Protest Bratislava – Marian Kotleba odštartoval volebnú kampaň

Voľby sa blížia a jednotlivé strany začínajú hľadať spôsoby ako osloviť voliča. Po Bratislave som šiel okolo reklamného pútača Babitzovej, nejeden účastník demonštrácie mal náklady na cestu 0.00, vďaka sociálnemu balíčku, na ktorý v štátnom rozpočte sa našli zdroje v rok pred voľbami.

Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) nemá na pútače ako strana Babitzovej, ani možnosť prijímať sociálne balíčky. Má však dlhoročnú tradíciu v „politickej nekorektnosti“ a so svojím „generálnym reklamným partnerom“, ktorým je Policajný zbor „úspešne spolupracuje“ už od Šarišských Michalian (8.8. 2009). Po celý čas sa formuje ako strana protestu.

Aby to nevyznelo ináč ako je to myslené, opäť uvádzam, že počas akcie na námestí SNP a potom pred úradom vlády postupovala Polícia absolútne korektne a profesionálne, za čo jej patrí aj moja vďaka.

Čo sa dialo na hrade, neviem posúdiť, nebol som tam. Netuším, čo to bolo za skupinu 300 výtržníkov na hrade, pravdepodobne výtržníci neboli všetci z nich, to by bola iná mela. Ako sa tam „nepozorovane“ dostali v situácii, keď hliadky monitorovali každý pohyb. Každopádne tá skupina 300 nerešpektovala žiadosť Mariana Kotlebu o pokojný rozchod domov.

Väčšinou u slovenských politikov nemajú predvolebné zhromaždenia veľký význam ohľadom zvyšovania priazne voličov. Chýba charizma, schopnosť čítať bez papiera, schopnosť osloviť voliča. Kým Róbert Fico ešte v tomto smere ako tak, naša (tiež)pravicová opozícia  je na tom v tomto ohľade proste biedne.

Marián Kotleba sa však v takejto situácii cíti ako ryba vo vode. Veď posúďte sami:

Marian_video1

Celkovo ich mal myslím 3 vystúpenia. Výstraha: vo videu v reakcii publika padajú sprosté slová a preto by sa na video nemal nik dívať (et. South Park) Video s prvým vstúpením Mariána Kotlebu

 

Ľudová strana Naše Slovensko štartuje do volieb. Volíme Kotlebu, znelo pred úradom vlády. Marián Kotleba sa tiež poďakoval polícii za bezproblémový priebeh akcie.

 Áno, paradoxne je to tak, o pár minút tu akcia v pokoji skončila: Akcia ako taká naozaj bola po celý čas viac menej bezproblémová. Problémy v tom čase práve začínali, ale inde, ďaleko od miest, kde sa konal občiansky protest.

Ľudová strana Naše Slovensko začína spájať rôzne národné miestami až nacionalistické prúdy. Mnohé skupiny známe doteraz z rôznych nič neriešiacich protestov sa stávajú súčasťou predvolebného boja. Marián Kotleba získava tak potrebných nových spolupracovníkov pre predvolebný boj. Musí ich ešte prezliecť z maskáčov do saka, ale to je zvládnuteľná úloha.

Do akej miery sa táto stratégia prejaví vo volebnom výsledku, uvidíme na budúci rok. Každopádne prispeje k radikalizácii postojov voličov pred voľbami a voľby ovplyvní. Aj „štandardné“ politické strany budú nútené riešiť témy, ktorým by sa inak skúsili tradične vyhnúť.

Európska komisia a európsky politici dostávajú svojimi nepremyslenými rozhodnutiami štandardné politické strany do situácie, že poľahky  každá odovzdá nejaké to % ĽSNS. Aj tieto udalosti okolo kvót sú dôsledkom nepremyslenej akcie niektorých štátov EU proti vláde Kaddáfího v Lýbii a Assadovej v Sýrii. Sú výrazným, ale zďaleka nie jediným  príkladom toho,  keď elity EU konali skôr, než si premysleli dôsledky. Dôsledky ktoré potom, ako inak, padajú na pospolitý ľud.

[sociallocker][/sociallocker]

3 komentáre

 • polícia zakročila po tom incidente city downhill voči ľudom, celé okolie a vstup na most SNP bolo uzavrete, tam kde sa stal incident, tak tade nás nechceli pustiť aby sme sa nejako dostali pod most, lebo MHD bola odstavená a ani dispečeri nevedeli kedy pustia dopravu.
  nakoniec sme museli prejsť cez hradby a nejako okolo podia sa dostať pod most SNP.
  neviem si predstaviť dokedy stáli všetky busy pred starým rozhlasom kým ich pustili…

 • „policajti nemôžu zakročiť voči ľuďom, ktorí sa voľne pohybujú“

  Pustit 300 holokrkov na dlazobne kocky a neuzavriet preventivne ulicky z bezpecnostnych dôvodov . Jak to môže niekto žrať Kalinakovi .
  Policia ma pravo a povinnost obmedzit volny pohyb masy , pre jej bezpecnost . To co su za argumenty ,že nemôžu zakročiť ?
  Tak potom tam nemuseli byť vobec a mohli sa všetci volne pohybovať .

  Alebo ste ich naschval nechali pohybovat sa a bol to zamer. cakali ste čo vivedú , aby ste boli neskôr za hrdinov .

  Výsledok prístnejšia kontrola , represia , odradenie ludí od protestov , zveličenie v médiach .

  Podla Kalinakovej logiky :“policajti nemôžu zakročiť voči ľuďom, ktorí sa voľne pohybujú“
  priklad ak mam úzku uličku , a vznikne tlacenica ktorá ohrozí ostatných ludí , nemá polícia s týmto rátať ???? Neni ich úlohou preventívne uzavriet uličky ?

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Protest Bratislava – Marian Kotleba odštartoval volebnú kampaň

Pridaj komentár