Putin môže za všetko, organizuje aj vlnu utečencov do Európy

Aspoň takto znie mantra ľudí, skalopevných prívržencov extrémistického pohľadu na svet z pozície rusofóbie, extrakt ktorého prikladám v diskusii na záver článku. Je to rovnaký pohľad ako možno často počuť od konšpirátorov rôzneho druhu, len vždy inak zameraných. Raz za všetko možu Židia, inokedy tajomní slobodomurári, či neoficiálna vláda NWO, alebo vláda USA.

Samozrejme, je to rovnaký blud ako všetky ostatné. Svet je ďaleko komplikovanejší, ako je možné si prestaviť a ani ten nejpremyslenejší plán by sa nedal realizovať v utajení. Naviac stará vojenská poučka hovorí, že každý plán je platný len do prvého stretnutia s nepriateľom a pri sociálnych celkoch s vysokou mierou komplexnosti to platí obzvlášť presne.

Ak som však človek trpiaci obsesiou, pri súčasnom informačnom boome je vždy možné nájsť nejaké „dôkazy“, ktorým prisúdim iné väzby a inú váhu než majú v skutočnosti. Preto je exodus tohto typu možné pripísať komukoľvek – raz neomarxistom, inokedy Židom, stretol som sa už aj s islamským plánom a dnes je to putinovská propaganda a stratégia na rozbitie Európy.

propaganda

 

V relácii, ktoré som svojho času mal na Slobodnom vysielači o neomarxizme v politike som sa vyjadril, že neverím v konšpirácie a to, že majú myšlienky kultúrneho marxizmu vplyv, aký dnes majú, som pripísal zhode okolností. Skrátka sa udalosti usporiadali tak, že pôvodne úzky kruh mysliteľov okolo Frankfurtskej školy sa dostal v čase a priestore na miesto, kde ich myšlienky rezonovali a spôsobili tak často spomínaný „dlhý pochod inštitúciami“. Podobný pohľad mám potom aj na imigráciu. Neverím v nejaký komplexný diabolský plán, ale opäť je to súhra okolností a vplyvov, ktorých rôzne väzby spôsobujú jednak spustenie imigračnej vlny a dnes jej efektívnu podporu v Európe.

Osobne poznám viacerých zástancov imigrácie a nemyslím, že by to boli agenti niekoho, či niečoho. Majú spoločnú vieru v naivnú povinnosť pomáhať za každú cenu a hlavne z prostriedkov „štátu“, čiže ich spoločným menovateľom je viera v ideál všemocného a múdreho štátu. Inými slovami ide vždy o ľavičiarov, nech si trebárs dávajú nálepku ľubovoľného typu. Európska Únia dneska je pod dlhoročným vplyvom socialistických ideálov a podobné názory sú naprieč celým kontinentom prevládajúce. Ak sa naviac zvrtla medzinárodná situácia, kde pod rôznymi zámienkami štáty NATO začali agresiu na Blízkom Východe a v Severnej Afrike, došlo počas vzniknutého chaosu jednak k prudkému nárastu extrémizmu vyháňajúcom ľudí z domovov, ale aj k odstráneniu stabilných prekážok pre nelegálnu migráciu. K tomu si prirátajme dlhoročné zámery Únie rozšíriť svoj vplyv aj na územie Maghrebu, Egypta a Blízkeho východu, snahy Bruselu koncentrovať stále viac moci a centralizovať všetky mocenské páky, geopolitické zámery USA narážajúce na ruské a čínske záujmy, vojna o kontrolu plynovodov apod.

Dostávame koktail, ktorého explozívnosť je nadmieru vysoká a je skôr divné, že imigračná vlna sa spustila tak neskoro. Alebo je to len prekročenie miery, ktorú už Európa nedokázala zvládnuť.

Na stránkach Medzičasu zverejňujeme správy o rôznych vplyvoch – raz je to možný podiel amerických organizácií na dovoze imigrantov do Európy, alebo snahy arabského sveta nasmerovať islamskú imigráciu do Európy na tichý džihád, inokedy úvahy zakladateľov Únie o povinnom zničení národných štátov, či plány Európy doviezť doslova desiatky miliónov černochov a Arabov.

Samé osobe podobné články nehovoria o tom, že niekto konkrétne je priamo zodpovedný za súčasnú krízu, ale je to súčasť obrovského kolotoča, kde mnoho podobných chaotických vplyvov nakoniec spôsobilo a naďalej podporuje súčasnú situáciu. Dá sa povedať, že spomínané vplyvy vytvárajú priaznivé podhubie pre to, aby imigračný a islamský problém mohol vzniknúť a následne prekvitať.

Z tohto všetkého vyplýva, že považovať Putina za hlavného aktéra dnešnej krízy imigrantov je mierne povedané naivné a vyjadrujúce obmedzenosť a názorovú nedostatočnosť autora. Aj keď osobne by som na opis podobných názorov použil skôr výraz odborný lekársky výraz…

 

Zdroj:

http://medzicas.sk/varovanie-o-dalsej-provokacii-nepriatelskej-agendy/

Príloha z diskusie „niekde“ (upravené fakticky a gramaticky)

Čo tvrdí rusofób:

A teraz este o tom komu to vyhovuje, ( spustil to )? Fuhrer v kremli pomaha svojim neonacistickym sudruhom v cele EU velmi vydatne…. Lepenke uz dal aj prachy na kampan, teraz jej z neba spadli davy utecencov… Asi by bolo dobre sa zacat pytat, kde ma Fuhrer cecencov, mozno by sa ich zopar naslo aj medzi ISIL ktory vsetci vieme dal do pochodu tie statisice, z Arabie, a Afriky… Takze este raz komu to vyhovuje? Za kolko je dnes barel ropy, a kopejka?

Odpoveď rusofóbovi :

USA a EU rozdrbali cely blizky vychod a ty tu tahas Rusko 🙂 Myslim ze to nemas v lebeni v poriadku 🙂 Taliansko operuje pri libyjskej hranici, zbiera imigrantov a prevaza ich do EU. Tato migracia je planovana a Europania len cusia. Ako jeden napisal ze EU si podrezala zily a USA jej ochotne dala ziletku.

Rusofób :

ano, USA a EU rozbombardovali Libyu, Afganistan a Irak, aby sem mohla prist tato vlna exodu, aby Lepenka, Wilders, Kotleba… mali svoju agendu! To kto riadi tu EU,neonacisti? Ci Ti vazne pripada mozne, ze EU je podnapita vodkou a mozes dristat kdekomu kremelsku mantru? Inteligent, rozbombardovany Afganistan a Irak je uz 15 rokov. Libya 4, v Syrii sa to reze 4 roky a stale tam ktosi vetuje zasah v OSN a vytvara biotop pre vznik fasizmu ako je ISIL. A teraz premyslaj, co tie krajiny nemaju spolocne? To, ze ich lokacia je na dvoch inych svetadieloch + Somalsko, Eritrea… A zrazu behom jedineho roka sa takato masa, z uplne inych koncin sveta zdvihne a pohne smer EU. Toto je koordinacia hodna genia… nie uboziakov utekajucich pred vojnou…
Takze este raz, kde ma liliPutin Cecencov a komu vyhovuje, ze takato vlna, ktora tu este nebola, za 10-15rokov, zenie dopredu neonacistov z celej eu?

4 komentáre

  • Uz v case, ked sa objavila mediach ta pozicka Le Penovej od Rusov, tak som ako ojedinely hlas v diskusii ( vacsina nazorov bola „Vrana k vrane sada“ ), tvrdil, ze to od Rusov nebola nezistna pozicka, ale investicia do buducnosti. Francuzi mali totiz dost problemov s „nepovodnymi Francuzmi“ aj predtym, bola len otazka casu, kedy im tie problemy prerastu cez hlavu a Le Penovej retorika zacne pripadat „pravym Francuzom“ sympaticka.

    Avsak ani ja, ani ludia v Kremli ( ak nemali nejake ine informacie ), ze ta doba nastane tak skoro ( uz o pol roka ). Samozrejme, Rusi teraz zoznu vynosy ich investicie a rusofobovia, namiesto toho, aby priznali, ze Rusi ukazali viacej prezieravosti nez ludia v Bruseli, tak radsej budu obvinovat Putina, ze v tom ma prsty.

    Velkost cloveka spociva aj v tom, ze dokaze uznat kvality protivnika, aj ked mu to je proti srsti. Hromada ludi to nedokaze, pricom si neuvedomuju, ze podcenenie nepriatela je prvym krokom k vlastnej porazke…

  • Tomuto ČLOVEKU vďaka ktorému tu okrem iného momentálne nemáme III.WW ,všetky euroatlantické zapredané politické bábky a filcky nesiahajú ani po päty!
    Je šťastím a požehnaním pre krajinu a národ mať takého prezidenta!

  • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Putin môže za všetko, organizuje aj vlnu utečencov do Európy

Pridaj komentár