Pristúpiť k činom

Už prešlo pár mesiacov od volieb a čo sa zmenilo? Nikto zatiaľ nepocítil, že by sa vlak naložený dneškom a zajtrajškami pohol dopredu, s jasne stanovenou trasou.  Štandardní politici a staré štruktúry, so staromódnym a zdeformovaným prístupom k skutočným problémom Slovenska a jednotlivých regiónov, sa zubami , nechtami držia svojho vplyvu a nedovolia pokroku a modernému prístupu rozvíjať sa a tak držať krok s globálnym vývojom, štýlom a trendami. Neuvedomujú si, že tou nádejou na zmenu, pokrok a napredovanie sú práve mladí ľudia a nie ich postkomunistický pohľad na veci a robotické, naučené počínanie si vo funkciách, kde sedia ako neobraté červivé ovocie, čo hnije na stromoch a ako škorce ho ozobávajú lobbisti a populisti.

Všetci, celý národ čaká a deň za dňom sa ich nadšenie zo zmeny štruktúry vlády zmenšuje, spolu s počtom mladých ľudí, ochotných ostať, alebo sa vrátiť na Slovensko, aby mohli priložiť ruku k dielu svojou prácou, usilovnosťou, nadaním, talentom a umením, no chýba im istota. Pocit doležitosti a zaslúženej odmeny. Pevná pôda pod nohami, ktorá by bola úrodná natoľko, že sa dokáže postarať aj o ich deti, a o deti ich detí.

Mnohí čítali, alebo počuli moje myšlienky a vízie do budúcnosti a ochotu aktívne sa podieľať na zmene a ruchu, ktorý by pozostával z mnohých príležitostí pre mladých, aby mohli prejaviť svoju identitu. Ale nie len mladí ľudia ako jednotlivci, ale mladé rodiny s deťmi, ktoré sa ešte spoliehajú na svojich rodičov a vidia ich ako dokonalé bytosti. Lenže ako može byť rodič hrdinom pre svoje dieťa, keď mu schopnosti berie nedokonalý systém a oblek superhrdinu strhávajú z tela nezmyselné nariadenia, predpisy a úradné procesy.

Je čas pustiť sa do práce, ako jeden celok a nehrať sa pred ostatnými na silákov a nadľudí, ktorých robia nesmrteľnými poslanecké platy a funkcie. Máme príležitosť na nevídané zmeny, ktoré povedú k spokojnosti jednotlivcov a k vztýčenej hlave Slovenskej zvrchovanosti a národa. Máme tu toľko schopných, nadaných a talentovaných ľudí, ktorí by mohli vytvoriť dokonalú mozajku ? nový obraz Slovenska, ktoré by nebolo vo svete známe len ako miesto, kde je možné zohnať si zbraň, spáchať zločin a vysmiať sa súdnictvu, zbierať a rozdávať obálky a po večeroch sa baviť na živých vstupoch z parlamentých vystúpení.

Ja som pripravený konať. Snáď sa pripoja aj ostatní.

31 komentárov

 • Ľuboš Šuca

  Tak fajn … 🙂 ja niesom politik aby som Vám skladal účty. Som malý živnostník ktorý sa snaží prežiť. Na začiatok chcem zdôrazniť ze všetko čo som urobil som platil zo svojho , žiadne dotácie , žiadne sponzorské dary. Max ľudia čo chceli pomôcť dobrej veci . Podporujem mladých umelcov, robím vernisáže, výstavy, festival pre neznámych tanečníkov z ktorého za zrodil majster sveta a reprezentuje našu krajinu. Spoločenské akcie, akcie pre deti ale sa hlavne snažím žiť tak aby tej nenávisti ktorá vo vás je bola čím najmenej. Viem ze som nevymyslel návod na záchranu ľudstva, no ak by všetci sa snažili a prispeli aspoň takou troškou myslím ženy to bolo hneď veselšie. A načo to tu píšem … keď aj tak evidentne ľudí pochváliť neviete a nájdem si tu ďalšie kritické komentáre 🙂

  • Konečně si sa vymackol, chválit ta nebudem, ale len preto aby ti to nestuplo do hlavy. Prostě pokračuj.

  • ja chvalim, toto je zrozumitelne aj pre mna – je to super a je to velmi potrebne takto konat

   mam vsak poznamku ze pre pracu v politike to nestaci kedze tam treba aj analyticke myslenie(preco veci funguju tak ako funguju)(napr pre mna je vzor J Polacek) treba schopnosti vyjadrovania sa a treba aj charizmu pre masy .
   tiez treba schopnost formulacie legislativy a systemove myslenie (co spravi taky alebo onaky zakon v praxi)
   samozrejme nemusi mat jeden clovek vsetko ale politicka strana by mala pracovat ako tim kde kazdy ma nieco a navzajom sa doplnaju
   na druhej strane politika nie je vsetko a co prinasa naozaj dobry zivot su konkretne ciny, prave take ake teraz (konecne) napisal L Sulc

   a este otazka na Sulca: v com vlastne podnikas?

   • Ľuboš Šuca

    Volam sa trosku ináč…Myskin a teraz mi napíš ty kto si a neskyvaj sa. Kto si , ze mi ideš dávať rozumy co mam robiť a ako ? Robím to tak, ako najlepšie viem a snažím sa . Čím si prispel ty k tomu aby si pomohol ľuďom ? Ci len sedíš za PC alebo za tel a len poucujes ľudí ?

    • :-)) ešte nie si ani v NR SR a už by si rád iným predpisoval čo a ako majú robiť. Diskutér Myskin využil možnosť vystupovať tu pod prezývkou, čo je rovnako legitímne rozhodnutie ako rozhodnutie Ľuboša Šuca, vystupovať tu pod svojim menom a priezviskom.

  • Ty nie si politik? Kandidoval si za POLITICKÉ HNUTIE do NR SR a teda si politik. Nehovoríš pravdu ak tvrdíš opak. Pretože aj neúspešný politik je politik. Za čo ťa tu máme chváliť? Za to, že si sa stal súčasťou štandardného politického spektra? :-)) To je skôr zavrhnutiahodné ako chvályhodné.

   • Ľuboš Šuca

    Opäť vidím že všeobecný prehľad niektorých ľudí je dosť obmedzený. Bol som nezávislá osoba kandidujuca za Hnutie Sme Rodina. Do dnes niesom oficiálne ani členom žiadnej politickej strany . To len na vysvetlenie … aj keď budem sa opakovať pri hejteroh môžem vysvetľovať koľko chcem 😀

    • Ľuboš Šuca

     A ešte jedna reakcia … tento blog nemal byt na to aby som sa chváli alebo ukazoval co som v živote urobil , dosiahol. Takže preto som o tom nepísal konkrétne. Skôr to bolo myslene aby ste sa zamysleli Vy nad sebou a ci sa snažíte žiť tak , aby ste svojou troškou prispeli k dobrej veci 😉

    • Nezávislá osobnosť na kandidátke do NR SR za politické hnutie znie rovnako absurdne ako panna v bordeli. I keď pripustíme, že to v teoretickej rovine možné je, v praxi sa takáto anomália nevyskytuje, pretože žiadna strana by neriskovala na kandidátke neriadenú strelu – skutočne nezávislú osobnosť. Môj predpoklad je, že ťa na kandidátku dotiahol lipšicov fízel pčolinský, rovnako ako keď organizoval protesty proti Gorile.
     Inak tvoj blog sa tu minul cieľovej skupine, tunajší čitatelia i diskutéri sú zvyknutí premýšľať a ako vidíš podľa reakcií, takéto tlachy bez pointy tu nenájdu svoje publikum. Odporúčam preto zmeniť pôsobisko, napr. na SME.sk alebo pravda.sk, kde sa môžeš svojimi deklaráciami bez pointy zviditeľniť práve pred svojou cieľovou skupinou.
     Alebo zmeň štýl písania.

     • Ľuboš Šuca

      Posledné písmenká pre teba ….skus si zistiť ako vznikala kandidátka. Nepoznal som tam okrem Borisa nikoho, aj to s telky 😀 😀 a keď tvojim útokom vravíš premýšľanie je mi ta úprimne ľúto pekný večer

 • Ako čitam kommenty…….preto slovensky narod NIKDY nedosiahne nic. Odpovede treba hladat v kommentoch

  • Otazka: Ked si odmyslime uzku skupinku ludi co vladli v ktoromkolvek obdobi a krajine, co dosiahol plebs (narod) , v ktorejkolvek krajine, v ktoromkolvek obdobi?

 • 🙂 to nebude také jednoduché Ľuboš.
  Máme tu tri generácie – dôchodcovskú /starý program komunizmu/, produktívnu / husákove deti, ktoré majú možnosť porovnať vady a nevady starého programu – komunizmu a nového – kapitalizmu no a potom juniorov narodených v novom programe /kapitalizme/.
  Produktívna vrstva je destabilitou SK ekonomiky tak časove a výkonnostne zaťažená kôli /ako v telke radi mediá spomínajú“ Vďaka EU sme postavili cesty… “ / , že ľuďom to tak nejak ani nestíha vadiť, ba dokonca som postrehol po cestách spoločnosťou, ľahostajnosť k tomu, že si štát požičiava peniaze od potomkov z ich budúcnosti…., pre prítomnosť ?! Dlh tým pádom vytvára podmienky pre tento štát a to vedie k neslobode skutočnej – slovom je sloboda prd platná /najprv zvuk, chvíľku efekt, a potom sa rozplynie v ovzduší/.
  Slovensko je podpísaním Lisabonskej a Maastrichtskej zmluvy kolóniou pre lacnú produkciu mimo SVK a zároveň smetiskom potravinového prebytku západu. Neviem si predstaviť akými skutkami chcete tento národ osvietiť aby videli v tejto šedej dobe plot okolo seba ? Je to tu všetko od špiku zle. Ľudia sú ako dostihové kone, ktorých zakaždým sedlá nejaký iný jockej / jockey kariéra, jockey peniaz, jockey ego, jockey prestíž…./ bežia stále dookola, vyhrávajú a výhrami sa motivujú bežať ďalšie preteky. Časomiera im beží ale aj ich čas beží… neuvedomujúc si, že každý „odjazdený“ šampión skončí tak – či tak raz nadetý v saláme…, a tiež to, že najväčší profit z nich nemal ani tak jockey – ako ten, kto na ich kvality vsádza na tribune?!
  To je EU zväzok … pokiaľ bude slovensko ekonomickým vazalom, slovensko bude stále len ďaleko od skutočnej slobody a donekonečna emočne rozjímať nad snami. Všetko prebudovať od základu tu dokáže len diktátor – to veľmi nerád píšem.
  V politike je zbytočne veľa ľudí – nemám vďaka nim toľko peňazí, aby som každému na narodeniny kúpil kolobežku v tejto klauniáde, ktorou to tu na slovenskom derby zabávajú…. 🙂

 • Ľuboš Šuca

  Ja som sa do toho pustil už dávno, aspoň sa o to snažím. Keďže človek môže robiť čo chce , snažiť sa ako chce , sam nedokáže nič.Nevravim , ze som dokázal toho veľa, ale keby každý prispel aspoň takou troškou ako ja svet by bol hneď lepší 🙂 Takže teraz dúfam moje predstavy a plány presadim s podporou hnutia Sme rodina.

  • precital som si to dvakrát, nejak mi to pripomina bezne politické prehlasenie, teda hromada slov, krasne ideje, ale bez jedinej konkretnosti.

   takze ma vobec neprekvapuje, ze ste clenom, alebo simpatiznantom standardnej politickej partaje.

   ano, keby každý nedrogoval a nepil alkoho, a nechodil do nevestincov, nepouzival zbrane, atd.. jako ja, na svete by neexistoval organizovany zlocin ani vojny. Jo taketo pekne ideály by som cakal od blondatej miss univers, alebo od politika.

   takze taka mala rada na zaver: Ak mas predstavi, tak je dobře ich konkretizovat, a ak chces přilákat aj inych ludi, tak im musíš povedat jako toho chces dosiahnut.
   lebo tymto zvastom si rovnocenny s Fico&comp.

   • Ako vravim. Treba sa naucit citat a porozumiet textu 😀

   • Knieza Myskin

    pravdu povediac mam zatial presne rovnaky dojem ako tartus, len som chcel byt slusny a nepovedal som to otvorene
    netusim co tym chcel autor povedat, mne to pripada bez nejakeho hlbsieho zmyslu, ale mozno ma len autor problem vyjadrit svoje myslienky zrozumitelne sirokj verejnosti.

  • Čím konkrétne? Uveď nejaké fakty ktoré dokazujú tvoju konkrétnu snahu v konkrétnych veciach.
   Pretože takéto jalové deklarácie môžem nájsť v každej strane neúrekom.

 • Máte nejaký plán? Alebo iba všeobecné predstavy? Tie sú nám na nič.

  • Mám takého tušáka, že sa nám tu rodí ďalšia politická strana s preferenciami na hranici štatistickej chyby. Ale inak sa mi páči ako ide všetkým stranám iba o jedno – o blahobyt voliča. No nie je to krásne? 🙂

   • Ľuboš Šuca

    Pri takýchto komentároch sa stále pýtam sam seba , ci človek ktorý to napísal niečím prispel k tomu , aby sa zmeny diali. Alebo len vie všetko a všetkých hejtovat .

    • Pri takýchto komentároch sa stále pýtam sám seba, či politik, ktorý to napísal aj niečím prispeli k tomu aby sa zmeny diali, alebo vie iba propagandisticky drístať, klamať a kradnúť. Nie som naivný aby som veril človekovi z prostredia, v ktorom sa pohybujú Lipšicovi fízli Krajniak, Pčolinský a populisti s minulosťou bratislavského veksláka, prisatí na eurofondoch.

  • Skuste si prečitat este raz tento clanok a mozno na druhy pokus pochopite o com je.

 • Lubos a v ramci ktorej strany sa chcete do toho pustit?

  • Knieza Myskin

   http://kandidatnaposlanca.sk/lubos-suca_2625.html
   http://suca.blog.sme.sk/

   precital som si aj dalsie clanky autora ako blogera na SME, pise velmi vzletne a s patosom ale co sa tyka informacnej hodnoty tak som mal problem nieco objavit, ale mozno len nerozumiem stylu a poetickej dusi autora.
   Zial asi som nechapavy, ale viem ze podobny styl pritahuje zeny, mozno je autor v tomto uspesny.

   • Ľuboš Šuca

    Ďakujem za propagáciu aspoň si ľudia môžu prečítať viac myšlienok 😉 aj keď sú písané vzletne a s patosom 😉 dosť odborných slov na toľko malo riadov 🙂

    • Sú to len samé ničnehovoriace drísty, ktoré si ani na žiadosť diskutérov nekonkretizoval. Obmedzil si sa len na exhibíciu okolo vlastnej osoby ako príslušník nejakej sekty.

    • Potesim sa ked autor Suca uvedie nejake konkretne ciny ktore vykonal alebo vykona v prospech Slovenska.
     Budem tak vediet, ze to co napisal, myslel vazne (hoci stylom ktory mi nekonvenuje), A ze teda naozaj pristupil k cinom

Pridaj komentár