Presstitúti na Slovensku skúmajú dno, kam sa ešte dá klesnúť

Portál Aktuálne včera večer vydal správu, že americké námorníctvo prišlo o dve bojové lode, pretože ich zrejme v štýle Jamesa Bonda uniesli tajní agenti Iránu.

Aspoň tak by sa to mohlo zdať z nadpisu, ktorý bol na Portáli zverejnený.

AktualneIrán sa zbláznil? Uniesol dve americké bojové lode
BRATISLAVA/NEW YORK – Pentagon stratil v priebehu utorka kontakt s dvoma malými bojovými loďami, ktoré sa plavili medzi Bahrajnom a Kuvajtom.

O niekoľko hodín neskôr Irán oznámil, že sú v jeho zajatí. Biely dom odpovedal, že pracuje na návrate námorníkov domov. Podľa agentúry AP Teherán prisľúbil, že Američanov bleskovo vráti.

Medzi zadržanými Američanmi je deväť mužov a jedna žena, zajali ich Iránske revolučné gardy.

Miestne médiá tvrdia, že americkí námorníci konkrétne vody detailne poznali, mali GPS, a preto museli vplávať do iránskeho priestoru úmyselne.

Lode mali byť vyzbrojené hneď niekoľkými veľkorážnymi guľometmi.

Tlačové oddelenie Bieleho domu uviedlo, že ?naši námorníci sú v zajatí, nemalo by im ale hroziť nebezpečenstvo.?

Všetko nasvedčuje tomu, že jedna z lodí mala zrejme technické problémy a oba člny more odnieslo až tam, kde nemali čo robiť.

Aktuálne.sk

Avšak z textu vyplýva niečo úplne iné. Jednak to neboli žiadne bojové lode, ale obyčajné výsadkové člny a tiež išlo o to, že americkí vojaci narušili výsostné vody Iránu. Irán mal pri súčasnom napätom vzťahu s Amerikou plné právo na zadržanie príslušníkov US Navy, ich lodí a materiálu, má povinnosť zistiť, čo tam vlastne hľadali a rovnako má plné právo očakávať vysvetlenie americkej strany. V konečnom dôsledku môžu byť americkí námorníci radi, že neboli podľa praxe členov NATO popravení po narušení integrity územia Iránu po dobu dlhšej ako 17 sekúnd…

Redakcia o pár hodín správu doplnila a upravila

Aktualne2Irán uniesol dve americké bojové lode a zadržiava ich posádky
TEHERÁN/NEW YORK – Irán zadržiava desať príslušníkov amerických námorných síl a ich dva malé člny. Na plavidlách sa totiž vyskytli technické problémy a odnieslo ich do iránskych vôd. Americkí predstavitelia však dostali od Teheránu ubezpečenia, že námorníkov aj člny urýchlene a v poriadku vráti. Nie je pravdepodobné, že sa tak stane ešte do dnešného rána, napísala agentúra Reuters.

Hovorca Pentagónu Peter Cook uviedol v utorok pre tlačovú agentúru AP, že malé riečne člny sa plavili medzi Kuvajtom a Bahrajnom, keď s nimi americká armáda stratila kontakt.

Americkí predstavitelia vyhlásili, že incident sa stal neďaleko iránskeho ostrova Fársí v Perzskom zálive. Na jednom z člnov vznikol určitý technický problém, pre ktorý nakoniec narazili na plytčinu a tam ich vyzdvihli iránske námorné sily. Americkí námorníci boli vo väzbe na ostrove Fársí už určitý čas, ale nie je presne známe, kde sa nachádzajú teraz.

Polooficiálna iránska tlačová agentúra FARS informovala, že námorné sily iránskych elitných Revolučných gárd zadržali desať príslušníkov zahraničných síl, údajne Američanov. Agentúra dodala, že cudzinci nedovolene prenikli do iránskych vôd a že je medzi nimi jedna žena.

Miestne médiá tvrdia, že americkí námorníci konkrétne vody detailne poznali, mali GPS, a preto museli vplávať do iránskeho priestoru úmyselne. Lode mali byť vyzbrojené hneď niekoľkými veľkorážnymi guľometmi.

„Sme s Iránom v kontakte a dostali sme prísľuby, že posádky a plavidlá urýchlene vráti,“ vyhlásil hovorca amerického ministerstva obrany Cook.

Obe strany sa snažia, aby sa prípad nevyostril, ale stal sa v citlivom období – práve v čase zvýšeného napätia s Iránom a iba niekoľko hodín pred posledným prejavom prezidenta USA Baracka Obamu o stave Únie, ktorý prednesie Kongresu a verejnosti. Incident zároveň vyvolal dramatickú sériu telefonátov a stretnutí, keďže americkí predstavitelia sa snažili zistiť presnú situáciu posádok a skontaktovať sa s iránskymi lídrami.

Americký minister zahraničných vecí John Kerry, ktorý si počas troch rokov jadrových rokovaní vypestoval priateľský vzťah s iránskym náprotivkom Mohammadom Džavádom Zarífom, okamžite ministrovi zatelefonoval.

K zadržaniu posádok došlo po incidente z vlaňajšieho decembra, keď Irán otestoval raketu, ktorej dráha viedla v blízkosti amerických vojnových lodí a člnov plaviacich sa cez Hormuzský prieliv.

Aktuálne.sk , TASR

Samozrejme, nadpis ostal stále klamlivý. Z uvedeného je viac ako jasné, že redakcia je buď zbierka idiotov, alebo má konkrétne zadanie písať podľa „predpisu“. Pri dnešnej úrovni vysokého školstva nemôžem vylúčiť ani prvú variantu. Koľko dnešných študentov žurnalistiky vie aký je rozdiel medzi zadržaním a únosom? Ale predsa len sa prikláňam k tomu, že ak Amerike hrozí konflikt, masmédiá píšúce z žolde, ju musia vykresliť tak, že ona sa vlastne len bráni. Pretože ako povedal v diskusii svojho času jeden člen SaS : „…sme povinní veriť, že jedinou krajinou na svete, ktorá garantuje slobodu pre nás všetkých, je Amerika

Edit 12:00: Na tretí pokus sa už redakcii podarilo vytvoriť funkčný a pravdivý nadpis

Iránske Revolučné gardy prepustili zadržaných amerických námorníkov
DUBAJ – Iránske Revolučné gardy dnes prepustili desiatich príslušníkov amerických námorných síl, ktorých zadržali v utorok v Perzskom zálive. Oznámila to agentúra Reuters, ktorá citovala vyhlásenie gárd, odvysielané iránskou štátnou televíziou. Americkí predstavitelia uviedli, že k zadržaniu námorníkov došlo neďaleko iránskeho ostrova Fársí. Na jednom z dvoch malých amerických člnov údajne vznikol technický problém. Ten spôsobil, že člny odnieslo do iránskych vôd, kde nakoniec uviazli na plytčine a tam ich zaistili iránske námorné sily.

Zdroj:

http://aktualne.atlas.sk/zahranicie/azia/iran-uniesol-dve-americke-bojove-lode-zadrziava-ich-posadky.html

 

4 komentáre

  • irán je jednou z krajín ktorá má nezávislú politiku na washingtone a presstitúti šíria americkú propagandu o iráne. Amíci vstúpia do cudzích vôd ale propagandisti chcú vzbudiť zdanie že irán je zlý. Vernejší washingtonu ako boli novinári verní za socíku moskve

  • keby len slovensky bulvár, ale aj americkí generáli vedia riadne zabiť…http://www.aktuality.sk/clanok/311735/rusi-zatienili-polske-nebo-varuje-americky-general
    zhrňme si to, veriteľ amerického letectva Gorenc, ktorý vedie letectvo v 104 krajinách v Európe, Afrike, Ázii a v časti Stredného východu vyjadril obavy pred stratégiou Moskvy, ktorá rozmiestnila na svojom území radary, ktoré sťažia lietadlám NATO prístup do tejto oblasti…“ak by podľa Gorenca došlo v blízkosti Kalingradu k vojenskému konfliktu, stroje NATO by mali veľmi ťažké bojové podmienky. Ruské radary by im znemožňovali plne vykonávať operácie. Bez väčších problémov by ich dokonca mohli likvidovať.“….

    Nuž naozaj je to provokácia neumožniť generálovi Gorencovi viesť letectvo aj v 105tej krajine sveta a ešte mu aj robiť problémy keby ju chcel napadnúť, svine jedny ruské…

  • By ma zaujimalo, co planovali v Irane za nezbednosti…

  • Mali šťastie, že Irán nepoužil metódu Turecka počas údajného 17-sekundového preletu…

Pridaj komentár