Povaleči z kaváren do polí a továren

transparent v obci Karlov foto: FB

transparent v obci Karlov
foto: FB

hlásal prvomájový tranparent v obci Karlov.

Pokiaľ je to ten Karlov na ktorý myslíme, je to malá, ale veľmi pekná obec 80 obyvateľmi. Navyše sa nachádza v  na Vysočine, v peknom horskom prostredí (634 m nad morom, čo je nadmorská výška aj mnohých podtatranských obcí). Kaviareň ako takú tam asi nemajú, je tam však motorest. Preto zrejme ide v tomto prípade o odkaz do Prahy.

Aj na Slovensku je cítiť rozdielne názory „bratislavskej kaviarne“ a pospolitého slovenského ľudu, ktorý našich „kaviarnikov“ nazýva napríklad „pseudohumanistami„. A ešte oveľa častejšie výrazmi, ktoré nie sú na Medzičase publikovateľné. Hlavne v súvislosti s problematikou našich neprispôsobivých spoluobčanov.

V susednej Českej republike je toto rozdelenie spoločnosti na „kaváren“ a „hospodu“ o dosť radikálnejšie, prejavilo sa v spoločenskom konflikte okolo osoby prezidenta Zemana.

Je pravda ,ak by si českí aj slovenskí „kaviarenskí intelektuáli“ na nejaký čas odskúšali život bežného pracujúceho človeka, prišli by na iné myšlienky. Obzvlášť by to prospelo tým „ľavicovým„…

Pridaj komentár