Protest v Gabčíkove, zavádza Pravda svojich čitateľov ?

V nedeľu (30.8.2015) vyšiel v internetovom vydaní denníku Pravda článok  s bombastickým nadpisom

Kotleba s maďarskými extrémistami potiahne na Gabčíkovo

Nadpis evokuje myšlienku, že „kotlebovci“ z Ľudovej strany Naše Slovensko a aktivisti za znovuobnovenie Uhorska z Hnutia 64 žúp organizujú spoločný protest.

stanoPre istotu sme narýchlo položili otázku krajskému predsedovi Ľudovej strany Naše Slovensko Bc. Stanislavovi Drobnému ako to vlastne ohľadom tejto akcie je.

Denník Pravda vydal článok v ktorom nadpis naznačuje čitateľom že protestná akcia v Gabčíkove je spoločnou akciou Ľudovej strany Naše Slovensko a skupiny aktivistov za obnovu Uhorska z Hnutia 64 žúp. Zdá sa mi to ako totálny nezmysel. Ale predsa sa spýtam ako sa veci majú. Naozaj strana a Hnutie 64 žúp spolu spolupracujú ?

Nie to spoločná akcia , ani ĽS Naše Slovensko s týmto hnutím nespolupracuje.

Na druhej strane, aby sme neboli k denníku Pravda len kritickí. Denník správne uvádza, že akciu organizuje miestny obyvateľ – advokát Radovan Hrádek. Organizátor deklaruje, že protestu sa môže zúčastniť každá politická strana.

Denník Pravda (glosa Petra Javůrka) odhaduje, že medzi priaznivcami ĽS Naše Slovensko a Hnutia 64 žúp niet veľa priestoru na konflikt. Územie bývalého Uhorska je súčasnými udalosťami ohrozené od Sedmohradska k Devínu a tak nie je asi ani chuť „riešiť“ rozdielny pohľad na štátoprávne usporiadanie Karpatskej kotliny.

Ak by nadpis znel

Kotleba a maďarskí  extrémisti potiahnu na Gabčíkovo

stratila by sa pachuť zavádzania čitateľa. Niekedy je to naozaj len o písmene.

 

5 komentárov

  • hamba kalinakovi , takto znemonovat predom ohlasenu akciu

  • Totalitné maniere SMERu. Polícia preventívne zaistila M. Kotlebu, aby mu znemožnila vystúpenie na protestnom zhromaždení a to v deň Ústavy SR, z ktorej tak urobil iba zdrap papiera. Rovnaké zaisťovanie realizovala aj ŠTB voči disidentom a iným, režimu nepriateľským osobám. Preventívne ich zaisťovali pred sviečkovou demonštráciou alebo návštevou sovietskeho politika. Polícia dnes opäť zneužila svoju právomoc a konala na politickú objednávku.

    • Akurát dnes Fico drístal, aká sme demokratická krajiny a aké demokratické voľby nás čakajú.

      • Teším sa na tú paniku v štandardnom politickom spektre, ak sa ĽS-NS dostane do parlamentu. Môj hlas majú istý. V podstate nie je koho iného voliť, ak nechcem voliť zlodejov, klamárov a hlupákov, ktorí sa v minulosti neosvedčili.

  • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Protest v Gabčíkove, zavádza Pravda svojich čitateľov ?

Pridaj komentár