Pri atentáte na ruské lietadlo si z nás robia médiá srandu

Agentúra Reuters prišla s obrázkom „výbušného zariadenia“, ktoré poslalo k zemi lietadlo s vyše dvesto pasažiermi a členmi posádky. Podľa ruského vyšetrovania však došlo k výbuchu „domácky vyrobenej výbušniny ekvivalentu 1-1,5kg TNT

Tu je obrázok – ide o výbušninu, ktorá naplnila 0,3 l prechovku

Vybusnina

Ruské zdroje nešpecifikovali druh výbušniny, ale ak to bola domáca výbušnina, nemohlo to byť nič účinné. Pri použití uvedenej plechovky, by však výbušnina musela mať minimálne trikrát vyššiu brizantnú silu ako TNT.

Porovnajte si sily výbušnín zo stránky Wikipédie (uznávam, že to nie je práve najdôveryhodnejší zdroj, ale pre hrubé porovnanie to stačí). Ani jedna, opakujem ani jedna výbušnina, vrátane profesionálnych, nemá trojnásobnú a vyššiu výbušnú silu. Takže nie je možné, aby plechovka 0,3l limonády spôsobila poškodenie lietadla takým spôsobom, že by sa v sekunde doslova rozpadlo vo vzduchu a spôsobilo okamžitú deštrukciu a smrť cestujúcich

Niekto si z nás robí srandu – buď sa Rusi zmýlili v odhade, a potom to bolo skutočne také malé množstvo. Potom však nie je možné, aby bolo lietadlo roztrhané na kúsky. Alebo Reuters sprosto klame. Odhadujem druhú možnosť…

Zdroj:

7 komentárov

 • Ekvivalent 1kg TNT neznamena ze to muselo byt kilo trhaviny. Ale mnozstvo trhaviny co sa vyrovna 1kg tnt. a takych je dost.

  • Ide o to, ze brizancia domacky vyrobenych trhavin (vacsinou na baze peroxidu) je zvycajne mensia ako TNT. Takze mnozstvo trhaviny by muselo byt podstatne vacsie ako mnozstvo schovane v plechovke o objeme 0,3l :-).

 • Crimea is Russia

  Pokial viem tak v mediach prebehla sprava ze IS vyhlasilo ze nikdy sa nedozviete ako sme odpalili lietadlo v Sinaji :))) a teraz toto ??

 • Rad by som videl kto by tam montoval dve led diody…jednu zelenu a jednu cervenu….aj keby som take nieco ,,bastlil,, a vykuchal to z niecoho ineho tak by som ich bud zapaskoval, aby nevyblikovali len tak, alebo priamo vypajkoval a prepojil napriamo. A naco si robit take starosti s hentakou doje..kazenou plechovkou a pchat vybusninu dovnutra tak ze urezem dno napcham a dno zalepim spat tekutym kovom! Podla mna fejk ….

 • Knieza Myskin

  mozno tych plechoviek bolo viac
  ak ich bolo aspon 5 tak to by aj stacilo

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Pri atentáte na ruské lietadlo si z nás robia médiá srandu

 • Reuters bola a je jediná stanica ktorá môže poskytovať zaručujúce informácie a ktoré sú ostatné media posúvať ďalej pokiaľ nechcú byť označené ako protiamerické. Takto to bolo aj v bývalej Juhoslávia, kde sa nakrúcali šoty za prítomnosti jednotiek modrých prilieb a ktoré jednoznačne mali zdiskreditovať Srbsko a Republiku srbská krajina. Podľa odborníkov z Reuters mínometné granáty môžu lietať pri vystrelení kurzom 090 stupňov ale dopadnúť v kurze 270 . Tak ako to bolo v Sarajeve.

Pridaj komentár