Prečo Američania stavajú protiraketový štít v Európe?

Naše masovokomunikačné prostriedky ovládané proamerickými vlastníkmi, resp. poplatné americkým záujmom, zakrývali a mystifikovali skutočný účel zostrojenia tohto štítu. Odborníkom však nemusel nikto hovoriť na čo, resp. kvôli komu sa stavia a nebolo im treba ťahať medové motúzy pod nos. Vždy vedeli svoje.

Pozrite si slávnu scénu z filmu „Ja, Putin“ nemeckej televízie NDR (v čase od 21:12)

Okrem titulného obrázku, pridávame ešte jeden humorný komentár zo stránky „Prečo Amerikanofilom hrabe?“

PRO stit - spojenci maju zmatok

Zdroj:

17 komentárov

 • Síla ruské armády podle politické objednávky

  Nad reálnými možnostmi a schopnostmi ruské armády se zamyslel Nikolas K. Gvosdev na webu National Interest. Gvosdev je předsedou katedry ekonomické geografie a národní bezpečnosti na prestižní Námořní válečné vysoké škole Spojených států NWC (Naval War College).

  Podle Gvosdeva se zesměšňováni či démonizace ruské armády často účelově používá při ospravedlňování vlastních kroků. Potřebuje americké námořnictvo posílit přítomnost ve Středozemním moři? Pokud ano, tak se zdůrazní síla a hrozba nové ruské vojenské základny na Krymu a schopnost Moskvy dominovat v regionu.

  Potřebuje americké námořnictvo peníze na rozmístění v jiných částech světa? Pak se poukáže na extrémní zranitelnost a slabost krymské základny/ruské techniky pomocí letadel startujících z evropských pozemních základen.

  Zdroj: http://technet.idnes.cz/vybava-ruske-armady-04x-/vojenstvi.aspx?c=A160804_145512_vojenstvi_erp

 • Len tak mimochodom film Já, Putin je vrcholom totálneho Chazarského sionisticko – Anglosaského debilizmu.
  Takto podaný film mohol natočiť len totálny výplod Chazarskej čvargy, ktorá aj tak nedosiahne nikdy čo chce.
  Práve naopak, celá Chazarská liberálno – neomarxistická demokracia je v koncoch.
  Nikdy sa nepodarí Chazarskéj čvarge čo chcú a nikdy nedostanú a nepokoria Rusko, ani keby im všetci vlezprdelky, sniečkari, korupčníci vliezli do r…….

 • Drahi ludia, co myslite, preco nasa Stbacka oligarchia tolko kradne? Myslite si, ze len pre seba? Co ak musi povinne odvadzat 20% svojim skutocnym panom, ktorymi vzdy bola KGB, resp. jej nasledovnici?

  Putin sice ked nastupil k moci, tak oddelil politiku od biznisu, lenze … odolavat tlaku NATO nieco stoji, zvlast ked NATO ma nepomerne vacsie zdroje. Takze je dost dobre mozne, ze nasi skrachovani zivnostnici, ktorym niekto nezaplatil za dialnicu, vlastne nepriamo pomahali financovat Ruske tazenie v Syrii.

  Takze co teraz? 🙂 … dame si kofolu, nie? 🙂

 • Pekná diskusia. No koľko ľudí si toto prečíta? čera som sedel s chlapíkom – jazdí na Ukrajinu a netušil, že v Odesse bol nejaký masaker, pre neho na východe bojuje regulárna ruská armáda a na okupáciu Krymu dal osobný príkaz Putin. Pre ľudí ktorí mesdzičas nečítajú majú američania vymyslené práe takto premakané Ukrajiny ale aj Gruzínske vojny – viď: http://tropko.blog.sme.sk/c/164380/Ruske-bombardery-TU-95-poletuju-nad-Washingtonom.html
  to že pri tom umierajú ľudia je treťoradé…

 • Zoltán Kolompár

  Ale v tom prípade sme prdeli aj my, lebo aj my sme v NATO…

  • Viktor Boháčik

   Mýliš sa! Mňa sa nikto nepýtal či chcem do NATO. Ja niesom NATO !!!

  • Netreba panikarit, Rusi velmi dobre sleduju aku podporu ma NATO v jednotlivych clenskych krajinach a boli by hlupi keby si zo sympatizantov robili nepriatelov. Takisto sa treba rozpametat ako osloboditelia Americania bombardovali Ceskoslovensky priemysel v 1945 aby sa nedostal do ruk postupujucich Sovietov napriek tomu, ze Sovieti a USA boli spojenci. A tiez treba pripomenut ze Anglicania a Francuzi boli nasi „spojenci“ v 1938 v Mnichove, ti isti spojenci ktorych dnes mame v NATO.

   Aj ked sme oficialne v NATO, som presvedceny, ze pri konfrontacii nas zbombarduje NATO a nie Rusko.

 • Z NATO by sme mali čím skôr vystúpiť, kým nás nezatiahne do totálneho konfliktu. Je to naša morálna a kresťanská povinnosť.

  • Podľa mňa je to zlý nápad. NATO je ako mafia ktorej platíte za ochranu ale nie za ochranu proti vaším nepriatelom ale pred samotnou mafiou:).

 • popravde rusko si toho stitu moc nerobi. ked sa predstavia rakety typu kalibr pre iskander s doletom viac ako 5000km ktore su pre americky protiraketovy system neviditelne tak je nato v prdeli aj tak

 • Pokiaľ to bude takto pokračovať a nič sa proti tomu neurobí, títo šialenci nás takmer istotne dotiahnu do vojny s Ruskom. Všetky zmluvy, ktoré boli po rozpade Varšavskej zmluvy dohodnuté medzi USA a Ruskom sú permanentne jednostranne porušované. Koľko vojenských základní a armád umiestnili Rusi v Európe, či inde? Tie druhé sa neustále rozrastajú, či už v Rumunsku, Poľsku, Bulharsku, Kosove,…o zvyšku sveta ani nehovoriac. Dokedy si títo úchyláci myslia, že im to bude tolerované? Kalkulovať s tým, že prípadný vojnový konflikt sa udeje len v Európe, je totálne vyšinuté. Možno zo začiatku. Ale, ak sa to raz rozbehne, tak za oceánom si tí frajeri užijú, čo ešte nezažili…

Pridaj komentár