Prorok Kličko pred rokom predpovedal budúcnosť

(MZC) V posledných novembrových dňoch roku 2013 ukrajinský národ vyšiel do ulíc, aby protestoval voči odkladu podpisu asociačnej dohody, ktorú prezident Janukovyč odmietol podpísať kvôli nevýhodnosti pre Ukrajinu. Do čela protestov sa postavila trojka Kličko, Tiagnybog , Jaceňuk a Kličko vyhlásil : „Prejde rok a Ukrajinu nespoznáte“

Áno, rok prešiel a tak môžeme konfrontovať víziu Vitalija Klička. Padla vláda Janukovyča a dnes Ukrajinu vedie nový prezident a mandát do Verchovnej rady získali nové strany a noví poslanci. Je Ukrajina zmenená, alebo ostalo všetko po starom? Áno aj nie.

 • Prvá a zásadná podmienka Ukrajincov bol podpis asociačnej zmluvy. Tá sa síce podpísala, ale začiatok jej platnosti sa preventívne presunul o rok.
  Takže nie, fakticky sa nič nezmenilo
 • Druhá a zásadná podmienka bolo ukončenie vlády oligarchov.  Samotný Porošenko, súčasný prezident Ukrajiny, je človek, ktorý má podľa Wikileaks a hodnotenia členov americkej administratívy mravný profil, mierne povedané, nedobrý.
  Zástupkyňa veľvyslanca Sheila Gwaltney hlásila 26. mája 2006 ministerstvu zahraničia, že Porošenkova povesť „je zdiskreditovaná vierohodnými obvineniami z korupcie“. Americký veľvyslanec v Kyjeve John Herbst v depeši zo 16. februára 2006 označoval Porošenka za „oligarchu, ktorý sa sám zahanbil“. O päť dní neskôr ho nový šéf ambasády William Taylor opísal ako „krajne neobľúbeného politika, ktorý sa teší širokej podpore vodcov strany, kvôli svojej predchádzajúcej podnikateľskej a organizačnej činnosti“. O mesiac neskôr Taylor písal, že Naša Ukrajina mohla ísť do volieb s mladými kandidátmi, ale namiesto toho „sa riadila radou zdiskreditovaného oligarchu Porošenka, ktorý sa stal stelesnením všetkých slabín tejto strany“.
  Janukovyča a jeho rodinný klan zlodejov vystriedal druhý oligarcha, ktorý takisto kradol vo veľkom
  Takže nie, fakticky sa nič nezmenilo
 • Ukrajina bola zadĺžená až po uši, nakoniec to bol dôvod, prečo Janukovyč chcel radšej podpísať dohodu s Rusmi, keďže tí boli ochotní požičať 15miliárd dolárov. Dnes je Ukrajina stále zadĺžená a potrebuje ešte viac.
  Takže nie, fakticky sa nič nezmenilo

Niečo sa však predsa len zmenilo.

Za druhej svetovej vojny sa v Nemecku rozprával vtip

Nad troskami zbombardovaného paláca v Mníchove stojí človek a smeje sa. Okoloidúci ho osloví.
– Čo tu robíte?
– Čítam Hitlerov Mein Kampf. Na strane 162 je najlepší vtip týždňa:
– Dajte mi Nemecko na desať rokov a ja ho zmením na nepoznanie!?

To isté sa dnes dá povedať o Ukrajine. Kličko tvrdil, že po roku Ukrajinu nespoznáte a má úplnú pravdu. Z biednej skorumpovanej ale pokojnej krajiny na pomedzí medzi východom a západom sa stalo ohnisko geopolitického konfliktu, ktorý za rok zničil územnú integritu štátu, zničil krajinu, vyvolal démonov neonacizmu, zlikvidoval hospodárstvo a vyvolal vojnu s tisíckami mŕtvych obetí. Škody sa dnes rátaju na desiatky až stovky miliárd dolárov a každým dňom sa Ukrajina ponára hlbšie do bahna beznádeje. Stačil jeden rok…

Nechajme prehovoriť smutný povzdych jedného Ukrajinca

Výsledky Maidanu.

 • Odplával Krym.
 • Donbass zničený.
 • Dvojnásobne stúpol kurz dolára.
 • Mlčky akceptujeme bezprávie.
 • V aréne moci ostali tí istí.
 • Rozhorela sa občianska vojna.
 • Zničená ekonomika.
 • Vzkypela nenávisť voči Rusom.
 • Poskákali sme si.

Zabudol som na niečo?

One comment

Pridaj komentár