Propaganda imigrácie

Na našich obrazovkách televízorov  sa premietajú zábery zničených miest, mŕtvych a zranených ľudí zo Sýrie a Iraku. Preto sme povinní vítať milióny ľudí. Aká je však pravda?

V skutočnosti sa bojuje iba na niektorých častiach týchto krajín a iné časti sú bezpečné. O vojne a násilí tu niet ani chýru ani slychu. Ukrajinský žurnalista zverejnil zábery z irackého Erbilu, ktoré facebooková skupina Welcome to reality preložila do slovenčiny (originálne video)

Pripadá Vám, že ľudia z Erbilu majú nárok na azyl?

Alebo si pozrite zábery z tohtoročného Damašku, hlavného mesta Sýrie

Vidíte tu boje a mŕtvoly na uliciach?

V skutočnosti nám chce propaganda za každú cenu nanútiť dojem, že pre ľudí z regiónu neexistuje iná možnosť ako sa usadiť v Európe. To však nie je pravda. Vojna, ktorá v týchto krajinách ničí ľudské životy nie je plošná, neprebieha na celom území, takže pre Sýrčanov utekajúcich pred násilím je možné sa usídliť napríklad v Damašku, resp. človek z Iraku nájde pokoj v Erbile. Toto sa nazýva tzv. vnútorné vysídlenie.

Život v Damašku má svoj normálny rozmer, ktorý si môžete pozrieť napríklad v reportáži anglického denníka Daily Mail. Ľudia pracujú, stretávajú sa, nakupujú, deti chodia do školy, športujú ako všade inde vo svete.

Damašk

Ak je možné sa v rámci krajiny presídliť vnútorne, potom nie je možné utečencom z tejto krajiny automaticky priznávať azyl. Ak si myslíte, že je to nezmysel, spýtajte sa sami seba, prečo Ukrajincom Európa rovnako automaticky nepriznáva azyl ako Iračanom alebo Sýrčanom. Vojna, ktorá ničí ľudské životy na východe Ukrajiny sa nijako nedotýka ľudí v Kyjeve. To je dôvod, prečo Ukrajincom odmietame priznať azyl pred vojnou – ak sú ohrození bojovými akciami, podľa našich úradníkov a ochrancov ľudských práv, majú možnosť sa presídliť v rámci štátu na bezpečnú lokalitu a nemusia kvôli tomu prekročiť hranice krajiny. Ak nám naše médiá premietajú mesačnú krajinu zo sýrskeho Jobaru alebo Homsu, aby nás donútili vítať utečencov, prečo rovnaký postup neaplikujú na ukrajinskú Gorlovku alebo Slavjansk?

Vitajte v krajine dvojitých metrov, v krajine, kde je pravda lžou a lož pravdou. V krajine, kde je manipulácia pracovnou metódou…

Zdroj:

 

 

 

14 komentárov

 • Zdravím,

  Máte nejaký mailový kontakt? Chcel by som Vám niečo poslať…

  • No tak to napíšem sem 🙂

   V prvom rade chcem povedať, že nie som ( aspoň podľa môjho osobného názoru ) xenofób, rasista a už vôbec nie fašista. ( Mám známych rómov a vychádzam s nimi dobre, neuznávam Slovenský Štát 1939-45 a nepopieram Holokaust! )

   V rámci mojej práce sa pohybujem v rámci celej EÚ a tak sa nemusím spoliehať na „média“, ale na reálny kontakt s reálnymi ľuďmi. Takže nižšie je skrátený sumár ( iba to naj ) pozostávajúci z mojej reálnej skúsenosti s reálnymi ľuďmi.

   Macedónsko : Strach! Miestni hovoria o strachu ale nie strachu z neznámeho ale z kriminality, ktorá aj napriek tomu, že Macedónci presúvali takmer všetkých utečencov z hranice s Gréckom vlakmi na hranice so Srbskom. Kriminalita rastie exponenciálne. Tvrdili mi, že množstvo migrantov sa vyhlo kontrolám na hraniciach a stali sa bežnou súčasťou života v Macedónsku. Za všetko spomeniem story, ktorú mi referoval klient kde jeho stará mama cestovala autobusom Skopje-Kumanovo a bola okradnutá mužom „arabského výzoru“, ktorý nerozprával „miestnym jazykom“. Klient spomenul, že bolo viac prípadov, kedy to neskončilo len krádežou ale aj bitkou a vážnymi zraneniami. To, že sa to veľmi nevyskytuje v Macedónskych médiách vysvetlil snahou o integráciu do EÚ…

   Srbsko: Tu to miestni neberú tak zle, kriminalita tu je tak či onak veľmi vysoká. Na vlastnej koži som však zažil to čomu hovoria naše mainstreamové médiá „rodiny s deťmi“ a „starí ľudia“. Videl som asi 1km pred hraničným prechodom Srbsko-Maďarskej hranice „tlupu“ ( žiaľ lepší výraz v mojom slovníku pre tento zážitok nenájdem ) mladých chlapcov ( tipujem 18-30 ), ktorí sa „v plnej polnej“ pomaly blížili k hranici. Zhodou okolností na Maďarskej strane vypadol systém a tak som si celú hodinu vychutnával to divadlo. Táto „skupina“ asi 500m pred hranicou vošla do lesíka, ešte som ich pár krát zbadal a potom sa stratili…Nuž počas tej malej pauzy som si uvedomil aký sú Maďari machri v stavaní plotov… Po chvíli sa smerom, ktorým sa vydala skupina „starcov a rodín s deťmi“ ,leteli 2 džípy a jedna „tatrovka“ narvaná vojakmi Maďarskej Armády. Nuž efektivita…

   Rakúsko: Tu naozaj v skratke, zákazník žije v obci Schwechat ( tam je aj Viedenské letisko ), jeho dcéra žije v centre Viedne, žiaľ bojí sa sama chodiť do obchodu…Počas bežného , podotýkam denného, nákupu jej podľa jeho slov hrozí krádež – v lepšom prípade a znásilnenie v horšom, žiaľ čoraz bežnejšom… No a moja svokra tam chce ísť robiť opatrovateľku 😀 …

   Nemecko ( Východné ): Mesto vo východnom Nemecku kde som bol je priemyselné mestečko, minulý rok malo 15 000 obyvateľov, a nejakým zázrakom je dnes obyvateľov takmer 20 000…Podľa Východných Nemcov stačí málo a „budú vraždiť“, opäť staré známe krádeže, našťastie zatiaľ žiadne znásilnenie…tu je vidieť rozdiel medzi Východným a Západným Nemecko ( minimálne čo sa týka prvotnej reakcie na túto tému ). Je jasné že mentalita je úplne odlišná od západu, stačí sa pozrieť kde má Pegida najviac podporovateľov…

   Nemecko ( Západné ): Prvá veta počas tejto témy: V Kolíne sa nič nestalo, nie je jasné kto to urobil a podobne…Keď som absolvoval tzv “ Plant Tour“ a okolo nás neboli iný zamestnanci, prišlo to čo som najmenej čakal : Ak by som povedal niečo zlé na túto tému vyrazia ma. Otázka na jeho kolegyňu: Do you feel safe in Germany? Som žiaľ nedostal odpoveď iba uhýbavý pohľad…stačilo…

   Ono toho je veľa, viac menej mám výhodu, lebo cestujem dosť často a tak mám možnosť pokecať aj o iných ako pracovných témach a táto je v dnešnej dobe TOP… Rád by som pokračoval Belgickom a Francúzkom, ale to by bolo na vééééľmi dlho…

   V každom prípade v 90% percentách znie od ľudí jasné NIE tomuto šialenstvu.

   Sorry za dlhý koment…

 • Tento clanok (kuk link nizsie) bol uverejneny v roku 2010. Kto by vtedy veril takej konspiracii? Dnes mam vsak zimomriavky po tele a zmocnuje sa ma bezmocnost a sklamanie. Obavam sa, ze ked sa raz „demokraticka elita“ rozhodne, tak my volicska elita s tym bez vidiel a krompacov nic nevyvolime. Uz teraz sa vopred bojim za moje deti, aj ked to asi nebude stacit a ked dospeju, tak sa budu musiet bat aj ony.
  http://blog.aktualne.cz/blogy/benjamin-kuras.php?itemid=9365

 • Příklad Ukrajiny nieje vhodný. Rozdiel je v agresorovi a teda že utečenci v Ukrajině su etnicki rusi, a ti nebudu utekat do EU ani keby s nimi sousedila.

  • Nie je to celkom tak – z Donbasu počas vojny ušlo takmer 2,5 milióna ľudí. Milión do Ruska, no zvyšných 1,4 milióna ušlo na Ukrajinu. Stačí sa pozrieť hneď za hranicu, do Užhorodu, je ich tam plno.

 • Miro Moskowski

  Dobrý a potrebný článok.Netušil som to, hoci podozrieval. Poznám príklad Ukrajiny, kde ak by nerobili bordel fašisti a propaganda,tak v „glubinke“ ani netušia, že nejaka vojna… Rišo Sulík ťa číta? Pre Argumenty do Nemeckej televízie a Bruselu. Toto sú argumenty proti hocakej utečeneckej propagande.

  • Medzicas pozorne citaju aj jeho nepriatelia, kedze ma vyznamny dopad na cast verejnosti. Napriklad som sa zasmial, ked v relacii Slovenskeho rozhlasu sa organizatori ucitelskeho strajku stazovali, ze nadejne rozvijajuca sa akcia bola zbrzdena rozosielanim komentarov (zrejme mojich) o strajku. V clankoch o stranku som dekryptoval umysel mimovladok vyuzit nespokojnost ucitelov na zmenu vlady, kde som ich obvinil, ze o ucitelov a riesenie problemov nikomu neslo. Ucitelia boli pouziti len ako nastroj.

  • nedavno tu mal prednasku knaz zo Syrie ktory poslednych 5 rokov zije priamo v Damasku, popisoval v nej vsedny den v Damasku
   okrem ineho to prirovnal k ruskej rulete ked clovek nikdy nevie kedy sa vrati domov.
   Dovod? vystrelovane rakety ktore zabijaju civilistov
   Nespecifikoval sice kto tie rakety posiela, ale bolo zjavne ze nie vlada. V osobnom rozhovore neskorsie upresnil ze ide o „sily platene a podporovane zo zahranicia“ (inak uz davno podla neho mohli mat mier)
   Podobnu situaciu maju v Izraeli kde pravidelne na mesta a usadlosti dopadaju rakety z Gazy a tiez to nie je dovod na emigraciu z Izraela
   Naskyta sa otazka, ci by nebolo namiesto prijmania utecencov.daleko vacsou pomocou pre lud Syrie zastavit podporu zoldnierov, niciacich krajinu.

Pridaj komentár