Premiér Fico na fiktívnom odpore voči sankciám zakladá volebnú kampaň.

(MZC/Webnoviny/Wikileaks) Premiér Fico na oslavách pri príležitosti SNP v Skýcove opäť vyslovil svoj odpor voči európskym protiruským sankciám. Opäť len slovne.

Hovorí sa, že starého psa novým kúskom nenaučíš. V prípade politika, ktorý je na politickej scéne už vyše 20 rokov to platí tým viac. Obľúbenou taktikou Róberta Fica je práve použitie zahranično-politických udalostí na zvyšovanie vlastnej domácej popularity.

Podľa uniknutého hodnotenia vtedy ešte len opozičného politika Fica americkej ambasády z Wikileaks  je Fico oportunistický, bezškrupulózny a cynický politik. „Fico je usilovný a dravý politik, ale jeho postoje k otázkam sú riadené skoro výlučne prieskumami verejnej mienky v oveľa väčšej miere než ľubovoľnými dobre definovanými politickými analýzami“ Použitie zahraničných udalostí v domácej politike je hodnotené napr. „Keď veľvyslanec poznamenal, že Ficove predchádzajúce anti-americké výroky neostali nepovšimnuté, Fico uistil veľvyslanca, že anti-americká rétorika a vojna v Iraku nebude hrať rolu v jeho kampani budúci rok, pretože to nie sú témy, ktoré by mu vyhrali voľby (myslíme si, že tento dohovor by Fico zamietol, ak by sa podľa prieskumov verejnej mienky ukázali možné výhody takejto rétoriky) a Fico cynicky poznamenal, že nešťastný incident, ktorý utrpeli Slováci v Iraku by mohol politicky upozorniť na tento problém.

Podľa našich informácií je väčšina verejnosti proti sankciám. Preto sa niet čo diviť, že v čase nadchádzajúcich komunálnych volieb Fico nielen obchádza Slovensko a kladie vence pri výročí SNP, ale aj trúsi reči, ktoré ho nič nestoja. V Skýcove sme sa dozvedeli, že: „Ja napríklad nerozumiem a nikdy nebudem rozumieť tejto nezmyselnej sankčnej vojne, ktorú vedieme, či už ide o Európsku úniu, Ruskú federáciu alebo ďalšie krajiny,“ povedal s tým, že vláda Slovenskej republiky urobí všetko preto, aby Slovensko a jeho občania týmito nezmyselnými opatreniami trpeli čo najmenej, čo účastníci podujatia ocenili potleskom.

Bohužiaľ Fico už svojim voličom nepovedal, že v skutočnosti sankcie jeho vláda schválila a že na Slovensko dopadnú následky sankčnej vojny s plnou silou. Premiér Fico vedome klame, keď sa stavia do pozície obete sankcií.

Premiér Fico je skrátka starý pes, ktorý sa naučených reflexov klamstiev a manipulácií nikdy nezbaví. Na Slovákov však podľa prieskumov verejnej mienky tieto techniky zaberajú. Čo už, na Slovensku je to tak…

2 komentáre

Pridaj komentár