Poľské vojvodstvo Lubuskie má problém s migrantmi, župan nariadil zvýšené hliadky.

Utečenci prechádzajú cez hranicu s Nemeckom z tábora pre „utečencov“, ktorý sa nachádza pri Frankfurte. Prichádzajú v skupinách 5-8 osôb, obzvlášť večer sú hluční a provokujú obyvateľov.

V táboroch sedia a nič nerobia, nudia sa. Časť z nich má už doklady a prekračuje hranicu legálne, ale sú aj takí, ktorí doklady nemajú a prichádzajú do Poľska na čierno. Hliadky hraničnej polície sú nepostačujúce, lebo problémy sa objavujú vo vnútri vojvodstva. Župan sa snaží posilniť bezpečnosť zvýšenými hliadkami mestskej polície a štátnej polície.

V rámci relokačného programu EU  má do Poľska prísť 7 tisíc „utečencov“ v priebehu dvoch rokov.

Ako ukazujú skúsenosti Nemecka, vlna migrácie hýbe ekonomikou, hlavne v oblasti hotelierstva, sociálnych služieb, uplatnenie nájdu absolventi sociológie a psychológie, nemecky taxikári realizujú štátne zákazky pri doprave ?utečencov? aj na malé vzdialenosti, ako je vidno ?imigranti? zvyšujú nároky na bezpečnosť, čo určite spôsobí zvýšený záujem bezpečnostných zložiek o zdravých mužov, ktorí si budú môcť nájsť prácu. Na svoje si tiež prídu predajcovia rôznych bezpečnostných artefaktov, ako teleskopické obušky a slzné spreje, športové kluby vo Fínsku už učia imigrantov karate.

Celkovo môžeme rátať s rozhýbaním ekonomiky a rôznych  hospodárskych odvetví, čo nepochybne môžeme hodnotiť ako kladný jav.

Mariusz Malinowski

Zdroj:http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/512266,uchodzcy-nielegalni-imigranci-polska-lubuskie-granica-niemcy-wojewoda-lubuski-wladyslaw-dajczak-patrole-zagrozenie-rozmowa-dgp.html

2 komentáre

Pridaj komentár