Protest Bratislava – malé zamyslenie

Dnešný deň (20.6.2015) bude v Bratislave akčný. Časť občanov sa zúčastní akcie s názvom „Stop islamizácii„,  pár občanov bude proti tomu protestovať.

Argumenty odporcov akcie chrlia oficiálne tzv. „mienkotvorné médiá“. Účastníci akcie zase dostávajú priestor v alternatíve. Alternatíva je vlastne preto alternatíva, že dáva priestor tomu, komu ho nedá hlavný prúd.

protest

Argumenty podporovateľov migrácie sú občas úsmevné. Argumentovať nedostatkom pracovných síl s tým, že migranti sú potrební na jeho odstránenie, a to tvrdiť v krajine, v ktorej to zo zamestnanosťou vyzerá ako vyzerá…

Ďalší z častých argumentov je, že ešte ich tu ani nemáme v nejakom významnejšom počte a už protestujeme. Odkiaľ môžeme vedieť, že budú s nimi problémy. Iste, vieme to len na základe toho, že tam kde v Európe početnejší sú, sú aj problémy a nie malé. A niet jediný dôvod myslieť si, že začlenenie do spoločnosti by na Slovensku malo prebiehať úspešnejšie ako v bohatších západných krajinách.

2/3 až 80% (sú rôzne prieskumy) obyvateľstva Slovenska  povinné kvóty imigrantov aktívne ba aj radikálne odmieta. Je predpoklad, že dnešný protest bude  na slovenské pomery veľmi početný.

Je reálna šanca na nejaké aspoň uspokojivé spolužitie medzi Slovákmi a moslimskými migrantami v prípade, že by vláda nakoniec ustúpila tlaku Bruselu a obetovala svojich voličov ? V roku 2012 sa to stalo – pri Eurovale, požiadavka Bruselu bola splnená za cenu pádu vlády.

Spolužitie bolo by to veľmi ťažké, až miestami až nemožné. Slovenský životný štýl je s islamom v mnohých ohľadoch mimoriadne nekompatibilný.

Dnes sa zameriam na jednu nekompatibitu, ktorú si možno málokto uvedomí.

Vás domáci miláčik, váš pes či fenka, proste jedno  najmilších  stvorení aké v živote máte môže byť problém.

Pre bohabojného moslima je pes zviera nečisté. Presnejšie povedané, sú aj prúdy islamu, kde to tak neberú, ale tie sú len okrajové.  Väčšina dnešných moslimov považuje psy za nečisté zvieratá, rovnako ako prasatá. V Iráne bol navrhnutý zákon, kde za venčenie alebo hladkanie psa hrozí 74 rán bičom, alebo v prepočte 3000 eur pokuty.

V posledných rokoch pribúdajú požiadavky od moslimov na zákaz psov aj v Európe. Svoje o tom vedia v holandskom Haagu. V španielskom meste Lérida sa  moslimovia tiež dožadovali obmedzenia pohybu psov. To neprešlo a potom sa vyskytlo množstvo prípadov otrávených psov.

 V Británii sa vyskytlo množstvo prípadov, pri ktorých odmietol moslimský vodič autobusu alebo taxíku transportovať slepca kvôli slepeckému psovi. Špeciálne pravidlá platia v Británii pre policajné pátracie psy. Tieto by sa pri prehliadkach nemali dotýkať moslimov alebo svätých predmetov (napr. Korán) a ak sú v mešite, mali by mať špeciálne topánočky, aby neznesvätili miesto. Podobné incidenty sa dejú aj na iných miestach severozápadnej Európy (zaujímavý článok v angličtine je tu).

(zdroj: Špagety ducha)

Ak teda máte psa, môže byť potencionálne multikulturálne spolužitie naozaj problém. Jeho pohyb po schodisku, výťahu, chodníku, trávniku môže vnímaný ako „urážka“ náboženského cítenia.

Môže vám byť naznačené (v Británii a aj inde sa už stalo), že máte svojho psa utratiť, pretože ním urážate vieru svojich susedov. A vy ho budete musieť v rámci možností brániť alebo to verné stvorenie obetovať.

Možno stojí za to, ísť ho či ju brániť už dnes, účasťou na proteste, teda ak je vám Bratislava vzdialenosťou dostupná.

[sociallocker][/sociallocker]

16 komentárov

 • Pingback: Nezamieňajme si islam, moslimov a migrantov - Špagety duchaŠpagety ducha

 • Máš pravdu v tom, že moslimovia považujú psa za nečisté zviera – súvisí to s Mohamedom a jeho „zázrakmi“ napodobňujúc Krista.
  Ale všeobecná predstava, že muslimovia nenávidia psov je mylná. V Pakistáne sa u bohatších rodín už rozšíril zvyk mať doma psa. V pakistánskej rodine som psa pohladkal a hladkali ho aj deti. Vysvetlenie je veľmi prozaické, ak samovražedný atentátnik veriaci v 72 panien spácha atentát na iných moslimoch, nesmie byť pri tom nečisté zviera, tých 72 panien by nedostal …. a pes sa stal ochrancom pred útokom …
  Vídaval som, že v lietadle prenášali malých psíkov … a nebudem sa po atentátoch v mešitách diviť, ak si tam malých psíkov na bohoslužby dovedú …. mešity sa stali terčami útokov ….
  Ono, to, že muslim nie je ako muslim, je pravda. Medzi sebou majú množstvo vetiev a prúdov … a aj rivalitu a vzájomné útoky … i vzájomné vyvražďovanie …
  Ale, želal by som si, aby sa na Slovensku nestali vačšinou … tá nadradenosť vštepovaná v školách a mešitách sa pri ich vačšinovom postavení prejaví … oberú nás o slobodu a naše práva … v Anglicku to už v ich komunitách a nimi obývaných lokalitách už beží ….
  Správali sa k nám dobre, ale to boli zvačša vzdelaní ľudia, ktorí vedeli, že nás potrebujú, aby im nami dodané zariadenie pracovalo spoľahlivo … Stretnúť talibancov, ktorí nás nepotrebujú … no neviem …. domáci majiteľ mal z takejto možnosti strach …
  V každom prípade som proti diktátu Bruselu … hoci o tom, že Grécko má problémy s utečencami, som vedel už v Pakistáne – tam sa jeden pokúšal dostať do Grécka … Bohužiaľ, Európa je sociálne skazená a dá najesť a žiť každému – aj tomu, čo nikdy neprispel … V pakistánskom vazení zomriete, ak vám nemá kto denne nosiť jedlo ….
  Imigrácia – ako riešenie ekonomických problémov neobstojí. Viď nezamestnanosť mladých ľudí – žiadneho mladého robotníka z Afriky nepotrebujeme …
  Ak imigranta, tak selektívne – ako všade – firma si vyberie človeka so špecializáciou, ktorá sa nedá „zohnať“ na trhu – požiada úrady … a pokračuje sa podľa imigračného zákona … ako všade vo svete …
  Možem poľutovať Grékov i Talianov …. možeme im poskytnúť pomoc pri strážení hraníc, možeme sa spolupodieľať na odtiahnutí lodí k africkým brehom, … ale nie doviesť imigrantov na naše územie a rozdeliť ich do obcí …. niečo, ako komunisti integrovali cigáňov z východu – do každej dediny jednu rodinu …. to za riešenie nepovažujem …

 • nefunguje vam G+ tlacitko…, predpokladam, ze to ma byt zdielanie na google+

 • Z takých ako Cico-ciciak (čistý prekonvertovaný islamista,takí sú snáď najhorší)mi je doslovne na vracanie a viac nemám čo ku tomu povedať,pretože s takýmito sa ani nedá inak,vyčistené hlavy od akéhokoľvek Európskeho myslenia sa nad ničím iným než služba Alahovi ,ani nezamyslia.Bohužiaľ naša naivita,ktorá sa tu rozmohla tesne po druhej svetovej vojne,nás pomaly ale isto ženie do istej záhuby….

  • Bohužial si jeden zakomplexovaný chudák!!! Ja nie som ani „kresťan“ ani moslim!!! Podľa mňa obe strany sú vzdialené skutočnému Bohu, byť tvrdím, že islam bol menej zdeformovaný, takže je k Bohu bližšie než „kresťanstvo“, čo je vlastne dnes už len akési new age, modla a fetiš, podľa ktorého beztak žiaden kresťan nežije!!! Alebo mi snáď niekto chce tvrdiť, že dnes západná kultúra žije podľa učenia JK???!!! Odporné farizejstvo!!! V tomto je islam aspoň konzervatívny a zásadový!!! Keď sa zaoberáme cudzou kultúrou, mali by sme sa aj tou našou, ktorá nie je o nič lepšia!!! Ja idem za pravdou, nech je akokoľvek bolestivá!!! Tuto pán Poláček tvrdí, že je (povrchný) „odborník“ na islam a ja tvrdím, že mňa zaujíma islam ako viera, aj z duchovnej stránky – po podstate, z ktorej by sa na ňu aj ľudia podľa mňa mali pozerať!!! Takisto by sme sa mali pýtať, prečo a kým či už korán, tak aj biblia, boli historicky zdeformované, skreslené a naočkované rôznymi defektnými informáciami a dogmami!!! Tiež by sme sa mali pýtať, prečo má dnes islam takéto formy výkladu a vlastne aj celkovú formu, akú má!!! Aký je rozdieľ medzi šítmi a sunitmi (wahábitmi), kto sú to vlastne tí islamskí teroristi, ako vznikli, kto ich podporuje, kto a prečo s nimi kalkuluje, prečo eu tak vehementne podporuje imigráciu z moslimských krajín a podobne!!! Tiež sa treba zamýšľať, prečo vlastne pán Poláček tak kriticky brojí proti islamu a vo všetkých jeho článkoch o ňom, je hlavným prvkom v nich zakomponovaný strach!!! O čo mu ide???!!! Aké sú jeho navrhované riešenia, ako konštruktívne vyriešiť tento problém???!!! Chce nás štvať do vojny proti islamskej civilizácii???!!! Pôjde do 1. línie???!!! Uvedomuje si, že toto je hlavný scenár, na ktorý niekto čaká???!!! Toto sú všetko opodstatnené otázky!!! Takže s takýmito dogmatikmi, ako si ty, sa vôbec nedá baviť!!! A preto to ani so mnou radšej neskúšaj!!! U mňa si nič!!!

  • Ja nemôžem byť konvertil ty hlupák!!! To by som najprv musel byť „kresťanom“, čo dom nikdy nebol, ani nebudem!!! Na defektné rkc dogmy nemám čas ani chuť a biblii neverím, kedže bola už x krát upravená a prepísaná!!! Takže tak!!! Heil Vasky!!!

   • Neber si to tak moc osobne, „kresťanko“ môj milý!!! Vieš o tom, že JK bol komunista podľa dnešných merítok???!!! Vieš ty môj vôbec, čo to je komunizmus???!!!

 • majnstrím vs alternatíva, dobro vs zlo, láska vs nenávisť, demokracia vs totalita, kapitalizmus vs socializmus… Už ste sa zamysleli nad tým, prečo je vám neustále do hláv vtĺkaný tento defektný čierno-biely stereotyp myslenia a uvažovania v protikladných extrémoch???!!! Aby ste sa pekne rozišli každý na svoju stranu a najlepšie sa mrvili medzi sebou podľa klasickej schémy – rozdeľuj a panuj, alebo ak sa aj nebijete medzi sebou, tak sociálni globálni paraziti si potom aspoň o to ľahšie môžu podchytiť každú stranu, pre ktorú už majú nachystané tie správne prostriedky je manipulácie a vedenia tam, kam presne potrebujú!!! A ovca pekne a pokorne kráča presne tam, kam má a nepotrebuje na to ani priamu direktívu!!! Áno, niekedy sa musí človek pridať buď na jednu alebo druhú stranu a je to tak nevyhnutné, pokiaľ ide o život ako teraz a neexistuje žiadna iná alternatíva!!! Problém je, že globálni sociálni paraziti vás presvedčili o tom, že možnosť voľby premýšľania je vždy ombedzená iba medzi dvoma extrémami a že nič 3. alebo 4…. neexistuje!!! S týmto je tiež v našej kultúre spojené aj obmedzené používanie len jednej hemisféry mozgu, pričom druhá je zakrpatená!!! To je tiež príčinou dnešných problémov západnej „kresťanskej“ „zlato-teľacej“ kultúry!!! Už ste si uvedomili, že jak v majnstríme, tak aj v alternatíve je prítomný enormný prvok strachu, ktorý sa vám len niekto, či už vedome alebo nevedome (podľa svojich stereotypov a dogiem uvažovania), snaží natĺcť do hlavy???!!! Viete, že strach zatemňuje myseľ a znemožňuje racionálne a pružne konať???!!! Už ste si všimli, že majnstrím vám účelovo lže, skresľuje informácie, alebo podáva subjektívne interpretácie objektívnych udalostí podľa toho, ako sa to niekomu hodí a aké emócie potrebuje v ľuďoch vyvolať???!!! Samozrejme, že bez povedaných objektívnych príčin tých následkov a bez ich následných konštruktívnych riešení na odstránenie daných príčin!!! No ani v alternatíve to nie je o moc lepšie!!! Alternatíva „len poskytne“ priestor pre „tých ďalších“ – „pár čienych oviec“, ktorým nie je dovolené, aby zverejnili svoj názor v oficiálnom názorovom prúde!!! Bohužiaľ bez toho, aby ste poznali metodológiu, pomocou ktorej sa môžete vyznať v tejto informačnej vojne, ktorá sa valí na vás z každej strany a zahlcuje vás rôznymi protichodnými informáciami, ktoré vytvárajú vo vašej hlave kaleidoskop a mišung, alebo bez toho aby ste boli oprostení od defektných stereotypov a dogiem myslenia naočkovaných už od malička a podmienených (defektnou) kultúrou, v ktorej žijete, nemáte absolútne žiadnu šancu analyzovať a vyhodnocovať tieto protichodné, skreslené a často lživé informácie!!! Preto aspoň používajte vlastnú hlavu a zdravý sedliacky rozum!!! Nesnažte sa nejako až príliš zbytočne hodnotiť cudzie kultúry podľa svojho kultúrneho vzorca myslenia alebo merítka a povyšovať sa nad ne, pretože to môžete iba v subjektívnej a nie v objektívnej rovine!!! Aj tá zmienka o psoch vyznie potom dosť úboho!!! Moslimovia nemajú radi psov, kdežto dalo by sa povedať, že naša zvrhlá „čoklárska“ kultúra asi onedlho skončí jak v tom filme Planéta opíc, len tam budú učínkovať psi!!! Moslimom to prikazuje náboženstvo a nám káže milovať psov viac než ľudí čo???!!! Naša bezcitnosť???!!! Hahahaha!!! Áno, zvieratá by mali žiť v prírode!!! Takže tento problém berte to čisto sedliacky a predstavte si to, že ako keby ste sa vy mali nasáčkovať aj so svojimi kulturologickými stereotypmi myslenia a konania dajme tomu k nejakým indiánom!!! Tiež by ste onedlho začali vplývať na ich kultúru a potom ju nakoniec zničili, pretože, či sa vám to už páči alebo nie, taká je už raz vaša západná/“kresťanská“ vše-ničiaca a vše-požiarajúca davo-elitárna kultúra zabalená do pekného ideologického obalu a nie že nie!!! Každopádne moslimov a černochov musíme rozhodne všetci odmietnuť a musíme to povedať nahlas všetci ako národ cez protesty, štrajky a voľby, inak to nemá zmysel a potom ani nefňukajte!!! Uvedomte si, že tu sa nejedná o nejakú pomalú postupnú a prirodzenú integráciu jednej kultúry do druhej, alebo mierové spolužitie!!! O to celý čas nikdy nešlo, vždy to bolo riadené a plánované a tak je tomu aj dnes, len je to v rýchlejšom móde!!! „Humanisti“ nech radšej zabudnú na skutočnú multi-národnú, multi-etnickú a multi-náboženskú civilizáciu, akou je Rusko, alebo bola Sýria!!! Rusko je multi-etnickou civilizáciou z historických dôvodov, kdežto Európa nikdy nebola a asi ani nikdy nebude!!!

  Ako zachrániť Európu pred terorizmom? – Vytesať do kameňa!!!
  ————————————————————
  http://www.chelemendik.sk/Ako_zachranit_Europu_pred_terorizmom_864644876.html

  • Uvedomte si, že aj pôvodný islam/korán prešiel „očkovaním“, rovnako ako biblia/kresťanstvo, keď doň účelovo soc. inžinieri zaniesli určité defektné/skresľujúce informácie a dogmy a tým pádom bol tak svojím spôsobom od pôvodného zmenený, koniec koncov rovnako ako biblia/kresťanstvo!!! Pôvodný koránický islam bol do určitej miery historicky z(de)formovaný cez rôzne či už účelové alebo mýlné výklady (naočkovaného) koránu, rovnako ako kresťanstvo!!! Pravda je však taká, že aj tak bol islam historicky z(de)formovaný menej, v porovnaní kresťanstvom!!! Naopak dnes však už z kresťanstva na západe v podstate nezostalo absolútne nič okrem nadpisu!!! Či je to dobre alebo zle a či to zmenilo našu západnú „kresťanskú“ kultúru k lepšiemu, respektíve viac posunulo k Bohu, nad tým nech sa už zamyslí každý sám a hlavne „veriaci“!!!

   • Za každú cenu sa ale musíme vyhnúť vojne s islamským svetom a zavedeniu (nacistickej) totality u nás na Slovensku, ako aj v eu, pretože dnes hlavne ussa s tým chladnokrvne počítajú a kalkulujú, kedže potrebujú za každú cenu rozpútať nejaký lokálny/globálny konflikt, inak končia ako svetový hegemón!!!

  • Súhlasím s Vami pán Poláček, ale tú stať o psíkoch som nemohla dočítať….na mňa prisliné.
   btw – tak mi napadlo…..nebude tento Cico Ciciak autista ? 🙁

   • Kľud, pokiaľ diskutéri netapetujú rovnakými textami diskusie, píšu vcelku k veci a nenapádajú sa, na Medzičase majú voľný priestor na realizáciu. JA to skôr chápem ako možnosť využiť relatívne čítaný priestor na prezentáciu svojich myšlienok a úvah.

    • Tak tak, pán Poláček!!! Váš problém je v tom, že vy ako „odborník“ na islam iba opisujete rôzne extrémne školy islamu a jej zdeformované výklady koránu!!! Lenže islam je viera a cesta života a nie technická knižka, ktorú treba hodnotiť podľa nejakých technických a subjektívnych kulturologických stereotypov myslenia!!! Keby ste to tak robil aj s bibliou/“kresťanstvom“ = pôvodne učenie JK!!! Vy riešite iba povrch a formu, mňa zaujíma aj podstata a príčiny, že prečo bol pôvodný islam tak zdeformovaný a korán, kde sa ospevuje Boh sa vykladá tak, ako sa vykladá!!! Už ste vôbec čítali korán a zamysleli ste sa nad ním aj po duchovnej stránke, ako o ceste života a nie len po tej vašej intelektuálnej a vedeckej stránke, ktorá je u vás tak extrémna???!!!

   • Na teba kača ani nemá zmysel reagovať!!! Ty vieš iba súhlasiť ako poslušná dogmatická ovečka!!! Asi „kresťanka“!!! A presne o tomto ovčizme, ktorý je zakódovaný v biblii a podvedome infikuje západnú myseľ, ja hovorím!!! Tak keď mi chceš niečo povedať, tak to povedz priamo mne a nie takto neslušne cez proxy ty chudera!!!

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Protest Bratislava – malé zamyslenie

Pridaj komentár