Pozri, kto to hovorí

Grigorij Mesežnikov z Inštitútu pre verejné otázky (IVO) sa v článku v HN vyjadril, že premiér Slovenska je zaslepený ekonomickými záujmami a nechápe, že ide o komplexný boj hodnôt.

Podľa zákona FARA, ktorý platí v USA od roku 1938 (zákon FARA slúži na registráciu každej zahraničím platenej aktivity na ovplyvňovanie verejnej mienky) by nikdy nemohli byť v politike ľudia ako Radičová, Mikloš, Šebej, Bútora a ďalší, pretože sú v správnych radách organizácií platených zo zahraničia a podľa uvedeného amerického zákona by museli nosiť nálepku „Foreign Agent“ (zahraničný agent) . Rovnakú nálepku by mal nosiť Mesežnikov, keďže IVO, v ktorom „pracuje“ je sponzorovaný zo zahraničia a podľa zákona FARA by mal pri každom verejnom vystúpení prezentovať v koho záujme hovorí – v slovenskom nie, keďže je platený zo zahraničia. Je zaujímavé, že to, čo je v Amerike protizákonné, všade inde Američania vehementne podporujú. Vedia prečo…

Sami Američania v zahraničnej politike hovoria, že nemajú spojencov, ale len záujmy. Ak chcú Američania uplatňovať záujmy, najjednoduchšie je to cez kúpeného diktátora – viď okrídlený výrok FDR:  „He’s son of bitch but He’s our son of bitch„. Na západe je najlepšia varianta práve nejaká forma liberálnej demokracie. Čiže v záujme Ameriky nie je cieľom demokracia ani hodnoty, ktoré sústavne prezentujú vo svojich prejavoch a ani vzletné slová, ktoré zneužíva aj Mesežnikov. Je to len nástroj na flexibilnejšie presadzovanie vlastných amerických záujmov. Rád by som pripomenul, že Rusi nie sú iní, len sa umeniu ťahania nitiek spoza opony nenaučili tak dobre…

Sankcie nie sú v záujme Európy. Od začiatku ide o tlak USA v proxy vojne s Ruskom. Amerika kvôli sankciám príde len o malú zanedbateľnú časť GDP, ktorá sa vôbec nedá porovnať s ťažkými európskymi stratami. Zároveň Európa hradí škody spôsobené voluntaristickou politikou USA na Ukrajine. Viete o tom, že Ukrajina je už fakticky od 19.6. technicky zbankrotovaným štátom, keď priznala že nemá na výplatu dlhopisov? A viete, že spotreba plynu na Ukrajine v celkovej hodnote 15-20miliárd dolárov je zrejme platená Európskou Úniou? Ak je podiel Slovenska na výkone Únie cca 0,8%, potom Slovensko bude prispievať už dnes cca 150miliónov dolárov ročne na Ukrajinu len pri platbách za plyn. Ďalšie náklady na obnovu infraštruktúry a humanitárnu pomoc budeme rátať v stovkách miliárd a smutne spomínať na čestných, fakticky vôbec nie zadlžených, pracovitých a pravdovravných Grékov. Len na ilustráciu – Únia venovala Ukrajine 17miliónov EUR na obnovu ostrahy hraníc, a rozkradlo sa vyše 9 miliónov eur.

A na záver otázka: Má Fico pravdu, keď odsudzuje sankcie? Minimálne podľa hlasu voličov áno, Smer by opäť suverénne vyhral voľby a zúrivo štekajúce psy vojny z SDKÚ by sa do parlamentu nedostali. Z tohto pohľadu Fico skutočne reprezentuje vôľu tohto národa a má dôvod na úsmev….

P.S. Čo je to FARA : http://www.blogovisko.sk/americka-politika-ovplyvnovanie-verejnej-mienky.html

Pridaj komentár