Problém menom Turecko

Naše „eurohodnotové“ elity vyrábajú jeden problém za druhým.

Je to zákonité, namyslenosť, bohorovnosť a bezcharakternosť v kombinácii s obyčajnou ľudskou hlúposťou  vždy po čase prinesie svoje „ovocie“.

Ako hlúpo sa „eurohodnotový“ svet pripravil o Turecko, to je na  samostatný článok.

Dnes sa vlády v Nemecku a Rakúsku čudujú, ako a vnútroturecký konflikt prelial do ich ulíc.

A obyvatelia sa tiež nestíhajú čudovať. Mnohým až teraz dochádza, čo si imigranti, hoc aj z dávnych vĺn migrácie, o pôvodných obyvateľoch hostiteľskej krajiny myslia. Výkriky Alláh Akbar a nadávky smerom k etnickým Nemcom sprevádzajú sprievod.

 

 

 

9 komentárov

 • toto tiez nie je sranda

  Turecká tajná služba MIT má po Německu 6000 informátorů a další plnohodnotné agenty a 500 udavačů tureckého původu. Napsal to nedělník Welt am Sonntag s odvoláním na tvrzení bezpečnostního experta Ericha Schmidta-Eenbooma.
  „Ani (východoněmecké komunistické tajné službě) Stasi se nepodařilo vybudovat si v Německu tak širokou kontrolní síť,” podotkl expert.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/412447-v-nemecku-pusobi-6000-informatoru-turecke-rozvedky-tvrdi-denik.html

 • Facebok video zablokoval, este dobre ze som ho vcera videl.Takze na rovinu facebook je totalitarny a cenzoruje!!!

 • Knieza Myskin

  DagDanis:

  Odveta, ktorú rozpútal Erdogan po puči v Turecku, nezasiahne len „sprisahancov“. Čiastočne zasiahne aj vzťahy s NATO a Spojenými štátmi… Lebo časy, keď boli Turci kľúčovým spojencom Západu, sa končia. Turecko sa v ešte väčšej miere vráti presne tam, kam vždy patrilo – k fanatikom a islamistom z Blízeho východu.

  Turecká vláda začala s ofenzívou (hoci len symbolickou) proti západným partnerom okamžite po zmarenom puči.
  Erdogan verzus Západ

  Po prvé: Erdogan pred zúrivým davom vyhlásil, že puč riadili „sily zo zahraničia“. Obvinil priamo exilanta Gülena a nepriamo aj Spojené štáty. Každého, kto pomáha Gülenovi, označil za nepriateľa Turecka.

  Po druhé: turecký minister práce zašiel ešte ďalej a vyhlásil, že za pokusom o prevrat mohli stáť tajné služby Spojených štátov.

  Po tretie: úrady v pondelok zatkli veliteľa tureckej vojenskej základne Incirlik (a ďalších deväť dôstojníkov). Zrejme pre podozrenia z kontaktov na americké velenie NATO v Turecku. Navyše, zo základne Incirlik mali pochádzať armádne vrtuľníky pučistov (resp. stratené stroje).

  Druhú časť základne používa aliancia – pod americkým velením. Podľa ruských zdrojov (aj aj podľa magazínu New Yorker) majú byť dokonca na leteckej základni Incirlik uskladnené aj americké jadrové zbrane, resp. vodíkové bomby B-61.

  Po štvrté: turecké sily mali krátko po puči hermeticky uzavrieť tureckú základňu NATO (Incirlik). Odpojili ju od elektriny a zakázali akýkoľvek vstup a výstup. Izolovali ju – aj s dvoma tisíckami amerických vojakov.

  Čiže: v základni NATO nevideli pri potláčaní prevratu bezpečnostnú oporu, ale bezpečnostné riziko.

  Podstatné pritom nie je, či sú podozrenia a sprisahanecké teórie tureckého režimu reálne, alebo mylné.

  Podstatné je to, že Erdogan a jeho vláda zjavne prestávajú dôverovať Spojeným štátom a NATO. A živia v sebe obavy, že západné tajné služby mohli byť v spravodajskom kontakte s pučistami.

  Preto boli turecké odvetné opatrenia namierené nielen proti povstalcom, ale do istej miery aj proti západným „spojencom“.

  Spojené štáty opakujú, že Turecko je kľúčový spojenec. A opakujú to tak trochu zúfalo…

  Americký viceprezident Biden to priznal celkom otvorene: „Náš najväčší problém v Sýrii sú naši regionálni spojenci“ (Turecko, Saudská Arábia, Spojené arabské emiráty). A ich podpora teroristov.

  http://www.aktuality.sk/clanok/356956/komentar-daga-danisa-turecko-sa-americanom-vymyka-z-ruk/
  ———————————–

  Západ sa bude musieť pripraviť na to, že stratí svoje páky na Turecko. S komplikovaným a dvojtvárnym partnerstvom Západ – Turecko sa to zrejme ešte viac prelomí. Do chladnej rivality. A bude to platiť aj v prípade, že Turecko formálne ostane v NATO.

  Erdogan po potlačení pučistov celkom jasne naznačil, že prestáva dôverovať Západu. A že západné krajiny upodozrieva z účasti na pokuse o prevrat.

  Turecko už v sobotu uzavrelo leteckú základňu NATO a dvetisíc amerických vojakov dočasne izolovalo. Erdogan poslal odkaz Iránu a Rusku, že je pripravený na kompromisy v Sýrii a na politické dohody. A svoj hnev namieril na Spojené štáty a EÚ.

  Súbežne s tým začal hrubo ničiť gülenovcov – teda prozápadných a proeurópskych Turkov, ktorí sú buď sekulárni, alebo nábožensky umiernení a tolerantní. Ide o milióny Turkov, ktorí stratia v Turecku perspektívu…

  Únii v stredu v noci Erdogan provokačne odkázal, že sa už rozhodol. A ráta s trestom smrti. Teda s tým, že je pripravený pozastaviť snahy (márne snahy) o plné členstvo v EÚ. Američanom odkázal, že kto kryje Gülena, ten je nepriateľom Turkov.

  V Turecku sa to škaredo láme smerom k islamizmu. A k Východu. A Európu to bude bolieť.

  A skôr či neskôr si budeme musieť priznať, že Turecko nie je veľký priateľ Západu. Turecko je veľký problém Západu.

  http://www.aktuality.sk/clanok/357752/tyzden-v-kocke-daga-danisa-europa-ma-novy-problem-vacsi-ako-brexit/#

  • Daniš sa mýli, ťažko sa mohlo niečo také stať v Turecku bez tichého súhlasu USA. Napokon USA je to aj tak jedno, hlavne že Erdogan poslúcha, nech si robí čistky aké chce. Napokon precedens tu je – despotický režim v saudskej arábii a saudská kráľovská rodina, ktorá si robí čo len chce.

 • …aneb , „nová doba , nová doba . Host vyhadzuje svého číšnika. Nová doba !“

  Hostia vyhadzuju svojích hostiteľov .

 • Knieza Myskin

  To by ste nečakali: Erdogan, vo švungu pri potláčaní puču, našiel prekvapivých vinníkov zostrelu ruskej stíhačky
  http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/To-by-ste-necakali-Erdogan-vo-svungu-pri-potlacani-pucu-nasiel-prekvapivych-vinnikov-zostrelu-ruskej-stihacky-273195

  Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a médiá obvinili zo zorganizovania neúspešného puču Gülenovo hnutie. Teraz Erdogan tvrdí, že „gülenisti“ majú na svedomí aj zostrelenie ruského bitevníka Su-24 vlani v novembri.

  „Piloti, ktorí zostrelili ruské lietadlo, už boli umiestnení do väzby a zisťujeme, či tam nie sú väzby na gülenistov. Je možné, že piloti svojím rozhodnutím chceli narušiť vzťahy medzi Tureckom a Ruskom,“ cituje Erdoganovo vyjadrenie turecký denník Daily Sabah. Pred pár týždňami sa pritom Erdogan vo svojom liste o napojení tureckých pilotov na Gülenovo hnutie nezmieňoval. To vzbudzuje dojem, že Erdogan v stredu spomenul väzby pilotov na toto hnutie len preto, že hodlá z opozičného subjektu urobiť po neúspešnom puči obetného baránka zodpovedného za všetko negatívne, čo sa v krajine deje.
  http://www.dailysabah.com/war-on-terror/2016/07/20/pilots-that-downed-russian-warplane-may-have-links-to-gulen-president-erdogan-says

 • Darmo ,pokrok nezastavíš .

 • http://echo24.cz/a/wCMdn/a-patri-turecko-do-nato

  A do toho zapadá i motiv s Gülenem v pozadí. Prezident Erdogan na jeho adresu před časem vyčítavě prohlásil, že Gülenovo hnutí už čtyřicet let usiluje podlomit a dobýt tureckou republiku. Vzhledem k tomu, že do roku 2013, byli oba muži těsní spojenci při islamizaci země, a vzhledem k tomu, že Erdogan strávil s islamisty, k nimž se přidal nejpozději v polovině 70. let, celý svůj dospělý život, by se dalo říct, že se sám na tomto gülenovském spiknutí cca 37 let podílel.

  Ještě v letech 2008-2011 erdoganovci a gülenisté v soudních monstrprocesech společně pouštěli žilou sekularistické armádě (procesy proti tzv. Ergenekonu, domnělé tajné organizaci k odstranění vlády Erdoganovy strany AKP). Takže pokud je jádro vládní kampaně pravda, sledujeme zápas dvou náboženských sekt (ten pak odskáčou politické svobody v zemi, které by měly platit pro každého, a přímo tisíce nebo spíš desetitisíce obětí čistek, které s Gülenem patrně nic společného nemají).

  V Turecku, kde vládní islamisté už několik roků zatýkají, mlátí nebo aspoň propouštějí z práce kritické novináře, vznikají podmínky, kdy se z opozice stane pronásledovaný disent. Může Západ toto šinutí se člena NATO a aspiranta na členství v EU zastavit?

  A NATO, nemohli by ostatní jeho členové Turecku po vzoru Johna Kerryho dát najevo, že ho z něj formálně nebo fakticky mohou vyloučit? Škody pro spojence by nebyly velké. Erdogan se totiž jako spojenec už řadu let nechová. Například pro rok 2014 existuje podezření, že turecký státní aparát, armáda a hlavně jeho tajná služba MIT pomáhaly v Sýrii Islámském státu. Letos v lednu prý o tom na uzavřeném jednání v americkém Kongresu mluvil přímo jordánský král. Méně prominentních svědectví – o pouštění džihádistů z Evropy do Sýrie, o dodávkách a naopak odběru ropy – je celá řada, byť turecká vláda jedno po druhém popírá. Ale nemohla popřít, že místo aby uzavřela svoje hranice děravé s Islámským státem, soustředila se na stejné hranici o kus dál na boje s Kurdy.
  ——
  takze turecka tajna sluzba pomahala ISIL-u – oficialne to vyhlasil jordansky kral
  hmmm zaujimave !

Pridaj komentár