Pravý sektor dal Porošenkovi 48hodinové ultimátum, inak potiahne na Kyjev

Ukrajinský Pravý Sektor, ktorý riadi Národnú Gardu na Juhovýchode Ukrajiny v Donecku, vydal 48 hod. ultimátum prezidentovi Porošenkovi. V ultimáte žiadajú zmeny na ministerstve vnútra!

V prípade, že požiadavky Pravého Sektora nebudú splnené, odstúpi Národná Garda z bojov na Juhovýchode Ukrajiny a potiahne na Kyjev.

Podľa názoru Pravého Sektoru ministerstvo vnútra a najmä polícia stojí za odstránením  Alexandra Muzychka bývalého vodcu bojových jednotiek Pravého Sektoru.  Zároveň Pravý Sektor obviňuje generála Evdokimova za dezerciu príslušníkov ukrajinskej armády a nezvládnutie situácie na Juhovýchode UKrajiny.

Národná Garda pod vedením Pravého Sektoru ma 50tis. príslušníkov a v prípade odmietnutia požiadaviek, Pravý Sektor vyhlási pochod na Kyjev s cieľom „reformovať“ ministerstvo vnútra.

Ultimátum potvrdil aj vodca Pravého Sektoru  Dmitry Jarosz na svojej FCB stránke:

„Vzhľadom k tomu, že  špinavé ohováranie  a kampaň sa snaží vraziť klin do Pravého Sektora a Národnej gardy, slávnostne vyhlasujem, že predmetom našej liečby je úplne prehnitý systém Ministerstva vnútra a jeden zo separatistických spolupracovníkov – Evdokimov,“ – povedal Jarosz.

Ukrajinský novinár Mustafa Naye tvrdí, že myšlienka “ výletu do Kyjeva účastníkov ATO je dobrá“, a dokonca aj má podporu širokej verejnosti.

V Ultimáte Pravý Sektor tvrdí, že teroristi a separatisti sedia v Kyjeve a snažia ukradnúť výdobytky „revolúcie“!

List Porošenkovi končí pozdravom:

„Sláva národa! Smrť na nepriateľa!“

 

Zdroj:
http://uapress.info/uk/news/show/35223

 

Pridaj komentár