Poslancov NR SR názory občanov Popradu o logistickej základni NATO nezaujímajú.

(MZC) – Poslancov NR SR evidentne rozhorčenie občanov Popradu a ani petícia proti logistickej základni NATO v Poprade nezaujímajú. V hlasovaní o návrhu poslankyne Heleny Mezenskej, ktorá chcela zaviazať  ministra obrany a ministra zahraničia predložiť správu o dianí na Ukrajine a rovnako správu o pripravovaných základniach NATO na Slovensku, podporilo iba 13 poslancov NR SR. 

Helena Mezenská o tom informovala na svojej facebook stránke:

„Vážení spoluobčania, priatelia.

Ako sa začalo rokovanie parlamentu, podala som návrh na predloženie objektívnej správy od ministra zahraničia a ministra obrany o súčasnom dianí a situácii na Ukrajine a rovnako správy o pádnosti argumentov spustených úvah o vybudovaní základne NATO v Poprade. Niektorí občania poukázali na už vyvinuté a potichu uskutočnované činnosti v prospech organizácie NATO v Sklennom a aj v iných lokalitách a regiónoch Slovenska. Spolu so zaradením tohto bodu sa predpokladala diskusia, ktorá by prispela k objektivizácii informácii o dianí na Ukrajine a k formovaniu spoločného postoja parlamentu, o ktoré by sa oprela slovenská diplomacia.
Samozrejme, návrh nebol podporený ani vládnymi a ani opozičnými poslancami, neprešiel. Podporilo ho iba 13 poslancov.
Takýto je skutočný záujem „našich“ reprezentantov moci objektivizovať stav veci na Ukrajine a zaoberať sa dôvodnosťou a predpokladanými dopadmi úvah a zásadných rozhodnutí, ktoré môžu byť veľkým rizikom a hrozbou pre občanov Slovenska.
Ďalší dôkaz, že v našej krajine nerozhodujú o závažných skutočnostiach ľudia, ani demokraticky a objektívne postupujúci poslanci, ktorí sa ich snažia zastupovať, v našej krajine rozhodujú jednotlivci a vysokí vládni činitelia, ktorí si v rozpore s demokratickým riadením štátu uzurpujú všetku moc. Rozhodujú o nás a bez nás, bez toho, aby poznali naše záujmy a spustené iniciatívy, volajúce po mieri a neutralite Slovenska.
V obavách o ťaživé dopady z uplatňovanej nedemokratickej autoritatívnej moci, o to viac apelujem na občanov, aby sa zomkli a zjednotili v spoločnom postupe za mier a neutrallitu Slovenska, aby sa spojili v snahe o zastavenie akýkoľvek úvah ministrov, vlády a prezidenta o budovaní vojenských základní v regiónoch Slovenska. Nami volené inštitúcie a predstavitelia moci o naše záujmy nemajú interes.
My nechceme byť vťahovaní do nebezpečia, rizík, žiadnych rozhodnutí, ktoré sú nastavené proti záujmom občanov Slovenska. Nesúhlasime s uskutočňovaním svojvoľných rozhodnutí predstaviteľov moci, ktorí sa neradia so svojimi občanmi, nerešpektujú ich názory a postoje v zásadných otázkach.
Na základe neobjektivizovaného stavu a situácie na Ukrajine, naša vláda, parlament a celá spoločnosť nie je schopná prijať iné ako jednostranné a propagandistické rozhodnutia. Rozhodnutia, ktoré budú iba ďalej vyvolávať a eskalovať napätie v našej spoločnosti a v celej Európe. Je to veľmi nezodpovedný prístup a postup, s ktorým sa ja v žiadnom prípade neviem a ani nemôžem stotožniť. Píšem to preto, aby som vysuplovala nezáujem a nečinnosť médií, u ktorých nepredpokladám, že Vás o týchto závažných skutočnostiach budú informovať.“

(1) zdroj: https://www.facebook.com/groups/352338131560999/564325080362302/?comment_id=564334790361331&notif_t=like

 

2 komentáre

Pridaj komentár