Racionálne argumenty, prečo je neriadená imigrácia nezmysel

Na stránkach internetu, Facebooku či iných sociálnych sieťach sa občas objaví pozoruhodný námet na zamyslenie. Jedným z nich je aj stručný komentár Štepána Kotrbu, bezpečnostného analytika z Česka, ktorý sa k téme imigrácie rozhodol prispieť nasledovným stručným súhrnom

Do diskusie šialených liberálnych ľavičiarov proti islamofóbnym „fašistom“ je dobré pridať „kontroverzné“ argumenty pre racionálnu diskusiu o tom, či, koľko a akých utečencov prijať v SR

1) kultúrna a náboženská ne-blízkosť (islam je fakt africkou praxou niečo iné ako Mekka … a to nespomínam ženskú obriezku) + organizácia rodiny (násilie voči ženám)

2) zrozumiteľnosť jazyka a schopnosť pochopiť pojmy európskej reality (život v africkej stepi potrebuje iné zručnosti ako život v Prahe, imigranti nevedia žiadne iné než len africké jazyky, len niektorí zle arabsky – ich lekárske ošetrenie aj rokovania s úradmi či políciou vyžaduje tlmočníkov, tí nie sú v dostatočnom množstvo, niekedy nie sú vôbec) kedy sa o integrácii dá hovoriť ťažko (čo to znamená v súbehu s „inkluzívnym“ základným školstvom si domyslite sami)

3) s tým súvisiace hygienické návyky – splachovací záchod, umývanie rúk a pod. (Neverili by ste, aký problém to bol pred desiatimi rokmi len u Ukrajincov – stúpali si na misu a utierali si prstom)

4) epidemiologická bezpečnosť (tropické choroby nie sú zanedbateľnou záležitosťou, mnoho z nich českí lekári ani nepoznajú, toľko odborníkov na tropickú medicínu tu nie je, očkovanie a preventívne vyšetrenie je neuveriteľne drahé)

5) modely riešenia konfliktných situácií, podriadenie sa zákonom a autoritám (schopnosť ovládať zbraň skôr než poslúchnuť pokyny oprávnených osôb vytvára bezpečnostno výbušné prostredie)

6) odlišný prístup k alkoholom a drogám (spomeňme si na švédskych a dánskych stredoškolákov)

7) odlišný prístup k civilizácii a verejnému majetku

8) odlišná miera tolerancie k okoliu – ľudia venčiaci psov (nečisté zvieratá), stravovanie, erotika a nahota žien / móda, sex …

9) vývoj kriminálnych štruktúr v táboroch, vývoj náboženského radikalizmu u frustrovaných

a to nehovorím o prebiehajúcom džiháde, wahhábisme a potlačovanej náboženskej nenávisti hlavne sunnitov voči neveriacim.

Argumenty sú bezpečnostné, ekonomické a sociálno-psychologické. Nie náboženské. Rovnako sa tu vôbec nespomína ani obrovské množstvo negatívnych skúseností z celého sveta

Z diskusie na Facebooku vyberám :

Pneumonia, malária , HIV (2015, UNICEF)… 1900 nových infekcií ročne (UNAIDS 2013). HIV / AIDS bol v Eritreji druhou najčastejšou príčinou úmrtí u pacientov starších ako päť rokov… Ešte oveľa horší je Sudán a Južný Sudán. info UNICEF , napr.: http://www.unicef.org/infobycountry/media_82484.html

Ak k nám budú mieriť spolupracovníci našich serióznych neziskoviek či cirkví, ktorí sa za nich zaručia, nemám problém (okrem Čečencov a iných postsovietskych protiruských národno oslobodzovacích militantov, ktoré sem presadzovala Petra Procházková a jej podobní). Afganského lekára by som uvítal v prvej vlne. Ale tí, ktorí dorazili na bárkach, lekári nie sú … Za najinteligentnejšiu považujem akciu katolíkov – filter miestneho biskupstva v Sýrii, kresťanstvo ako náboženstvo a integrácia u dobrovoľníkov (rozptýlená) naviazaných na náboženskú komunitu pod dohľadom farárov. To môže fungovať …

Výčitka, že veľa ľudí, ktorá problematiku chudobných nikdy neriešila, ju naraz používa pri diskusiách o imigrácii je obojsmerná. Mnohí z tých, ktoré sa dnes oháňajú ľudskosťou a solidaritou ešte donedávna nevnímali, že ľudia, ktorí ich solidaritu potrebujú, sú oveľa bližšie, než je príjemné si pripustiť. A do toho tie argumenty zástancov, že sa k nám vlastne presúvajú elity … čo si o tom má potom jeden myslieť ? Veď je úplne jasné, že cez more sa k nám nepresúvajú inžinieri a lekári, nanajvýš tak teroristi.

A dohnané ad absurdum, argument „čo vy konkrétne robíte pre bezdomovcov“ je podobný, ako „tak si tých utečencov vezmite k sebe domov, keď ich tu chcete“. Pri diskusiách o imigrantoch sa bavíme o pomoci na úrovni štátu. Ak sú teda možnosti starať sa o utečencov (finančné, kapacitné, lekárske, humanitárne), mal by sa štát v prvom rade postarať o svojich občanov.

Tí bezdomovci však majú a musia mať prednosť – práve z titulu občianstva. Štát by sa mal v PRVOM RADE postarať o svojich občanov. Asi tak. Takže je prvý rad potrebných a až potom druhý rad.

Francúzske štatistiky : http://www.west-info.eu/france-champion-in-immigration-detention/centres-et-locaux-de-retention-administrative-rapport-2014/

Záver

Len idiot bude ignorovať riziká, ktoré ležia doslova pred nosom. Výsledkom racionálnej diskusie je však poznanie, že more treba hermeticky uzavrieť a na pobreží afrických štátov vykonávať selekciu. Presadzovanie masovej neriadenej imigrácie je riadenou genocídou tejto civilizácie a jej podporovatelia sú potom doslova vlastizradcovia.

[sociallocker][/sociallocker]

3 komentáre

  • Nemali by sme prijimat absolutne ziadnych utecencov, ale okamzite stavat zachytne tabory na ich uzemi, alebo v bezpecnostinych zonach na ich kontinente, ktore by strazili jednotky OSN, alebo OBSE, tam by dostali to najpotrebnejsie na prezitie dokial pominie nebezpecenstvo v ich krajine, pripadne im dame vzdelanie a zrucnosti, aby dokazali co najrycjhlejsie postavit svoju krajinu opat na nohy, aby si dokazali vytvorit silny a spravodlivy stat, ktory by v buducnosti bol zarukou bezpecneho zivota pre ludi, ktori sa tam narodili a ktorym ta zem patri. Pride mi hanebne a nemoralne prijmat vzdelanu inteligenciu z akejkolvek inej krajiny, pokial tam nemaju nadbytok intelektualov. Je absolutne neeticke okradat krajinu v tazkych problemoch o lekarov, inzinierov, technikov, lebo tym ju len uvrhavame do este hlbsej krizy, chudoby a neschopnosti postavit sa znovu na nohy. Vzdelana inteligencia je zakladom kazdeho naroda a iny narod nema moralne pravo ju kradnut pod zamienkou humanitarnej ani inej pomoci. Kazdy zivot v ohrozeni ma rovnaku cenu. Radsej sa snazme vytvorit podmienky, aby sa nasa kupena inteligencia vratila spat domov a pozdvyhovala svoj vlastny narod! Nepotrebujeme afganskeho lekara, ked nase univerzity kazdorocne vygeneruju dostatok slovenskych lekarov. Ti vsak nenahradia tych afganskych a v konecnom dosledku len sposobime viac nestastia uz aj tak v tazko skusanej krajine, lebo tamojsich ludi nebude mat kto ani len liecit!

  • Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Racionálne argumenty, prečo je neriadená imigrácia nezmysel

  • ci je Brusel este vobec schopny racionality je otazne

Pridaj komentár