Príbeh poslanca Krupu – poslanec opätovne získal potvrdenie o psychickej spôsobilosti držať a nosiť zbraň

Pre upresnenie ide o potvrdenie o psychickej spôsobilosti držať a nosiť zbraň v zmysle § 20 ods. 3 zákona o zbraniach a strelive.

Príbeh poslanca Krupu sa v prvých hodinách javil ako vážna rana pre popularitu parlamentnej Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.

Keďže mediálny príbeh bol postavený naozaj „na vode“ a so zle skrývaným zámerom strane uškodiť silne pokriveným až takmer vyfabrikovaným prípadom, začala sa už o niekoľko hodín  verejná mienka otáčať v prospech ľudovcov.

Tento spôsob „politického boja“ už nenechal chladnými ani lídra opozície Richarda Sulíka, či predsedu „Rodiny“  Borisa Kollára.

Písali sme o tom aj na Medzičase v článku Juraja Poláčka Koľko dostávajú presstitúti za svoje výstupy? .

Plus sme uviedli krátky informatívny článok: Richard Sulík má výhrady voči šikanovaniu poslanca Krupu štátnymi orgánmi.

Odkázali sme tiež na video Borisa Kollára, ktorý na videu stručne ale o to jasnejšie objasnil o čo ide a dištancoval sa od takýchto praktík: So šikanovaním poslanca Krupu nesúhlasí ani Boris Kollár.

Dnes je teda situácia taká, že v pondelok ide poslanec Peter Krupa požiadať  o vrátenie zbrojného preukazu a zadržaných zbraní.

Dúfam, že vedenie polície (a lebokotleba vláda) považuje povolebný nárast voličských sympatií „ľudovcov“ za dostatočný a nebudú sa snažiť ešte o nejakéto promile navyše tým, že budú robiť poslancovi Krupovi ďalšie problémy.

(zdroj)

 

8 komentárov

 • Celé je to nechutná šikana a buzerácia. Paradoxne zosnovaná členmi strany, ktorá pohltila komunistov premenovaných na SDĽ, aj s ich totalitnými manierami.

 • Pavel Mrlík

  Poprosím redakciu, dosledujte tento prípad až do posledných detailov, kto presne rozhodol o zadržaní zbrojného preukazu, z akého dôvodu, kto sa pod to podpísal, kto to konkrétne vykonal a najmä ako to zákonne odôvodnili… V tomto prípade ide zjavne o šikanovaní občana SR, pokiaľ to polícia nedokáže zdôvodniť a som presvedčený, že nedokáže je potrebné trvať na vyvodení dôsledkov voči zodpovedným osobám. Bez toho sa takejto svojvôle nezbavíme, potom každého nepohodlného človeka budú bezdôvodne kriminalizovať za čokoľvek napríklad aj za diskusné príspevky na internetu.

  • 5. července 2012 Rada OSN pro lidská práva přijala historickou rezoluci o právu na svobodu slova na internetu. Nicméně málokdo ví, že před rokem Výbor OSN pro lidská práva přijal stejně významné rozhodnutí, stanovující, že pronásledování za popírání holokoustu je pro země, které podepsaly Konvenci o lidských právech, nepřípustné. Demokratická média si tohoto senzačního dokumentu „nevšimla“.

   • dokoncuj tie polopravdy:
    Dňom 1. septembra 2011 vstúpil do platnosti pozmeňovací návrh, ktorý predložilo do pléna 31 poslancov, kde v článku 1 II. sa za bod 44 dopĺňa nový bod 45, ktorý znie: za § 422c sa vkladá § 422d, s textom v ktorom sa oznamuje, že popieranie, spochybňovanie, schvaľovanie alebo snaha o ospravedlňovanie zločinov režimov založených na komunistickej či fašistickej ideológii sa bude trestať uväznením na šesť mesiacov až tri roky.

 • (a lebokotleba vláda) 😀 ale je to smutné , zajtra mu zabavia auto aj vodičák lebo pôjde po meste 50km/h ..

 • „Rozkaz ten zněl jasně,muž s koženou brašnou nesmi projít za žadnou cenu!“ 🙂

Pridaj komentár