Pokiaľ mienite cestovať do Viedne, zvážte, či je to naozaj nutné !

(ilustračné foto: Wikimedia cc-by-3.0)

Aj tak by sa dalo vyložiť aktuálne vyhlásenie Národnej transfúznej služby SR.

Darcovia krvi, ktorí strávili 1 noc a dlhšie aj v Rakúsku – Viedni môžu darovať krv až po 28 dňoch od opustenia oblasti. Ide o preventívne opatrenie vzhľadom na výskyt WNV (vírusu Západonílskej horúčky)

Čo je to vlastne Západonílska horúčka? Nepríjemný vírus zo skupiny arbovírusov, ktoré vo všeobecnosti spôsobujú encefalitídy. Najčastejšie sa človek nakazí po bodnutí komárom. Ten zase vírus „chytí“ po bodnutí nakazeného človeka, vtáka, či zvieraťa.

Nie je teda možné dať priamo „rovná sa“ medzi aktuálnu migračnú vlnu a zaradenie  Viedne do rizikovej oblasti. Aj keď samozrejme je to jedna z pravdepodobných príčin.

Podľa diskrétnych  informácií, panuje v tzv. „mienkotvorných médiách“  autocenzúra ohľadom otvárania témy epidemiologických rizík v súvislosti so súčasnou migračnou vlnou. Údajne ich pracovníci majú pokyn túto tému neotvárať.

wNIL

Západonílsky vírus. Foto: Wikipedia

Edit:

Zdá sa, že Európska Únia by mala byť nominovaná na Nobelovu cenu za medicínu
Pamätáte sa ako ste museli absolvovať od detstva povinné očkovania a tí, ktorí odchádzali do Afriky zas museli žiadať o doplnkové očkovania proti tropickým chorobám a parazitom? Všetkému je koniec, nič z toho už nebude potrebné.

Vedenie EÚ totiž prišlo na metódu ako naraz, doslova zázračne vyliečiť milióny ľudí postihnutých nákazlivými prenosnými chorobami. Stačí prehlásiť prichádzajúcich Afričanov za imigrantov, ktorých nesmieme zdržiavať pri ich ceste za lepším životom a potom sa ich nesmieme ani dotknúť v prípade pochybností o ich zdravotnom stave. Čo keby mal dotyčný predsa len nejaké pravé kiahne alebo Ebolu? Máme právo ukrátiť jeho základné ľudské právo prihlásiť sa na sociálku v Nemecku? Evidentne nie a preto ho vyhlásime za zdravého. Následná epidémia Eboly s imigrantami nemôže mať nič spoločné, každý predsa vie, že ide o chorobu, bežne sa v Nemecku vyskytujúcu

Ale vážne, český minister zdravotníctva na ČT24 hovoril (vo videu v čase krátko pred 19.hodinou) v súvislosti s migrantami o príprave na preočkovanie populácie kvôli zamedzeniu šírenia nákaz. Ak takúto správu vysloví minister zdravotníctva, ak sa skutočne pripravujú plány na celoplošné preočkovanie celej populácie, situácia sa stáva kritickou.

Z uvedeného vyplýva, že riziko tu rozhodne je, zodpovedné miesta si ho uvedomujú a konajú v tajnosti prípravy, ale kritický tón, či dokonca verejná diskusia voči benevolencii, ktorou sme toto zdravotné riziko umožnili a to naviac plošne v celej Únii, nie je povolený. Toto riziko nie je vôbec zanedbateľné, v odborných kruhoch často diskutované a som si istý, že ak k niečomu dôjde, ľudia sa budú diviť, prečo ich nik nevaroval.

Zdroj:

 

4 komentáre

  • to asi nie, článok na Pravde je podstatne obsiahlejší ako ten náš. Ale možno tému objavili práve u nás.

   Stane sa, že občas sa náš článok objaví niekde bez uvedenia zdroja (copy paste štýl), ale v tom nevidím problém. Netvoríme články pre sebaprezentáciu, ale ako informáciu pre čitateľov a tvoríme ich na nekomerčnom základe.

   Na Medzičase sa ale prevzaté zdroje dôsledne uvádzajú, je to náš štýl publikovania informácií, čo nevidíme na vlastné oči, dôsledne uvádzame zdroje.

 • Bieli, sme mensina na zemeguli. A peklo pre nas euroskych bielych este len pride. Ja urcite ziadne ockovanie nepodstupim, depopulacia nas bielych zo vsetkych stran okamzite a ihned? Ja budem radsej preventivne liecit prichodzich ciernych ktori tu nemaju zo ziadneho hladiska co hladat.
  Ostrelovackou s tlmicom. A na ulici pukackou s tlmicom. robte rovnako ak mate aspon trochu bieleho jemneho citu a vazite si zivot svoj a vasich milych. Inak to urobi neger/cigan nozom v autobuse TEBE! Odzadu. Neda sa to zastavit ale nechcem byt medzi tymi koli komu moje deti vyrastu bez otca a zena stravi cely zivot spomienkami a hladanim podobneho.. mam modrooku blondinu, je vela miest kam UZ ju teraz NEMOZEM vziat.. od ciganskych osad po niektore stvrti v Malmo a vlastn v kazdom VACSOM meste.. Neda sa to zastavit ale ja uz mam fakt dost, ze doma nemozem ist na ulicu lebo mi znasilnia zenu bradati alebo tucni spinavi smradlavi keketi, bahenne rasy ktore nie tu, ale nikde nemaju pravo zit??? sa zobudte uz decka… a konajte -konajme teraz, nie nie zajtra. Teraz. Oni konaju a ty spis. Sralo.

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Pokiaľ mienite cestovať do Viedne, zvážte, či je to naozaj nutné !

Pridaj komentár