Protest v Bratislave – antikampaň sa stupňuje

S blížiacou sa sobotou sa v médiách stupňuje antikampaň proti pripravovanému občianskemu protestu. Požiadavky úradov na zmenu trasy a mohutná antikampaň naznačuje, že počet účastníkov protestu môže byť naozaj veľmi veľký. Keď sa však už do antikampane zapojil aj Konzervatívny výber nedá sa mi nereagovať.

protest

Spomína sa nejaké hajlovanie. Nemáme informácie o tom, že by sa mítingu niekto chystal hajlovať alebo iným spôsobom sa hlásiť k odkazu istého Adolfa. Slovenská krajne pravicová scéna naozaj väčšinovo nie je nacistická, sú to zriedkavé prípady, že polícia rieši nejaký ten hakenkrajc. To v susednej Českej republike je to už o nejaký ten stupeň inde a Ukrajinu, kde sa takéto veci zaraďujú medzi „európske“ hodnoty, škoda v tejto súvislosti aj spomínať.

Je možné, že niektorý organizátorov má v tejto súvislosti „zaujímavú“ minulosť, ale niet dôvodu s ňou spájať svoju účasť či neúčasť na akcii. Naši mimovládkari a osobnosti tiež neriešia minulosť migrantov a tam je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že jej poznanie by prinieslo veľmi zaujímavé príbehy. Príbehy značne sa líšiace od obrazu, aký o nich podávajú tzv. mienkotvorné médiá.

Pre nás je dôležité, či si organizátori splnia stanovené povinnosti a zatiaľ sa zdá, že si ich plnia.

Skúsme si definovať slovo nácek. Čo to vlastne je? Stúpenec národného socializmu? Ale asi to nebude ten historický Klofáčov alebo aktuálny Paroubkov. Stúpenec duceho Mussoliniho to tiež nebude, to by bol fašista. Je to stúpenec zakázanej nemeckej NSDAP? A tiež by to mohol byť „eurohodnotový“ banderovec. To by historicky a politologicky sedelo. Lenže ako to dotyčný novinár, či mimovládny aktivista vie, kto je čím. Číta snáď myšlienky?

Nedá sa vylúčiť, že medzi účastníkmi bude nejaký ten skutočný „nácek“. Ale to nie je dôvod na neúčasť. Keby na míting našich mimovládkarov  prišiel „nácek“ (nedá mi si nerypnúť – ako siedmy do partie…), rozišli by sa ???

Vlastne, keď robili tú poslednú akciu Refugees Welcome, bolo ich tam 6 a proti nim sa postavili aj stúpenci krajnej pravice. Lenže pre nezúčastneného človeka tá akcia pôsobila ako celok ako keby patrili k sebe, aj novinár zo SME nevedel identifikovať počet stúpencov akcie, uviedol iba celkový, lebo nevedel ich rozlíšiť. Zrušili tzv. ľudskoprávni aktivisti preto svoju akciu? Nie…

Keď som na akcii proti kroku, ktorý deklasuje suverenitu Slovenska, a to kvóty naozaj sú a postaví sa vedľa mňa „nácek“, to neznamená, že sa stávam „náckom“ a súhlasím s jeho ideológiou. Len proste existuje na tomto svete vec, na ktorej sme sa zhodli. Stáva sa, možno máme radi aj rovnakú značku piva…

Ak by odzneli prejavy s ktorými nesúhlasím, vystúpili osoby, ktorých idey nie sú moje, tiež to nie je problém. Neskôr to okomentujem, že toto a toto mi tam nesedelo. Ale naozaj sa na základe kriku budú tam aj „náckovia“ nemienim sa vzdať svojho občianskeho práva protestovať.

Súčasne s odmietnutím sobotňajšej akcie vydalo 5 signatárov túto výzvu:

 Výzva SLOVENSKO – NÁŠ DOMOV, NAŠA CIVILIZÁCIA

Slovensko a Európa sa nachádzajú v hlbokej morálnej, ekonomickej aj demografickej kríze. V budúcich voľbách budeme rozhodovať nielen o našej budúcnosti, ale aj o budúcnosti našich detí a vnukov. Cítime preto povinnosť povedať, čo si o tom myslíme.

  1. Našu civilizáciu založenú na kresťanských základoch považujeme za najlepší priestor pre život. Vážime si, čo naši predkovia dokázali, vybudovali a budeme to chrániť.
  2. Naša civilizácia je dnes akútne ohrozená. Európu a Slovensko ohrozujú politici, aktivisti a intelektuáli, ktorí si neuvedomujú, že masový prílev prevažne moslimských prisťahovalcov Európa nemôže ekonomicky ani demograficky zvládnuť.
  3. Odmietame spáchať imigračnú samovraždu, nechceme dopadnúť ako staroveký Rím v čase sťahovania národov, nechceme dopadnúť ako Kosovo v dvadsiatom storočí, ktoré sa v priebehu dvoch generácií zmenilo z kresťanského na islamské teritórium.
  4. Odmietame pokrytecké rady euroelít, ktoré škodlivou ideológiou multikulturalizmu priviedli mnohé západoeurópske mestá do neriešiteľnej situácie, pričom v nich existujú štvrte, kde neplatí európske právo a bojí sa tam vkročiť miestna polícia.
  5. Odmietame prevziať zodpovednosť za chybné rozhodnutia európskych a amerických elít o vojenských intervenciách v Iraku, Líbyi, či Sýrii, ktoré vyvolali súčasné sťahovanie národov.
  6. Sme pripravení dobrovoľne prevziať zodpovednosť a pomáhať ľuďom, ktorí s nami zdieľajú spoločné civilizačné hodnoty a ocitli sa kvôli spomínaným nepremysleným intervenciám v núdzi.
  7. Sme presvedčení, že ak chceme zvládnuť súčasné problémy, musíme ekonomicky a vojensky zosilnieť, a najmä sa musíme poučiť z chýb, ktoré Európa urobila.
  8. Kasínový kapitalizmus finančnej oligarchie zapríčinil súčasnú ekonomickú krízu Európy. Nezmyselné tlačenie peňazí vyhovuje iba finančným skupinám, ktoré počas krízy bohatnú stále viac. Bez výraznej zmeny súčasného ekonomického systému sa nepohneme ďalej.
  9. Sme presvedčení, že ekonomika Slovenska aj Európy musí byť postavená na zdravých základoch. Teda nie na špekulatívnom finančnom kapitáli, ale práci ľudí a na podpore domácich malých a stredných podnikateľov, ktorí vyrábajú reálne produkty a poskytujú reálne služby. Slovenská ekonomika by mala byť postavená na vyrovnanom rozpočte.
  10. Sme presvedčení, že Slovensko môže prežiť a úspešne sa rozvíjať iba vtedy, ak bude postavené na zdravých politických a ekonomických základoch. Sme presvedčení, že Slovensko sa môže úspešne rozvíjať a rásť ako suverénne politické a ekonomické národné spoločenstvo ľudí, ktorí zdieľajú spoločné civilizačné a kultúrne hodnoty. Takéto Slovensko bude dostatočne silné a bude môcť spolupracovať s inými európskymi národmi na ďalšom rozvoji Európy.

Ignác Milan Krajniak, Peter Králik, Vladimír Pčolinský, Peter Pčolinský, Viliam Kandra

Proti výzve sa nedá nič namietať, škoda len, že sa jej signatári zároveň postavili proti sobotňajšiemu protestu. A prevzali tak trochu slang mimovládkarsky.

A to v dobe kedy slová svornosť a Svätoplukove prúty začínajú mať rozhodujúci význam pre budúcnosť Slovenska. V dobe keď väčšina Slovákov začína opúšťať zabomyšie konflikty a začína hľadať to, čo ich spája. A to, čo ich spája je Slovensko, je to láska k vlasti a spoločná snaha o jej svetlú budúcnosť.

Ja osobne sa plánujem protestu zúčastniť. Vyzývam všetkých občanov, ktorí sa môžu zúčastniť, aby tak učinili. Pretože máme skúsenosť z referenda. Nezúčastníš sa, lebo Ti to nepripadá nejak rozhodujúca vec a na druhý deň sa v našich „mienkovorných“ médiách dočítaš, že tí čo sa nezúčastnili súhlasia s požiadavkami LGBT lobby.

5 signatárov si neuvedomuje, že bez početnej demonštrácie v sobotu aj ich 10 bodov nebude braných vážne. Ak politici nebudú pod tlakom „ulice“ spravia podľa mimovládiek a tlaku Bruselu. Vykašľú sa na nejakých 10 akokoľvek múdro napísaných bodov. Iste, jedna akcia dostatočný tlak neurobí, ale niekde sa začať musí.

Ak má niekto pocit, že protest proti povinným kvótam je správny, len to organizujú nesprávni ľudia, tak nech sa páči, spravte svoj protest. Nakoniec,  niektoré mená signatárov sú mi známe z protestov Gorila, takže nie sú ohľadom organizovania demonštrácii žiadni „greenhorni“.

Článok z Konzervatívneho výberu nájdete tu:

 [sociallocker][/sociallocker]

4 komentáre

Pridaj komentár