiaľ nespolitizovaný…

22 komentárov

 • Osobne som mal vždy averziu voči týmto neomarxistickým sektárským orgiám na ktorých je vždy väčší počet stánkov mimovládok ako hudobníkov.

 • Ľubomír Hančár

  „je vynikajúcou umeleckou odpoveďou na nezmyselné vyjadrenia našich autorít“
  Toto možno považovať za určitý zásah do principov zastupiteľskej demokracie
  a toto za totalnu lož: „skvelým spôsobom otvára priestor na diskusiu“

 • Spalit!!! A organizatorov poslat na skusy do Viedenskych aquaparkov na precistenie analov

 • myslite pozitivne, predstavte si ako sa okolo minaretu vytvori kolecko slovakov, drzia sa za ruky, spievaju rozne ludove piesne, a na zaver si zaspievaju nasu hymnu a vtedy jeden pride k minaretu a podpali ho.
  Ten jasny odkaz ked Slovaci spievaju narodnu hymnu okolo horiaceho minaretu.
  Takze kritizujte az po skonceni ked sa nenaplnia vase ocakavania, ale nemyslite za iných, mozno vas chcu len prekvapit.

 • Ani mne sa nepáči že tam stavajú minaret. Politika by naozaj na hudobnom festivale nemala byť. Ale ja tam nechodím kvôli tomu aby som vyhľadával politické diskusie, alebo sa pristavoval pri stánkoch pofidérnach vraj-neziskoviek. Ja a mnoho mojich známych tam chodí len a len kvôli hudbe. A jej výber nemá na Slovensku žiadnu konkurenciu, teda pre tých čo hudbu majú radi a dokážu ju naplno vnímať. Zároveň to predpokladá aspoň aké-také IQ aby človek dokázal pochopiť trochu náročnejšiu hudbu a neuspojiť sa s Desmodom a Kabátom, čo počúvajú praiznivci Topfestu.

  • Je irelevantné z akého dôvodu tam chodíš. Svojou účasťou legitimizuješ zmrdov ktorí tam hlásajú svoje choré ideológie a propagandu. Chce naozaj „vysoké“ IQ byť účastný tohto svinstva.

   • Svojimi peniazmi takisto

   • Toto je jediná odpoveď zo všetkých, ktorá má logiku a priznám sa, zamýšľal som sa nad tou otázkou. Ale vášeň k hudbe vyhrala. Okrem toho, máločo je čiernobiele a s niektorými názormi aj napríklad ich dvorného politického moderátora, Pištu Hríba sa dá súhlasiť, napríklad čo sa týka odporu k bývalým komunistom, to súhlasím. S názormi na zahraničnú situáciu už väčšinou nesúhlasím.

    • U mňa prevážila úcta k hodnotám, najmä ľudskému životu. Chodiť na festival, na ktorom sa promenádujú vojnoví zločinci, podľa ktorých je vraždenie civilistov bombardovaním humanitárnym činom, je jednoducho neakceptovateľné za žiadnych okolností, aj keby hneď pohodu navštívili všetci umelci ktorých tvorba sa mi páči. Takých by som hneď vyčiarkol z môjho playlistu, pretože o práve na život slušný človek nediskutuje a nepolemizuje.

  • janko
   nože daj ktorá je tá náročnejšia hudbu . nejaký kreténi zo západu ?

   • Borisko, to myslíš vážne, tú otázku? 🙂 Ty si najprv zistíš odkiaľ tá hudba je a potom si spravíš názor? 🙂 Ja si najprv tú hudbu vypočujem a vôbec nezáleží či sú zo Šariša, alebo z Arizony.

  • kdo ma rad hudbu, tak si doma nasadi kvalitne sluchadla a pusti si CD, pripadne kvalitnu mp3ku. Na podobne akcie sa nechodi pocuvat hudbu, lebo ta je v tom hluku az tretorada, tam chodis aby si bol s ludmi, spolu sa dostavate do tranzu. Proste tam chodis za atmosférou, a hudba je len alibi rovnako ako fanusikovia sportu chodia na zapasy hlavne koly atmosfere, a lahkym drogam (alkohol,atd..)

   • tartus, tiež som kedysi dlho počúval hudbu len tak, repráka a slúchadlá. Lenže keď sa dostal na prvý koncert takej kapely čo som veľmi uznával, a vôbec to nebol žiadny festival a vôbec tam nebol rušívý hluk počúvajúcich, tak som vnímal obrovský rozdiel. Neviem či má zmysel ti vysvetľovať o interakcii s vystupujúcimi, o energii čo priamo prijímaš a ak je to aj dobre nzavučené, aj o lepšom akustickom zážitku, ktorý ti nesprostredkujujú žiadne slúchadlá. To sa nedá vysvetliť, to musíš zažiť a pochopiť sám.

    • Ale to nema nic spolocne s hudbou, ale ako som pisal, ide o atmosferu. Ked sa cely dav zharmonizuje na jednu frekvenciu, a dostane sa do tranzu. Verim ze to musi byt uzasne. Rozhodne aj hudba bude lepsia pokial to bude v nejakej koncertnej hale atd.. ale niekde na letisku, kde hraje naraz niekolko kapiel, ludia chodia hore dole. tam chodi naozaj len skalny fanusik co dokaze odfiltrovat ten okolity sum.
     Dalsia vec je ked ides na akciu niekoho koho uznavas. Takemu cloveku/skupine odpustis hromadu nedostatkov a zijes prave len tym pocitom „videl som ho nazivo“ „dotkol som sa ho“, tam hudba alebo to cim sa ta skupina/clovek prezentuje je az na tretom mieste.
     Chod na akciu ku ktorej nemas pozitivny vztah a uvidis kolko chyb tam najdes a ani do toho tranzu sa nedostanes.

 • Od organizátora – Kaščáka sa to dalo čakať, neprekvapil. Tak ako po iné roky, aj tento vsadil na indoktrináciu návštevníkov hnojom. Pred časom pozval na svoj festival politickej piesne vojnového zločinca Havla, toto je oproti tomu iba detský výstrelok. Ale ešte stále môže posunúť latku smerom nadol, napríklad ak by na pohodu pozval Porošenka, alebo Erdogana.

Pridaj komentár