Prvá mena krytá zlatom prichádza. Neprichádza z Ruska, či Číny, ale z USA!

Je tu nová kryptomena, ktorá prichádza na trh. 

Čo ju robí to jedinečnou a výnimočnou oproti existujúcim kryptomenám ako Bitcoin?

Je krytá zlatom, jej emitent je transparentný a identifikovateľný a pochádza z USA.

bullion-gold-bar-on-coins

 

Anthem Vault je technologická spoločnosť, ktorá sa zaoberá fyzickým predajom drahých kovov, mince začne raziť 25. mája.

Mince budú  „ocenené podľa trhovej ceny 1 gramu zlata vzhľadom k dennému vývoju cien zlata na trhu a budú slúžiť ako bezpečnejší uchovávateľ hodnoty, než Bitcoin“, píše sa v tlačovej správe. Mena sa bude sa volať HayekCoin po rakúskom ekonómovi Friedrichovi Hayekovi.

 

anthem

Anthem Blanchard (viď foto), generálny riaditeľ Anthem Vault, povedal pre Business Insider, že „zlato je pravdepodobne najdôveryhodnejší uchovávateľ hodnoty všetkých čias,“ čo je dôvod, prečo sa rozhodol HayekCoin – novú kryptomenu, kryť zlatým štandardom.

Od HayekCoin, hovorí Blanchard, sa bude odvíjať celý alternatívny platobný systém pre ľudí v rozvojových krajinách s papierovými prchavými menami. Mohli by si platiť navzájom rovnocenné hodnoty zlata, keď každý z nich bude mať HayekCoin mince v  peňaženke.

Zároveň HayekCoin chráni pred útokom na moderný finančný systém.
Celý článok v origináli si môžete prečítať tu:

http://www.businessinsider.com/hayek-cryptocurrency-backed-by-gold-2015-5#ixzz3ZzoABnoD

 

 

 

One comment

  • Nemozne aby tato mena bola bezpecnejsia ako bitcoin. Tuto menu budu mat pod kontrolou tvorcovia, ktory budu aj strazit zlato, ktorym je kryta. Bitoin je nie je pod kontrolou nikym a je kryty doteraz neprekonatelnou matematikou. Co zabrani tvorcom vytvorit si dalsie vlastne jednotky meny ktore nebudu realne kryte zlatom?

Pridaj komentár