Politická a ekonomická samovražda Únie

Na oslavách ukončenia druhej svetovej vojny v Číne sa schyľuje k škandálu. Krajiny Západu na oslavy vyšlú maximálne veľvyslancov a jediným špičkovým predstaviteľom bude český prezident Zeman.

Len pripomíname, že Čína je pre nás absolútne kľúčovým partnerom Únie a od týchto partnerských vzťahov závisí prosperita nášho kontinentu. Európska Únia sa však bez vyhlásenia sankcií, či otvoreného nepriateľstva rozhodla postaviť sa do zákrytu za Strýčkom Samom, ktorý Čínu, resp. oblasť Juhovýchodnej Ázie považuje za svoju geopolitickú prioritu číslo jedna.

Napätie medzi Čínou a okolitými krajinami v Juhočínskom mori, ktoré Čína považuje za svoju politickú, ale aj ekonomickú zónu vplyvu si Únia osvojila ako vlastný problém. A namiesto hľadania alternatívnych a diplomatických riešení sa Európa rozhodla zúčastniť sa diplomatického fackovania Číny neúčasťou na výročnej štátnej oslave.

Čína má dlhú tradíciu diplomacie a jednou zo zásad je podobne ako u Rusov nedať najavo pocit urážky alebo poníženia. To však neznamená, že na to Čína zabudne. Jednoducho pri biznise sa pri výbere dvoch rovnocenných ponúk prihliadne aj na tento aspekt z minulosti.

Asi by si mali naši potentáti pozrieť mapu. Európa je síce kontinent a trh s 500 miliónmi ľudí, ale pri porovnaní s neustále rastúcim potenciálom Ázie a Ruska jeho význam klesá. Však len prudko sa vyvíjajúci čínsky trh s počtom obyvateľov jeden a pol miliardy ľudí je šancou do budúcnosti, ktorá však nemusí byť príležitosťou pre firmy z Európy. Namiesto nich sa presadí konkurencia.

Summa summárum – z uvedenej udalosti vyplývajú tri veci :

      Európa je kolóniou USA a o svojej zahraničnej politike už dávno nerozhoduje
      Európa je v mene svoje podriadenej úlohy vo zväzku s USA ochotná ohroziť a likvidovať svoju ekonomickú budúcnosť
      Český prezident Zeman je zrejme posledný chlap v Európe, na ktorého USA nemá vo zväzkov žiadnu špinavosť, nemôže ho vydierať a preto na oslavy pôjde…

Som „nadšený“

[sociallocker][/sociallocker]

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/318974-na-cinske-oslavy-zeman-zrejme-pojede-jako-jediny-z-eu/

4 komentáre

Pridaj komentár