Prečo môj podpis bude pod petíciou požadujúcou referendum o SlovExite.

ilustračné foto: FB

Pozorný čitateľ iste zistí, že názory Dušana Doliaka a Mira Juriša sú v tejto veci protichodné. A v tom je krása Medzičasu ako média.

Na začiatok citát z článku Dušana Doliaka :

Začal som sa angažovať aby sa veci zmenili. Ak chcete EÚ reformovať, urobte to čo ja. Petíciu nepodpisujte a pridajte sa k nám. K nám, čo chceme EÚ zmeniť. Je nás dosť a spojencov máme vo všetkých krajinách EÚ.

To je všetko pekné, ale ako sa hovorí, nemému dieťaťu ani vlastná mater nerozumie. A už vôbec mu neporozumie macocha s menom Brusel.

Nie je to tým, že by slovenská vláda nevedela, kde sú problémy. Nie je to tým, že by vláda neposúvala info do Bruselu. Vláda sa z Bruselom dokonca súdi.

Treba si otvorene povedať, že súčasná „verchuška“ z Bruselu na radového Slováka proste serie.

Inak by ju ani len nenapadlo požadovať po Slovenskej republike all inclusive zaopatrenie desaťtisícov migrantov, a to ešte k tomu  v čase, keď   značná časť Slovákov sa borí s existenčnými problémami.

Ešte k tým migrantom, v tomto sa zhodnem s Ficom, ľudí, čo by si naozaj zaslúžili našu ochranu, je v migračnom prúde akosi málo.

bojovnicky

Ostali a bojujú za svoju vlasť proti islamistom…foto: FB

Ja tam vidím v poradí podľa zastúpenia :

a) ekonomickí migranti teda hlavne sociálkoví „turisti“

b) týpci podľa bodu a), plus ambície „vierozvestcov“

c) dezertéri zo sýrskej armády a milícií, doma nech bojujú proti islamistom ženy, prípade „blbí“ spoluobčania,  oni „chytrejší“ si za ten čas pozrú ženy európske

d) skutoční utečenci pred vojnou (ženy, deti, starci)

Viem to ja, vie to náš premiér, vedia to v Bruseli.

Napriek tomu sa „Slovákom“ vyhrážajú pokutou 250 000 Eur za každého neprijatého migranta.

A opakujem, prijať znamená all inclusive zaopatriť, ubytovanie, strava…a to v krajine, kde je pre mladého rodeného „euroobčana“ vlastné bývanie neodstupné a ak je dostupné, tak je to spravidla balvan hypotéky na celý život. O rizikách v oblasti bezpečnosti škoda aj písať…

Dámy a páni, toto nám neurobili ani Sovieti po roku 1968, že by migrantov najprv pozvali k sebe a potom nám, vtedajšiemu Československu, kázali ich dovážať.

Ja osobne som od roku 2004 postupne nadobudol dojem, že pracujúci občan Slovenska, pokiaľ nie je členom nejakej Bruselu milej minority, ten je pre Brusel v pozícii akéhosi „untermenscha“. Kedy Brusel vyjadril svoje znepokojenie nad pomermi, v ktorých žije slovenská pracujúca chudoba ?

Kedysi iný „spojenec“, v mnohom podobný tomu dnešnému, nám kázal občanov vyviesť. Aby ho čert vzal, vlastne onedlho potom ho aj vzal.

To, že vtedajšia vláda vtedy poslúchla (do akej miery pod nátlakom, to nech posúdia historici), ťaží naše dejiny a našu spoločnosť  dodnes.

Aj dnes ťažko postrehnúť, čo vzniklo v Bruseli a čo v Berlíne…

Nech sú nám dejiny neustálou pripomienkou, že akákoľvek obmedzená zvrchovanosť Slovenska v prospech nejakého väčšieho celku, vždy bola a vždy bude nakoniec našim občanom len a len na škodu. Na škodu až takú, že poľahky zaťaží aj generácie našich vnukov.

Čo sa týka vzťahov Slovenska a Bruselu, je čas si buchnúť po stole. V roku 2004 sme vstupovali do nejakej Únie, dnes s prekvapením zisťujeme že sme v Únii úplne inej. Čo sa za ten čas zmenilo veľmi málo a neraz k horšiemu, je životná úroveň väčšiny obyvateľov Slovenska.

Kampan

momentka z čias predreferendovej Británie. Obe strany chcú pre krajinu len to najlepšie…aspoň na plagátoch a občan sa musí rozhodnúť. Zdroj: Flickr

Preto  vítam petíciu, vítam referendum, ktoré pravdepodobne petícia vyvolá. 350 000 potrebných euroskeptikov na Slovensku je s vysokou rezervou.

Komunikácia počas obdobia zbierania podpisov a v predreferendovej kampani bude iného významu, ako akokoľvek vzdelané debaty v kaviarňach a kuloároch.

Nad touto diskusiou  už kompetentní nebudú môcť len tak ľahko mávnuť rukou.

Treba Bruselu jasne určiť červenú líniu, po prekročení ktorej je pre nás občanov Slovenska v členstvo v spolku nezaujímavé.

Vstupovali sme do Únie, ktorá mala byť predovšetkým spoločným trhom a voľným pohybom osôb, tovarov a služieb medzi členskými krajinami. Vtedy sa nič nehovorilo o potrebe zmultikultúrnenia krajiny, či o potrebe obmedziť slobodu slova pre boj proti „xenofóbii“.

Vlastne ruku na srdce, kto má pocit že sa jemu a ľuďom v jeho okolí žije lepšie ako v roku 2003 a navyše, že za to zlepšenie vďačia práve Únii ?

Ja navrhujem každému, aby petíciu nielen podpisoval, ale aktívne aj šíril.

SlovExit1

Pre referendum o vystúpení (zotrvaní) Slovenska v EU sa už akosi neformálne ujal názov SlovExit. Rovnaký názov nesie nedávno založená FB stránka.

Petícia ešte neznamená, že ten kto ju podpíše, si praje SlovExit.

V referende stále  môže zahlasovať za Úniu, pokiaľ ho počas nasledujúcich mesiacov Únia presvedčí, že je dobrou voľbou.

Mám pocit, že nielen medzi vládou v Bratislave a komisiou v Bruseli je potrebné si „pár“ vecí vyjasniť.

„Pár“ vecí sa tiež musí vyjasniť medzi bežným Slovákom a bruselskými „papalášmi“. Nemé dieťa sa musí ozvať…

Čas pred referendom je pre to ideálnou príležitosťou. Tak ako auto potrebuje po 12 rokoch niečo ako  generálku, tak isto potrebuje generálku nielen vzťah Slovensko – Únia. Potrebuje to celá Únia ako taká.

Referendá v jednotlivých krajinách Únie sú jedinou možnosťou, ako „velenie“ Únie vrátiť k rozumu. Bez toho to nepôjde…

SlovExit

 

16 komentárov

 • pozor, najprv treba zmenit referendove kvorum, potom moze byt referendum !

  nech sa zucastni ake-kolvek mnozstvo volicov v referende, vacsina bude odklepnuta.

  ako volby napriklad.

  vsetci vieme, ako je to s referendom v sucastnosti.

  este dodam, ze okrem odchodu zo spolku zapadnych degenerovanych proamerickych retardatov – EU, je nutne poslat EU – USA mimovladky (nie rybarsky zvaz) do pekne hlbokeho Americkeho jooha.

  preto ze s Kiskom, ani s Ficom a dalsimi upatlanymi hujermi ziadnu buducnost Slovenska nevidim.

  zato vidim v EU buducnost demencie, retardacie, obmedzovania slobod, glorifikaciu USA, ako ochrancu a ucitela Europanov, obmedzovanie trhu, hromadu uplne tupych a zbytocnych politikov, nemiesto riesenia konfliktov vo svete je pasivny a loajalny postoj k uzasnym USA atd.

 • Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker chce nynější situace po brexitu využít k tomu, aby se urychleně rozšířila eurozóna a eurem se platilo ve všech členských zemích Evropské unie. Zároveň chce co nejrychleji zahájit proces vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Napsal to v pondělí německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung s odvoláním na Junckerovo okolí.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407631-konec-evropy-mnoha-men-juncker-chce-vyuzit-brexit-pro-rozsireni-eura.html

  „Jednoho dne musíme přehodnotit evropskou architekturu,“ řekl tehdy Juncker. „Jedna skupina zemí bude ve všech věcech postupovat společně, zatímco ostatní se budou pohybovat po oběžné dráze odlišné od centra,“ dodal.

 • Ak tá petícia skončí fiaskom, elity si to vysvetlia po svojom a budú nám tvrdiť, že my vlastne sme za zotrvanie v EÚ.

  • A preto treba referendovú otázku položiť „ste za zotrvanie SR v EU“? a prípadné fiasko bude znamenať že ľudia nie sú za zotrvanie v EU, inak by to potvrdili svojim hlasovaním.

 • … diskusia o EU je viac ako dolezita, lebo sa moze stat, ze za chvilu uz ani nebude mozna… Bruselski byrokrati nemaju zaujem na ziadnej demokracii, ani slobode a nazor nejakeho volica, ale dokonca ani narodneho politika ich absolutne nezaujima… Pozaduje sa absolutna jednota a o direktivach je nepripustne co i len diskutovat… Vydieranie je bezna metoda vyjednavania a principy a dohodnute pravidla sa nedodrziavaju… To je bohuzial pravdivy obraz EU… Prvou vystrahou bol euroval, ale to este mnohi nechapali… potom nasledovali dalsie pozoruhodne rozhodnutia a prekrocenia povodnych mantinelov… Riadena invazia migrantov … je uz daleko za ciarou… Seriozna politicka diskusia by mala jasne pomenovat, kde lezi nasa cervena ciara a za ktoru uz urcite nechceme ist… Mylsim si, ze nasi politici nie su este rozhodne pripraveni otvorene pomenovat veci pravym menom… a stale este nechapu, ze ziadny obed nie je zadarmo… Musim uznat, ze ak je niekto v dnesnej EU „panom politikom“ so strategickym myslenim… tak je to V.Orban… On nejde usporaduvat referendum o vystupeni z EU ale stale tvrdi, ze je zastancom EU, ze EU ma zmysel a podobne… ale cez to vsetko robi len to, co je prospesne pre Madarov a Madarsko… Orban celkom logicky organizuje referendum o otazke riadenej migracie… a asi niet pochyb, ako toto referendum dopadne…:) Potom bude mat celkom logicky stanovenu svoju a madarsku cervenu ciaru… Tu samozrejme EU elity absolutne nemaju v umysle respektovat a teda logicky moze nasledovat referendum o EU… Rozhodovanie volicov by potom bolo absolutne jasnejsie… Nehovoriac o tom, ze veciam treba dat cas, my ani Madarsko nie sme GB… Tiez treba zvazit koordinovany postup vramci V4, lebo to je uz trochu ina sila… Je tu este jedna dolezita skutocnost… EU elity vidia, ze sa im to rozpada ako domcek z kariet… a teda budu chciet pritvrdit: cize este vacsia dojemna jednota, este viac intergracie, este viac direktiv… a to si bude logicky vyzadovat nanovo rozhodnutie volicov v referende, ci budeme chciet do tohto noveho zvazku vstupit alebo nie… ibaze by ich hlas volica az tak nezaujimal…:)

 • Aj ja to podpíšem. Lebo mi záleží na tom, aby tu o 30 rokov nebehali po uliciach asociáli z krajín tretieho sveta, ktorí budú beztrestne obťažovať, znásilňovať, kradnúť, lúpiť a vraždiť pôvodné obyvateľstvo, ako sa to dnes deje na západe.

  Nechcem, aby moje decká museli zažiť to, čo nemecké ženy počas silvestrovskej noci v Kolíne. Toto je dôrazným varovaním kam speje táto zdebilnená a ideologicky pomýlená spoločnosť pod taktovkou EU.

  Aj keby malo Slovensko skrachovať nasledujúci deň po vystúpení z EU, bezpečnosť mojich blízkych je pre mňa vyššou prioritou a v referende určite zahlasujem za vystúpenie z EU. Nie som ochotný vymeniť bezpečnosť svojich blízkych za eurofondy, či iné ekonomické výhody ktoré pominú s nárastom populácie neproduktivnych prisťahovalcov.

  • Pokrokový ľavičiari nevedia pochopiť ako sa niekto môže ešte môže zasazdzovať o pevné hodnoty a nerelatizované hodnoty ako je absolutna a fakticá povaha pravdy – čo je dnes nahradené výrazom politickej korektnosti a kto sa vzoprie ide „tolerancia bokom a nastupuje štvanica dalej vlastenectvo, krestanská tradicia a viera, lojalita, česť, rasová kontiutia, rodina atď Toto všetko sa nepretžite eliminuje a navyše kto tak koná je hrdý pokrokový moderný človek ostatný sú Putinový agenti, extremisti, nevzdelaný hlupáci, spiatočníci a rôzny *.fóbovia už ani neviem koľko tých fóbii je

  • kto sa kôli pohodliu vzdá slobody ten si nezasluží ani jedno ani druhé

  • Málokto si uvedomuje skutočné ciele dnešne neomarxistickej ľavice resp.málokto to aj chce vedieť

 • Je pravda, ze okrem korupcie EU toho vela nedoniesla. A aj to, najprv si od nas vyberie a vrati nam nase peniaze. A aj to sa coskoro konci. Nekonecne tendre na kadejake IT systemy, ktore bud nefunguju alebo ak funguju, tak ich kazdy druhy rok tendruju znova. Platy rastu pomaly, nezamestnanych mame zhruba rovnako, no danove zatazenie a odvody na EU a „socik“ tlacia ludi dole. Nie, HDP sice rastie, no ak sa clovek pozrie podrobnejsie, ktore polozky toho HDP rastu, tak asi tusi, ze to nebude tym, ze pol Slovenska chodi na dovolenky krizom cez celu Europu. Vacsina z ludi nie.

  Euro malo zmysel dokedy sme nemuseli zachranovat Grecko. Teraz existuje nejaky virtualny euroval, ktorym bude EU latat pobocky nemeckych a talianskych bank napriec Europou a tie si budu viac-menej hromadit majetok nepriamo, z eurovalu, z vrecak danovych poplatnikov. Najhorsie na tom je, ze EU si sama stanovila nejake pravidla a tie pravidla si sama aj porusuje. A namiesto toho vydava europske opatrenia a smernice, ktore su viac-menej kontraproduktivne. Takze je jasne, ze v pripade krizy zase si to odserie hlupy europsky narod, rovnako ako v uteceneckej a financnej krize.

  Ak to ludia nevedia, tak sa pripravuje spolocna europska armada, ktora sa mala schvalit minuly piatok, tj. po Brexite. Ale Briti im urobili skrt cez rozpocet, preto Juncker a Schulz v novinach tlacia na Britaniu, aby vystupila cim skor, a oni mohli odsuhlasit dalsi spolocny reorganizacny projekt. Preto na to Brusel tak nalieha na Britaniu. Kto vie, kam tych Europapalasov cesti zenu? Qui bono?

  Inac je snad ludom jasne, ze krajiny, ktore sa doteraz vyhybali Euru, tak budu tlacene na to, aby nakoniec ho prijali (Cesko, Polsko, Madarsko, atd.) prave vdaka dalsiemu nutenemu „zblizovaniu“ narodov, aby teda nenastal podobny lapsus ako minuly tyzden. A nemyslite si, ze sa tomu niektora krajina uspesne vyhne, nevyhne. Ak Francuzsko-Nemecko-Taliansko-Spaniesko boli schopni prehlasovat Britaniu 70-krat, tak tieto male staty si ani neprdnu a budu skakat ako Brusel piska. (A kedze smernica EU je nadradena vsetkemu, aj ustave, tak, ak to euro pretlacia smernicou, nic sa neda robit.) A samozrejme za hlucnej eurohujerskej podpory nemeckych a talianskych stanic (Markiza, Jojka…) na Slovensku a inych mimovladkarov.

  Imigrantska kriza ako ultimatne riesenie otazky pracovnych miest a vymieranie populacie. Pri tomto bode treba poznamenat, ze nedostatok pracovnych miest sa dalo riesit aj inac, inteligentnejsie a chytrejsie, a to tak, ze mladi a nezamestnani ludia, ktorych je v Europe vela (Grecko napr. 50% nezamestnanych vo veku od 18 do 24) a dat im pracu, im Europanom. A to iste s vymieranim populacie, namiesto dotiahnutia cez miliona moslimov, rozdavat tradicnym europskym rodinam dotacie. No ale to by nemohli ppotom prijimat peniaze napriklad zo Saudskej Arabie.

  Obmedzovanie slobody slova na Internete, kde Merkelova sa dohodla sama s Facebookom, ze „nevhodne“ prispevky sa samozrejme budu cenzurovat. Kde referendum je „nedemokraticke“ v ich ponimani, pretoze o krajine rozhoduju „hlupi ludia“, pretoze ta spravna a jedina cesta je ta ich, nadnesena a idealisticka, eurohodnotova. Double-speak, kde „biely“ znamena rasista, xenofob, islamofob, kde mensina vladne vacsine, par mimovladok ma hlas. Kde masove znasilnovanie musia tajit a mimovladky utichnut. Kde sa tito ludia bez chrbitce predali mamonu bruselskych penazi, penazi nas, danovych poplatnikov.

  Ak si niekto mysli, ze EU ide zmenit zvnutra, tak sa myli, eurokomisari tomu nedopustia, Europsky parlament je len na oko, kde sa rozdavaju tisiove platy za viac-menej bezvyznamne mavanie rukou. A aj eurokomisari, co zmoze slovensky, pripadne mensi (stredoeuropsky) tandem eurokomisarov? Stale je ich tam 20+. A pokial mi stale niekto neveri, nech si ludia spomenu na euroval, kde sa hlasovanie jednoducho odmietlo a muselo sa hlasovat znova, dokedy nebolo vyhovujuce stanovisko. Totiz, ak by si EU kladla na transparentosti a rovnosti, Grecko a Taliansko uz davno nie su clenmi unie.

  U nas sa na dedkov a babky nadava, ze volia ‚istoty‘ SMERu. V Britanii zase nadavaju premudrele lenive rite na dedkov a babky preto, lebo nevolia ‚istoty‘ EU.

  Ak teda chce Slovensko vystupit, tak v tomto obdobi, alebo nech teda kazdy mlci „navzdy“ (az teda do vnutorneho rozpadu tejto totalitarnej socialistickej diktatury, ktore moze skoncit aj vojnou).
  Mne je jasne, ze vsetci by chceli vlaky a cestovanie zadarmo, no v zivote nie je nic zadarmo. Ludia maju na vyber: ‚slobodu‘ alebo ‚istoty‘. V Britanii si ti nevzdelani hlupaci vybrali slobodu.

  A co my? Stale sa nechame objimat Bruselskym medvedim objatim?

Pridaj komentár