Pravnik ministerstva vnútra – povedzme „obyčajna verejnosť“

Neviem ako sa to volá, ale taký pojem ako „náhodní ľudia“ už niekde zaznel. Len neviem kde.

Náhodní ľudia sú tí bezvýznamní. Nemusia byt zlí, ale ich názor je až tak nepodstatný, že ho ani netreba vypočuť.

milo

Osoba – právnik DANIEL MILO sa od začiatku tisícročia venuje extrémizmu. Pôsobil v organizácii Ľudia proti rasizmu, v súčasnosti pracuje na ministerstve vnútra na odbore prevencie kriminality – tak sa predstavil, či uviedol. Alebo ho tak uviedol denník en v rozhovore.

Je tam jedna otázka a jedna odpoveď:

Ako by ste opísali účastníkov? Platí definícia, že na pochode boli extrémisti spolu s „obyčajnými občanmi“?

Podľa obrázkov bolo vidieť, že sa zúčastnili holohlaví mladíci zo Vzdoru Kysuce a podobných skupín. Ďalej spomínaní hooligans, sympatizanti Ľudovej strany Naše Slovensko a podobne. Ale nemožno si zatvárať oči pred faktom, že sa podarilo pritiahnuť aj časť povedzme ?obyčajnej verejnosti?, ktorá má obavy z nejakého prílevu imigrantov. Tí ľudia si možno ani neuvedomili, že účasťou na takejto akcii nevyjadrujú len svoje obavy, ale aj podporu skupinám, ktoré ten pochod organizovali.

Ad1. čo znamená „povedzme ‚obyčajnej verejnosti‘“ keď už niekto nemá idiotské tričko zo srdiečkom, resp. nedonoseným Pol Potom Južnej Ameriky – Che Gevarom, je to už len povedzme obyčajná verejnosť? Akí náhodní ľudia? Pán právnik nemá odvahu povedať triedny nepriateľ?  Lumpenproletariát, táto pasívna hniloba najnižších vrstiev starej spoločnosti?

Pán právnik asi vie, že horšie ako hodený kameň je a onálepkovanie časti spoločnosti. A na to už netreba nenávisť? Je pohŕdanie v ústach štátneho zamestnanca na mieste?

Ad2. „ktorá má obavy z nejakého prílevu imigrantov“ všimnite slovo NEJAKĚHO. Tým sa myslí, že my tu nemáme problém, ale mame len neurčitý, neopísaný, nehmatateľný, nejaký opomenuteľný prílev imigrantov? Preto sa nečudujem, že ľudia idú tam, kde je aspoň nejaká nádej aby sa ten NEJAKÝ príliv podarilo zastaviť…

A potom, že Kotleba vyhrá voľby.. No vyhrá…

Mariusz Malinwoski

čitaj tiež:Imigranti v Taliansku dva dni znásilňovali postihnuté dievča.

6 komentárov

Pridaj komentár