Prehlásenie Ramzana Kadyrova k Turecku

Na Instagrame sa objavilo vyhlásenie prezidenta Čečenska Ramzana Kadyrova, ktorého preklad Vám dnes prinášame. (Facebooková prezentácia je taktiež dostupná):

Salam Alejkum.

Turecké médiá tvrdiac, že Turecko vždy pomáhalo Čečencom, ma ohovárajú, že som proti islamu a podporujem neveriacich.

Mám rád konkrétnosti, preto sa pýtam. Kedy, kde a čím pomohlo Turecko Čečensku a môjmu národu? Ukážte mi jedinú školu, nemocnicu, materskú školu, mešitu, ktorú nám Turecko postavilo ako dar. Dajte mi jediný príklad. Pomáhali ste vahábistom, teroristom, zbierali pre nich peniaze. Liečili ste Udugovcov, Umarovcov, Basajevovcov. Oni a ich spolupracovníci robili teroristické činy, ničili čečenský ľud. To je vaša pomoc?

V 19. storočí Turecko podvodom prilákalo desiatky tisíc Čečencov. Pre kruté podmienky ich do 5 rokov polovica zahynula. Pri pokuse dostať sa domov boli strieľaní. Dnes je Turecko základňou pre verbovanie a posielanie teroristov do Sýrie. Cez Turecko idú teroristi z celého sveta. Zadržaní sú len jednotlivci.

Turecko proti Islamskému štátu nebojuje. Kšeftuje s ním, kupuje od neho ropu, platí nepriateľov islamu, ktorí zabíjajú tisíce moslimov.

A ešte! Kto v Paríži podporil karikatúry na Proroka? Ja som jednoznačne odsúdil ten prekliaty časopis, zorganizoval som v Groznom milión ľudí, ktorí celému svetu ukázali rezolútny protest. Aj keby Zem horela modrým plameňom, neurobím proti islamu ani krok! Nie som z toho cesta. Som nepriateľ vahábistov, charidžitov, teroristov. Prisahal som, že budem s nimi bojovať celý život a nikto moje rozhodnutie nezmení.

V Rusku je 30 miliónov moslimov. To je naša vlasť! A lietadlo zostrelené Tureckom je naše! Pilot je náš! Vy ste vedeli, že v Rusku sú milióny moslimov, prečo ste na rozkaz USA a Západu zostrelili naše lietadlo, zabili nášho pilota, ktorý bojoval proti Islamskému štátu, bránil moslimov? Za vášho súhlasu Západ zničil Irak, Sýriu, Lýbiu.

Teraz mi povedzte, aký máte dôvod ma obviňovať, že som proti islamu? Ja som ochranca Islamu! Vláda Turecka pomáha ničiť islamské národy a krajiny! Prebuďte sa!

Zdroj:

5 komentárov

Pridaj komentár