Protest proti presídľovaniu migrantov – Trnava 1.9.2015

Otázka presídlenia migrantov a povinných kvót na ich prijímanie ďalšími členskými krajinami Európskej únie sa opäť stala témou dňa.

Pod náporom utečencov začína kolabovať Nemecko. Nemecká verejnosť sa prebúdza z apatie. Ktovie, ako by dopadla kancelárka Merkelová v Heidenau nedaleko Drážďan, ak by ju pred pred rozhnevanými občanmi nechránila početná jednotka polície.

Protesty nemeckých občanov priniesli výsledok. Nemecká vláda začína silne tlačiť na vlády postkomunistických krajín, aby súhlasili s vysokými povinnými kvótami pre presídlenie migrantov do ich krajín. Tým sa má dosiahnuť zníženie počtu migrantov v Nemecku.

Nemecká vláda zároveň navrhuje, aby vlády dotknutých krajín boli povinné poskytnúť migrantom rovnaký štandard zabezpečenia, aký im poskytuje Nemecko.

Tým sa má znížiť motivácia migrantov pokračovať v ceste do Nemecka. Tak môže poľahky nastať stav, že na Slovensku by sa migrant dostal k benefitom o akých sa bežnému pracujúcemu Slovákovi nikdy ani nesnívalo. Prakticky by išlo o dlhodobú all inclusive starostlivosť.

Ale protestuje sa nielen v Nemecku. Ľudová strana Naše Slovensko organizuje v utorok 1. 9. 2015 ďalší zo série protestov. Tentokrát bude miestom deja Trnava. Preto sme požiadali o rozhovor Bc. Stanislava Drobného, predsedu krajskej organizácie Ľudovej strany Naše Slovensko.

Ľudová strana Naše Slovensko, zatiaľ ako jediná politická strana organizuje verejné protesty občanov, protesty takpovediac na ulici. Veríte , že táto forma protestov má význam a niečo ovplyvní?

stano

Bc. Stanislav Drobný

Určite áno. Ak budú ľudia na Slovensku mlčať a nebudú vyvíjať neustály tlak na vyriešenie tohto problému, vláda bude imigrantom otvárať dvere na Slovensko čoraz viac. Príchod prvých z nich do Gabčíkova je totiž len testom nás všetkých, čo si môže vláda dovoliť, kam až sme ochotní ustupovať. Protesty zároveň ľuďom jasne ukazujú, ktorí politici bojujú skutočne za národné záujmy, a ktorí naopak slúžia len cudzím záujmom Bruselu. To je dôležité najmä z ohľadu blížiacich sa parlamentných volieb, pretože problém s imigrantmi sa nikdy nevyrieši, ak budú ľudia v Európe voliť stále tie isté skorumpované a zradcovské strany. Naopak bude sa len zhoršovať.

Vezmú si súčasní parlamentní politici z týchto protestov nejaký záver? Pozmenia svoje plány, či presnejšie povedané nepodľahnú tlaku EÚ ohľadom povinného prijímania presídľovaných migrantov ?

Keby to boli poctiví a skutočne demokratickí politici, za akých sa vydávajú, tak minimálne zohľadnia názor väčšiny občanov a urobia všetko preto, aby požiadavky svojich občanov splnili.

A naši politici sú poctiví?

V prvom rade sú mnohí z nich skorumpovaní a tým aj ľahko vydierateľní. Svojím konaním dokazujú, že sú závislí na priazni z Bruselu. Európska únia ich prostredníctvom rôznych dotácií, ktoré prideliť môže, ale nemusí, drží v hrsti. Často aj vydiera tým, že zastaví tie či iné fondy tým „neposlušným“. Preto sa veľmi často rozhodujú nie podľa záujmov občanov Slovenska, ale podľa diktátu z Bruselu.

Podľa najnovších správ prebiehajú v Nemecku nepokoje, demonštrácie, protesty ba aj násilnosti ohľadom migrácie. Dôsledkom je stav že spolková vláda mieni vyvinúť cez Brusel veľký tlak na presídlene veľkého počtu migrantov do východných krajín EÚ. Ale to zároveň znamená, že demonštranti v Nemecku dosiahli, teda svojím spôsobom  si „vypapuľovali“ aspoň časť svojich cieľov. Takže skončí to tak, že kto bude poslušne sedieť doma dostane za odmenu najviac presídlených migrantov?

Je to pravda. Z tohto dôvodu je dôležité, aby sa aktivizoval celý národ, aby protesty mali výpovednú silu. Aby to neostávalo len na úsilí jednej politickej strany a niekoľkých občianskych združení a zopár vlastencov.

Aj keď pociťujeme podporu širokej verejnosti, tak na tieto protesty (okrem Bratislavy 20. 6.) zatiaľ ešte stále nechodí toľko podporovateľov, koľkí sa prezentujú vo svojom okolí. Klasické šomranie a lamentovanie nad pivom nepomôže, treba sa aktívnejšie zapojiť do verejného života.

S témou migrácie sa spájajú obavy o celkovú bezpečnosť našich ulíc. Ako to vidíte Vy?

Sú to oprávnené obavy. Uvediem to na príklade Gabčíkova.

Občania Gabčíkova nevedia, kto vlastne príde do ubytovacích komplexov.

Či sú tí ľudia preverení, či sa do obce nemôže dostať epidémia v našich končinách neznámej infekčnej choroby.

Tam vlastne ide nielen o bezpečnosť občanov ako takú – verejný poriadok, drobná kriminalita, násilná kriminalita, s ktorou majú bohaté skúsenosti krajiny v západnej Európe, ktoré sú už desaťročia zaplavované neeurópskymi imigrantmi. Je tu aj obrovské riziko prenosu pre nás neznámych smrteľných chorôb.

Možno si spomeniete na opatrenia voči ebole, ktorej epidémia vypukla vlani severnej v Afrike. Boli sme v tom čase svedkami obrovského nasadenia opatrení proti rozširovaniu tejto epidémie. Uzavierali sa letiská, prístavy. Nasadili sa obrovské finančné prostriedky z celého sveta na jej potlačenie. A dnes sme svedkami nekontrolovaného presunu obrovského množstva ľudí z rizikových oblastí bez dostatočnej zdravotníckej kontroly.

Prejdime k samotnej akcii. Príde aj Marián Kotleba ?

Samozrejme, tohto protestu sa osobne zúčastní aj Marián Kotleba. Ako volebný líder Ľudovej strany Naše Slovensko bude medzi rečníkmi. Následne sa účastníci protestu môžu zúčastniť protestného výjazdu do obce Gabčíkovo, kde svojou prítomnosťou vyjadríme podporu vládou ignorovaným obyvateľom tejto obce, aby sa vo svojom boji necítili osamotení.

Médiá zvyknú ľudí od akcií toho typu odrádzať strašením, že dôjde k problémom, výtržnostiam, zásahu policajných zložiek. Hrozí takéto riziko aj v Trnave?

Médiá hlavného prúdu veľmi radi strašia ľudí a odrádzajú od účasti na protestoch. Je to cielená kampaň ich majiteľov, ktorí sú jedna ruka s tými, čo problém imigrantov spôsobili. Tí, čo sa však týchto protestov zúčastnili osobne a mohli si tak utvoriť vlastný, nie médiami zmanipulovaný názor, sa mohli presvedčiť, že prebiehali úplne v pokoji, bez výtržností.

Medializované prípady násilia neboli v skutočnosti ničím iným ako policajnou provokáciou, s cieľom zdiskreditovať organizátorov a účastníkov protestov. Taktiež sú to výstupy podivných jednotlivcov, ktorí sa chcú zviditeľniť za každú cenu, ako Róbert Mihály v Žiline.

Tak je pravda, že Róbert Mihály sa v Žiline, ako sa ľudovo povie, na posmech obrátil. Ale keď sme už pri tom, tzv. „ľudsko-právne“ mimovládky sa stavajú k problému úplne naopak. Problémom podľa nich je Ľudová strana Naše Slovensko a nie migranti. A ak podľa nich treba niečo obmedziť, tak sú to práve zhromaždenia občanov toho typu, ako práve pripravujete v Trnave.

Tomu sa nemôžme čudovať, je to úplne normálne, pretože tie tzv. ľudsko-právne mimovládky sú za to dobre platené. V hre sú predsa obrovské granty, ktoré dostávajú zo zahraničia od najrôznejších inštitúcii a jednotlivcov, ktorým problém s imigrantmi v Európe vyhovuje.

Je však tragické, ak ľudia veria ich propagande, že väčšie nebezpečenstvo sú „extrémisti“ z Ľudovej strany Naše Slovensko, ako celkom neznámi imigranti, z úplne inej civilizácie, s úplne inými zvyklosťami a náboženstvom. Keď tak niekto veľmi túži po multikultúrnom obohatení, nech si imigrantov nasťahuje k sebe domov, a potom uvidí, o čom je tento problém.

Jeden z dôvodu tlaku nemeckej verejnosti na nemeckú vládu je to, že ani nemecký rozpočet nie je v stave uniesť záťaž, ktorú priniesla tak masová migrácia. Verejné zdroje určené na sociálne programy sa rýchlo vyčerpávajú. Akú šancu v tomto smere majú slovenské verejné financie, nehrozí problém aj nám ?

Presné náklady na imigrantov zatiaľ nikto nevypočítal, ale už teraz je jasné, že keď tieto náklady nie je schopná uniesť nemecká ekonomika, tak slovenská už vôbec nie.

Občania Slovenska už teraz zo svojich daní podporujú neprispôsobivých cigánskych extrémistov, financujeme či ručíme za rôzne eurovaly a teraz máme platiť aj imigrantom? V situácii, keď mnohí občania Slovenska žijú od výplaty k výplate, keď majú problém uživiť svoje rodiny, je to facka do tváre všetkých slušných a poctivo pracujúcich ľudí na Slovensku.

[sociallocker][/sociallocker]

4 komentáre

  • Keby mali imigranti ešte vyšší životný štandard ako bežní Slováci, zákonite by to viedlo ku zvýšeniu sociálneho napätia, čo by kotlebovcom silne nahralo do karát. Túto krajinu a ani Európu nič dobré nečaká.

    • kazdy mame pravo zit tak ako najlepsie vieme, utahovali sme si opasky, pan premier Fico povedal, ze maximalne mozeme vziat na nase uzemie krestanov, isteze, pretoze muslimovia maju viacej deti, su divsi, neprisposobivejsi, ak ano, tak mizive percento a ti nebudu predsa cestovat lodou aj tyzden, je paradox , ze ani jeden exot nema so sebou doklad ziadny, cize moze to byt aj vymyslene meno, a pod. nikto nikdy nezisti o koho sa jedna, ja som davnejsie pisala, ze sa jedna o mimovladne organizacie a je to tak, velka skoda , ze im resp. chudakom vo vlastnych krajinach nedavaju moznost prace a trochu lepsieho zivota, vojna este nikoho neochranila, iba mu vzala to najcennejsie ,zivot a je naozaj diskutabilne, ci medzi exotmi nie su islamisti, to nema nikto napisane na cele a este jedna pozoruhodnost, preco ich posielaju do chudobnej Europy, ked maju ine zmyslanie, ine vierovyznanie, inu mentalitu, je to ciele robene, uzurpovat si uzemie
      brat vyhody, dostat ihned vela jedla, byvanie, peniaze, nuz ja si myslim, ze uz je neskoro, treba to vracat nazad, kym je cas , kym este zijeme, pretoze to, co vidim denne na obrazovkach ma mrazi, su to nie ludia , ale obycajni idioti, ktori nicia vsetko co by im malo byt svate, vsetky vydobytky modernej techniky, skoly, historicke pamiatky, ktore si lud ochranoval po starocia a pridu nejaki samozvanci a za peniaze sa nechaju aj vybuchnut, lebo sa dostanu do neba, ale cierneho, nuz take je zmyslanie idiotov, beru zivoty nevinnych,…. ale ved to je davno zname, iba poniektori politicki skandalisti pracovych stran a v Bruseli si myslia, ze je to vhodne, aby k nam prisli, ci nemame dost Ceckarov, ktori tu ziju desatrocia, nikdy nepracovali ani nebudu, od narodenia su invalidi, neovladaju jazyk, neposielaju deti do skol, vedia svoje prava, ale povinnosti nie, ak tak iba rodit deti a potom stat staraj sa, ja nic , ja muzikant, hrozne kam to kracame……

  • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Protest proti presídľovaniu migrantov – Trnava 1.9.2015

  • svetlana ceresnova

    poznam ten pocit,zit medzi inovercami,nie vsetci su zli,ale domaci=biely narod sa az moc snazi prisposobit cudzincom,az z toho vznikaju velke problemy a niekedy sa nedaju riesit.Europa patri Europanom,nebijem sa do hrude za nase krestanstvo,ale nas Boh nam neprikazuje podrezat krk len pre to,ze to kaze kolega Alah.

Pridaj komentár