Protest Bratislava – skupina 300, výtržnosti po proteste a príliš veľa otáznikov okolo nich.

Situácia bola do 17 stej hodiny pokojná. Policajti dovtedy predviedli na príslušné oddelenia polície celkom desať osôb z dôvodu podania vysvetlenia.  Počas presunu odporcov migrácie k námestiu SNP došlo na Hodžovom námestí k slovnej potýčke medzi stúpencami a odporcami migrácie. Došlo tam aj k incidentu – 2 policajti boli (28 ročným odporcom imigrácie z Bratislavy) zasiahnutí slzným plynom.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Policajtov boli v tejto časti mesta stovky,  a možno aj vyše tisíc. Napriek tomu však „ultras“ prenikli na hrad, kde natropili výtržnosť.

Na námestí som si nevšimol žiadne narušenie verejného poriadku. Videl som ako 2ja černosi bez problémov prešli okrajom zhromaždenia, po Poštovej ulici v smere na Obchodnú a to priamo pred nosom 2 skupín futbalových ultras. Polícia ich pustila cez policajný kordón na priestor akcie, policajti zjavne dôverovali usporiadateľom.

Okolo piatej akcia končila, to som sa pozrel vtedy na hodinky. Vlastne musela končiť tesne po piatej, lebo na chvíľu si slovo zobral ešte Marian Kotleba. Marian Kotleba vyzval na pokojný odchod domov a navrhol trasu okolo úradu vlády.

Neskôr sa situácia zdramatizovala. Problémom však neboli tí, čo šli po trase, čo navrhol Marián Kotleba.

Problém nastal na Bratislavskom hrade. Podľa údajov polície už o 17.15 boli hlásené výtržnosti z nádvoria Bratislavského hradu. Ale to potom znamená,  že dotyční ak vôbec  boli na zhromaždení, nevydržali tam do konca.

Na sociálnych sieťach sa dnes na túto rozprúdila silná diskusia a pomaly sa zbierajú čriepky informácií. Zdá sa, že tejto výtržností sa zúčastnili výlučne futbaloví chuligáni. Vysoký podiel na veci mali českí občania. Na celkovom počte 140 predvedených sa občania Českej republiky podieľali číslom 41.

Ľudia si však kladú otázku, ako sa v tej dobe, bez akejkoľvek pozornosti polície, bez akejkoľvek protiakcie polície, sa presunulo 300 ľudí na Bratislavský hrad a to rovno na trasu pretekov.

Hypotézy na sieti sú rôzne, často sa uvádza podozrenie  na policajnú provokáciu, alebo podozrenie, že polícia o všetkom vedela. ale nechala to z neznámych príčin tak, aby to prebehlo ako to prebehlo.

Jedno môžem potvrdiť osobne, že policajtov bolo v tom čase vidieť takmer na každej, aj na tej najmenšej križovatke.  Jeden z diskutérov sa  vyjadril, že futbaloví chuligáni sú podľa jeho informácii detailne monitorovaní (aj cez agentov), a že si nevie predstaviť, že by sa tristo z nich rozhodlo vyraziť na hrad a polícia by o tom nemala znalosť.

Sú to samozrejme len názory, teraz je na ťahu Polícia, aby vierohodne vysvetlila, ako došlo k situácii, že skupina 300 ultras sa presunulo len tak k Bratislavskému hradu. Keby 30, keby sa tam infiltrovali jednotlivo až po 300 (nestíhali by časovo asi), ale skupina 300 len tak ?

Skupina 300 ľudí sa nepohne niekam len tak, niet pochýb, že ten presun bol organizovaný. Otázka je kým organizovaný a či bola organizovaná aj následná výtržnosť.

Niektorí čitatelia  Konzervatívneho výberu podrobili kritike video, ktoré tento denník priniesol.

Pokladajú správanie sa policajtov k zadržaným za zvláštne: policajt jednému z nich ochotne pomáha s nasadením kapucne, ďalší sa veselo a s úsmevom rozpráva so zadržaným, iný drží zadržanému pri uchu telefón…dedukujú s toho, že tí zadržaní sú policajní provokatéri.

A tie indície sa množia. Na FB stránke Medzičasu pristála táto fotka s tým, že tí dvaja zadržaní na protest ani nešli, pretože sa im veľmi páčilo sa zdržovať v blízkosti policajného auta. V dnešnej digitálnej dobe by nebolo prekvapením, ak by nám tu niekto zavesil aj meno, priezvisko, služobné  a hodnosť niektorých zatknutých.

Samozrejme môže to znamenať veľa, ale rovnako to môže byť zhoda náhod a nemusí to znamenať nič. Podľa nálad na sociálnych sieťach má však nateraz „čierneho Petra“ v ruke Policajný zbor a má naozaj čo vysvetľovať, pokiaľ to chce zmeniť.

Jedno z videí je tu, avšak nepodarilo sa nám zatiaľ videť obrazový materiál, ktorý by nám vniesol do situácie viac svetla. Na zábere v 1:38 vidieť aj futbalového ultras, ktorého bezproblémovú „promenádu“ flaškou a latou sme komentovali v predošlom článku.

Medzitým sa objavilo video z kamery, ktorú mal na prilbe brazílsky súťažiaci Bernardo Cruz. Nevyzerá to ako klasický útok na preteky, skôr ako keby ultras, niektorí dopredu, iní hore po trati.

Toto video potvrdzuje dojem, ktorý sme získali po pozretí predošlého videa. Vniknutie ultras do dráhy pretekov bolo dôsledkom „bojov“ medzi ultras a políciou, ultras boli do trasy preteku vytlačení. Nešlo primárne o záujem napadnúť športové podujatie. Týmto nechcem správanie sa ultras ospravedlňovať, len uviesť na pravú mieru veci, ktoré ohľadom incidentu publikovali naše „mienkotvorné“ médiá.

 Spontánne výtržnosti prebehli neskôr v meste, tie však neniesli rukopis organizovanosti. Zlosť 2 protestujúcich si vyskúšala rodina zo Saudskej Arábie, ktorú policajti radšej naložili do taxíka a poslali z miesta preč.

Nateraz ešte pre Slovensko úkaz hodný mediálnej pozornosti. Ak by však imigrácia prebiehala podľa plánov Bruselu, čoskoro by takéto veci boli bežnou súčasťou nášho života, podobne ako v západných metropolách.

Tu by ohrozoval občana imigrantský gang, tu by imigranta ohrozovali nacionalisti. Bol by snáď len jeden rozdiel, že na Slovensku sú nacionalisti silnejší ako vo väčšine západných miest. Nemyslím na % zastúpenia v parlamente, ale silu v uliciach v prípade konfliktov.

Akokoľvek sa zdajú včerajšie výtržnosti  obrovské, nie sme pupkom sveta ani v tejto „komodite“. V nie až tak ďalekom rakúskom Grazi zrazil včera (20.6.2015) imigrant pôvodom z Bosny úmyselne niekoľko ľudí a na ďalších zaútočil s nožom.  Výsledkom sú 3 mŕtvi, 6 ťažko zranených, včítane dvoch detí.

[sociallocker][/sociallocker]

21 komentárov

 • debili, je to chalan kckboxer zo senca a nie je žiaden fízel. paranoja co?

 • medzicas je najlepsi

  FALSE FLAG: Policajti prezlečení za chuligánov? https://www.youtube.com/watch?v=ECu6DQv_K9I

  • TheJeremyOrginal

   – s clankom suhlasim, hooligans sa motali pri trati a nevedeli kam maju vlastne ist. stali tam a cakali na policajtov. najprv sa sice vybrali dole ale zobrali to do „slepej“ ulice. Ak by chceli na rudnayovo, kam ta cesta viedla okolo, mohli ist predsa po schodoch. Usetrili by tych 200-300metrov..
   Tiez je zaujimave, ze ked tam len tak stali, nic nekricali, nic neskandovali, medzi sebou sa nerozpravali. Az ked dosli policajti, zacalo rosambo v ohadzovani..
   o zatykani radsej pomlcim, ja si proti „radikalom“ zasah predstavujem ale ze uplne inak.

   – s cim nesuhlasim je, ze policajti vytlacili nasilnikov na trat. Oni na trat vnikli a ostali tam. Po zasahu policajtov sa chceli schovat medzi ludi..

   Tak ci onak, vybrali si najhorsie miesto pre stret s policiou. Z tych ulic sa neda len tak lahko stratit. Hlavne, ak ide o 300 ludi.

 • bola som tam medzi tymi 300 ludmi, nikoho, opakujem NIKOHO z divakov sa ani len nedotkli, policia zdola zo staromestskej ulice hodila policajne granaty a slzotvorny plyn medzi ludi premiestnujucich sa ku narodnej rade. Potom ked do davu vtrhlo 6 policajnych aut, ktorym sa ludia ledva uhli, zacali hadzat kamene do aut… opakujem nikoho z divakov nenapadli. V dave tych 300 ludi mali ludia oblecene rozne bundy a clovek jednoducho nemohol odlisit kto je kto a preto mi pride uplne od veci aj uz len uvazovat o tom, ze niekto mohol vediet o tych divakoch.

  a o tom naruseni pretekov. z tych 300 ludi bolo 90% cechov, bolo ich pocut cely cas hovorit po cesky…. nepoznali cestu na hrad, nevedeli kde maju zajst, isli intuitivne za pomoci ostatnich… tie zabrany im asi stali v ceste a preto ich odkopli, podla mna ani nevedeli ze tam nejake preteky su…

  Inac vsetko bolo v klude az dokym policia nezapla sireny dole na staromestskej a nezacala hadzat tie plynove bomby medzi nas… toto kazdeho vyprovokovalo…

 • Pingback: O dôveryhodnosti redaktora… | MEDZIČAS

 • RT uvádza že v Bratislave bolo v tom čase najmenej 1500 policajtov, prebrali to od reuters, tam som to ale zatiaľ nenašiel.
  http://rt.com/news/268615-slovakia-islamization-protest-arrested/

 • Po splnení svojej misie sa policajní provokatéri nechali z miesta činu odviezť vo väzenskom autobuse, ktorý si na ten deň vyžiadal Policajný zbor od Zboru väzenskej a justičnej stráže.
  Aby tak provokatéri mohli urobiť bez podozrenia z prepojenia na PZ, museli k tomu zadať dôvod – výtržnosťami.
  V prospech tejto teórie svedčí aj fakt, že z celkového počtu predvedených bolo iba 5 ľudí obvinených, pričom tieto obvinenia nijako nesúvisia s útokom na cyklistov.

  • Na rozdiel od sci fi autorov viem, co dokazu spravit traja vytrznici medzi pokojnymi divakmi. Skupinka 300 nasilnikov zaplni nemocnice, ochromi Bratislavu, vratane Hvoreckeho intelektualnej kaviarne a zamestna pohotovostne jednotky, kuklacov a vojsko. Nech mi niekto, kto uz niekedy mal fyzicky konflikt, skusi vysvetlit, ako „drobna“ 300 clenna skupina unikla cez kordon kuklacov…tych 5 deti, opretych o stenu….kolki z nich su studenti policajnej akademie? Uz v 1989om sme tu mali pri protestoch mrtveho studenta Smida – alias stale zivy por.Zifcak….majte svoj nazor, ale nespoliehajte na to, ze tych uz 80 perc. slovakov su na vasej mentalnej podurovni….

 • Pán V.V. Pjakin sa vyjadril aj k otázke islamizácie eu!!!
  ———————————————————————
  http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-15-06-2015/

 • Ono tie vytrznosti mali aj urcite vyhody. Aspon to vzbudilo poroznost svetovych medii, a tak media vytvorili tlak na politikov. Da sa to interpretovat aj trochu pozitivne

 • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Protest Bratislava – skupina 300, výtržnosti po proteste a príliš veľa otáznikov okolo nich.

 • Čo tak zverejniť tváre osôb, ktoré sa dlhodobo zdržovali bezprostredne v blízkosti zamaskovaných výtržníkov, priamo v článku a pokúsiť sa cez čitateľov vypátrať ich totožnosť?
  Možno by bola verejnosť prekvapená zistením, že ide skutočne o príslušníkov PZ.

Pridaj komentár