Propaganda medzi nami.

(MZC/DWN) Predvčerom všetky médiá preberali informáciu od Spiegela že „nemecká tajná služba má dôkazy že MH-17 zostrelili proruskí separatisti“. Onen dôkaz je prezentácia v PowerPointe šéfa nemeckých tajných zo dňa 8. Októbra na výbore Bundestagu. Na opätovné dotazovanie na konkrétne dôkazy, nemeckí tajní nedokázali predložiť jediný konkrétny dôkaz.

Celé dokazovanie je v polohe tvrdenia resp. vyhlásenia bez hmatateľných faktov. Teda okrem jedného faktu, že šéf nemeckých tajných ovláda prácu v PowerPointe.

To už však médiá nepriniesli.

Rovnako ako nepriniesli informácie o verejných položených otázkach nemeckým tajným od poslancov Bundestagu pred časom, pri ktorých sa nemeckí tajní zmohli len na to, „že všetko je utajené“.

Včera išla celý deň v časových slučkách na TA3 správa, kde moderátorka TA3 s neprestajnou vytrvalosťou opakovala informáciu Spiegelu o zostrelení malajzijského lietadla Rusmi a Bukom.

DWN, Spiegel spochybnili už poredvčerom v noci po 23h. Spravodajstvo ARD a ZDF ešte skôr. Napriek tomu tá naondulovaná blonďavá hlava z TA3 mlela od 9h ráno zakaždým svoje ako verklík.

Tak a teraz sa pýtam, kto tu slúži propagande?

Čo za nekompetentné novinárske ovce pracujú v TA3, keď minimálne 4 klikmi cez 5 nemeckých webov sa dopracujú záveru, že informácie nemeckých tajných sú prinajmenšom neurčité, neobsahujúce nič, čo by doteraz neodznelo a že sú v rovine proklamačných účelových tvrdení.

Stále počúvam o proruskej propagande.

Včera sa dokonca objavil nový termín „Pročínska propaganda“. Neviem. Asi hlásnou trúbou pročínskej propagandy sú HNka a FinWeb za uverejnenie informácií o výstavbe rýchlostnej dráhy medzi Pekingom a Moskvou, či o informovaní o zmluvách medzi Talianskom a Čínou.

Paranoja proamerických mediálnych trollov dosahuje nový vrchol.

Za chvíľu tu bude „proorbánovská propaganda“, „proindická propaganda“ alebo „probrazílska propaganda“, no najväčším hriechom v ich očiach zrejme bude „proslovenská propaganda“.

V prípade TA3 si hovorím, ako sa brániť účelovej propagande?

Možno občianskym postojom – podaním podnetov na televíznu radu.

Zdroj:
http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/10/19/duenne-suppe-bnd-praesentiert-plausibilitaeten-statt-beweise-zu-mh17/

Pridaj komentár