Proste tragédia…

Inak nemôžem nazvať dnešnú reláciu Voľby 2016 na Markíze.

Priznám sa, že na to aby som ju dopozeral, som sa musel prinútiť a urobil som to len preto, aby som ako jeden z autorov prispievajúci do Medzičasu bol v obraze.

Pár mojich postrehov.

Róbert Kaliňák zvládol svoju úlohu v relácii na jednotku. Nie je žiadny nováčik a argumentačne mal navrch. V podstate bol ušetrený priamych útokov, pretože pravica sa mydlila medzi sebou.

Nepriame útoky od spolubesedujúcich na SMER boli priam až z kategórií tých „hnusných“, označovali stranu akosi automaticky ako zlodejskú, korupčnú, ale Róbert Kaliňak sa profesionálne nenechal stiahnuť do hádky.

Richard Sulík tiež nebol sklamaním relácie, avšak zostavenie (tiež)pravicovej vlády je teraz proste nemožné. Dôležité je jeho oznámenie, že na Slovensko sa nevracia, ostáva v Europarlamente.

Igor Matovič sa choval ako zmätená protiletecká batéria, „strieľal“ po všetkom čo sa mihlo sprava i zľava.  Zrejme by mu mohol niekto povedať, že predvolebná kampaň už skončila.

Odskákal si to hlavne Andrej Danko, ktorý si v Matovičových rukách mohol pozrieť fotku kandidáta SNS. Dotyčný kandidát SNS bol diplomaticky povedané,  v „eurohodnotovo“ pôsobiacej spoločností nahých mužov nalepených na sebe vo vani, ktorí si však svoju „eurohodnotovosť“ hneď v tej chvíli pokazili hajlovaním.

Pokiaľ SNS nevymení predsedu, napríklad za Jaroslava Pašku, dostane ju Andrej Danko spoľahlivo mimo parlament. Aj keby vyšla Andrejom Dankom podporovaná snaha represívnymi zložkami štátu rozpustiť „ľudovcov“, SNS nielenže nezíska z „ľudoveckého“ voličského zázemia nič, ale bol by to pre mnohých terajších voličov SNS dôvod navyše stranu opustiť.

Béla Bugár zhodnotil situáciu správne. Pravicová vláda by sa pri tomto hereckom obsadení naozaj postaviť nedala. Nemusíme ho mať radi, ale je to pán politik.

Andrej Hrnčiar sa zjavne ešte nespamätal z volebného výsledku Siete. A asi kľud mu nepridávajú ani turbulencie v samotnej Sieti.  Nasvedčuje tomu jeho nevýrazný výkon.

Boris Kollár ukázal, že debaty sú jeho silnou stránkou. Pri hodnotení jeho výkonu treba uviesť, že bol pod veľkým tlakom a zvládol ho na 100%.

Ak „ľudovci“ pošlú do debaty Milana Uhríka,  naznačuje to defenzívny spôsob komunikácie.

Na začiatku privodila moderátorka Milanovi Uhríkovi ťažšiu chvíľku presne cielenými otázkami na Andreja Medveckého a Milana Mazureka.

Atakovať Milana Uhríka počas relácie sa niekoľko krát pokúsil Andrej Danko.

Lenže celkovo témy tohto typu (téma druhej svetovej vojny) zaujímajú pár kaviarenských intelektuálov, občana skôr trápi budúcnosť, než dávna minulosť. Ak by aj Milan Mazurek mal za spomínaný status na FB nejaký postih zo strany štátu, preferencie „ľudovcov“ by to skôr posilnilo ako oslabílo.

Celkovo „stopér“ Milan Uhrík úlohu splnil, gól nedostal a ani nedal. Viacmenej ho nebolo vidieť, nebolo počuť.

Čo bolo vidieť a počuť naširoko naďaleko, to je spoločenská a politická kríza, v ktorej sa Slovensko dnes nachádza a jej protagonistov.

(link na spomínanú reláciu)

 

16 komentárov

 • Pozeral som túto reláciu na narkóze a nie vo všetkom s autorom súhlasím.
  Len zopár postrehov:
  – Sulík vyzeral akoby sa dnes zobudil z povolebnej opice a keď zistil aká je realita tak utrpel ťažký otras. Je mu k cti, že sa snažil si zachovať tvár, ale nie vždy sa mu to darilo. Z jeho slov bolo cítiť zúfalstvo. Teraz platí daň za aroganciu a nevšímavosť. Odkazov a náznakov z pravého spektra od nedele bolo až až, len si to bolo treba všimnúť. Plus nech poďakuje aj Matovičovi.

  – Matovič, to je kapitola sama o sebe, ale potreboval by odborné vyšetrenie. Už som len čakal kedy zavolajú Pezinok, že nech si po neho prídu. To čo toto indivíduum natáralo a narobilo je nonsens. Sulík mu môže poďakovať za „aktívnu pomoc“ pri zhovaďovaní sa a zostavovaní vlády. Matovič dnes ukázal, že jeho potenciál v politike je nižšie ako absolútna nula.

  – Danko sa snaží prezentovať ako umiernený a zodpovedný politik. Z časti sa mu to aj darí (hoci neviem aká je situácia vo vnútri SNS), ale nech okamžite prestane s útokmi na Kotlebu. Len mu tým naháňa voličov.

  – Kollár sa dnes veľmi nepredviedol, hlavne keď ho dostali do úzkych s tými fotkami. Na Kollárovi badať takisto menší otras zo vzniknutej situácie a niekedy sa začína správať ako Matovič. Lipšica bral ako poistku, ale teraz akoby mal strach.

  – Uhrík je ešte neskúsený a chýba mu aj nejaký ten tréning na zvládanie daných situácií. Avšak držal sa celkom obstojne.

  – Hrnčiar mi pripadal a aj pripadá ako posol od Prochádzku. Svoju úlohu splnil. Oznámil národu a politickým stranám zmenu postoja Siete.

  Čo sa týka Bugára a Kaliňáka, tak z autorom vo všetkom súhlasím.

  Táto relácia z časti poslúžila politickým stranám a to z tohto dôvodu, že ukázala občanom prečo musia vzniknúť neštandardné spojenectvá. Ľuďom to nestačilo len ústne podať na nejakej tlačovej besede, ľudia to museli vidieť naživo aby si sami vytvorili obraz ako to vyzerá. No a plus to potrebovali aj na niekoho zvaliť tento tzv. „krach“ pravicovej vlády. A nemuseli hľadať obetného baránka, našiel sa sám. Ani sa im nečudujem, že s ním nechcú mať nič spoločné.

  • Vystihol si to uplne presne. Doplnim jeden postreh. taky Rado Prochadzka : vieme si realne predstavit jeho volu a chut ist spolupracovat s Matovicom po tom, co si na nom robil kampan a po tej saskarni s tou nahravkou. Ja ho ludsky chapem , hoci som ho nevolil. Cely konstrukt tzv. „zjednotenej pravice“ je uz mrtvy. Pochoval ho kedysi dzurinda a dodnes sa na tom nic nezmenilo. Podrazaju sa navzajom a potom sa chcu tvarit, ze sa idu spolu hrat….

 • kokorko trufaly

  Bugar,Figel, Prochazka su z kategorie PP. Politicka prostitutka. Kto da viac, tomu daju. A ak da iny menej, daju aj jemu, ale robia drahoty.

 • Myslim si, ze asi takto nejak nas maju radi politici.

 • celkom fajn napisane
  http://pospisil.blog.sme.sk/c/407771/standardna-europska-vlada-slovenskych-oligarchov.html?ref=viacrubrika

  Ilustrujme si štandardný európsky postup na príklade Francúzska: Nacionalistický národný front rodiny Le Pen je označený za extrémistickú stranu. Centrálu strany pravidelne navštevujú finančné kontroly. Médiá píšu o tom, ako je NF financovaný z ruských peňazí a teda zrejme háji ruské záujmy. Odhliadnuc od toho, že s Rusmi sa kamarátia obe „štandardné“ francúzske strany, počuli ste niekedy o vyšetrovaní finančných tokov zo Saudskej Arábie pre (nielen) francúzsku moslimskú komunitu? Alebo sú Saudia a Katar snáď demokracie, z ktorých by si Rusi mali brať príklad?

  Alebo si vezmite také Turecko. Erdogan a Putin: akoby ich jedna mater mala. Ale kým na Putina sa valia sankcie, na Erdogana miliardy eur, zrušenie vízovej povinnosti. Proste, rozhoduje charakter, ako hlásali aj slovenské predvolebné plagáty. Béla Bugár, Lucia Žitňanská, František Šebej …. kam vietor, tam európsky plášť.

  Dnes už to nie je o pravici a ľavici. Temer všetky politické strany sú silne etatistické, ľavicové. Štát sa o vás postará, len dajte pokoj našim oligarchom. Dnes vedie deliaca čiara medzi „štandardným“ a „nesystémovým“, či „extrémnym“. Medzi politikmi, čo sa „dokážu dohodnúť“ (=nechajú sa kúpiť) a tými, čo ich treba zdiskreditovať. Za každú cenu a všetkými prostriedkami.

 • Béla Bugár je „pán politik“? Béla Bugár je skôr typický „štandardný politik“. Týždeň po voľbách na názor svojich voličov zvysoka kašle. Už zabudol, že mandát má od voličov. Teraz sa oháňa „mandátom“ od predsedníctva strany na rokovanie so SMER-om.
  Toto je hlavný problém slovenského politického systému. Bezostyšné klamanie voličov.
  Oklamaní voliči by mali mať teraz nárok na vyjadrenie svojho názoru v predčasných voľbách. Politici, ktorí oklamali voličov vo voľbách, nemajú právo zostavovať vládu.

  • Čo by sa vyriešilo predčasnými voľbami pri tom istom výbere? Myslíte si , že by to rozumných ľudí znechutilo, tak aby prenechali priestor radikálom? Je to cieľ? Alebo máte romantické ružové okuliare? Je jasné , že v prechodnom období treba dať priestor mladým politikom a ďalšej generácii a až v budúcnosti sa Vám vyplnia politické požiadavky. Treba myslieť kriticky a prakticky.

   • A ktorí sú to tí rozumní ľudia ?? A ktorí sú to tí mladí politici ? Prochádzka, Maťovič ?

   • Po voľbách sa množstvo politikov „vyfarbilo“ a ukázali, ako to myslia so svojimi predvolebnými sľubmi. Nemyslím si, že by oklamaní voliči volili rovnako. Predčasné voľby by priniesli nový výsledok, ktorý by zodpovedal skutočnej vôli občanov. A vôľa občanov je to, čo má byť cieľom volieb. Dnes sa dostali do parlamentu podvodníci, ktorí nemajú morálne právo zostavovať vládu.
    Netreba si robiť ilúzie o „mladej generácii“ politikov. Kolesíkov bolo v minulom parlamente dosť. Korupcia nie je otázkou veku, či generácie.

 • k tej teme SNS fotiek. ako viete ze tam nebola zena? viac na http://www.belasaslachta.sk

  • dík za info. Ak si pozriete záznam relácie, na fotke ktorú ukazoval pán Matovič je to dievča vystrihnuté (mimo záberu) a pán Matovič aj slovne naznačoval, že sa jednalo o „pánsku jazdu“. A tak nebyť Vášho príspevku nemáme odkiaľ vedieť, že to foto bolo rozmerovo redukované (je to iba výrez z pôvodnej foto)

   • Matovic v tomto sadol na lep novinarom, ktori tu fotku orezali ( alebo ju uz dostali orezanu? ). Vyssie menovane bola obrana dotknuteho, hlavne z dovodu, ze sa malo jednat o gay party. Toto bolo teda vylucene, avsak plynie z toho jedno poucenie – ked uz niekde robite orgie, tak si to aspon nefotte.

    PS. Boli tam az 2 zeny…

 • Bugar je pan politik??? Je to had

 • Uhrík vedel čo robí, veď toto robila LSNS celú dobu a dostali sa do parlamentu…im stačí stáť vedľa, a nezapájať sa, voličov im prihodí práve banda čo sa háda

Pridaj komentár