Prezradenie „Čo si naozaj myslia britskí moslimovia“ vyvolá islamofóbiu. 200 sťažností na reportáž.

Na veľmi rezonujúci dokument v poslednom týždni televíznej stanice Channel 4 „Čo si naozaj myslia britskí moslimovia“, prišlo 200 sťažností.

Televízna stanica Channel 4 ako aj Ofcon (úrad neadorujúci média a telekomunikáciu) informujú, že dostali vyše 200 sťažností na hodinovú reportáž, ktorú pozeralo 1.4 milióna divákov.

Hlavným problémom boli výsledky prieskumu, ktorý medzi iným prezradil, že viac ako polovica britských moslimov si želá delegalizáciu homosexualizmu.

Sťažnosti obsahovali obavy o to, že informácie sú nesprávne a obávajú sa rizika nárastu islamofóbie. Kritizovali metodiku dokumentu, že posilňuje stereotyp „oni kontra my“.

Televízna stanica nemá v úmysle stiahnuť dokument. Hovorkyňa Channel 4 potvrdzuje pravdivosť dokumentu a poctivosť prieskumu, na ktorom sa zakladal.

Dôvodom tvorby dokumentu bola snaha preveriť či uisťovanie politikov a moslimských vodcov, že extrémistické hodnoty sú zdieľané len malým percentom britských moslimov, sú hodnoverné.

Mariusz Malinowski

Zdroj:http://euroislam.pl/publikowanie-tego-co-naprawde-mysla-brytyjscy-muzulmanie-wywola-islamofobie-200-skarg-na-reportaz/

 

6 komentárov

Pridaj komentár