Pravdepodobný vývoj v Grécku

Facebook užívateľ Hmotný Pithart sa zamyslel a napísal ironickú prognózu ďalšieho vývoja v Grécku

Aj keď – viem si predstaviť aj iné riešenie: Dnes večer na námestí Syntagma skupina demonštrantov z radov mimovládnych organizácií postaví stanový tábor, do zajtra bude táto mladá opozícia vybavená (ako zázrakom) profesionálnymi propagačnými materiálmi, pribúdajúci demonštranti (len zlé jazyky budú tvrdiť že dostávajú od neznámych cudzincov za účasť 200 EUR) začnú napádať provládnu políciu.

EÚ a USA vážne varujú Tsiprasa, aby si netrúfal proti demonštrantom zasiahnuť silou. Na improvizovaných pódiách začnú vystupovať proeurópski politici – súčasní aj bývalí, z krajín EÚ aj US kongresmani.

Pokroková tlač EÚ začne unisono popisovať túžbu prostých Grékov patriť aj naďalej do eurozóny a horlivo splácať úroky. Po námestí sa prejde Victoria Nulland a rozdá vrecúško buchtičiek…

Partia ozbrojencov, ktorú sa bohužiaľ nepodarí nikdy identifikovať – ale nepochybne nadŕža Tsiprasovi – spustí paľbu do davu.

Na počesť Nebeskej sotniII vznikne vkusný pomníček, bude po nej pomenovaný aj prvý batalión dobrovoľníkov s nejakou vkusnou runou v znaku.

My už to máme nacvičené, prvých sto zranených povstalcov privezieme lietadlami na liečenie, ostatným pošleme vojenské čiapky.

[sociallocker][/sociallocker]

2 komentáre

Pridaj komentár