Redakcia Medzičasu vyjadruje úprimnú a hlbokú ľútosť nad osudom ukrajinského ľudu

Ako sme sa dočítali v našej dennej tlači, bývalý slovenský minister financií Ivan Mikloš vyjadril ochotu stať sa členom novej ukrajinskej vlády opäť na poste ministra financií a súčasne by sa stal v tejto vláde aj vicepremiérom.

Podmienkou je vyhovieť ukrajinskému zákonu, ktorý hovorí, že členom vlády sa môže stať len ukrajinský občan. Občianstvo Ukrajiny je exkluzívne, t.j. člen vlády nesmie vlastniť súčasne aj pas inej krajiny. Ako slovenský občan však Ivan Mikloš podlieha aj slovenským zákonom a pokiaľ by oficiálne prijal ukrajinské občianstvo, automaticky stráca slovenské.

V každom prípade je súčasná situácia na Ukrajine kritická a je prakticky vylúčené, aby ktorákoľvek vláda urobila niečo proti vôli Bieleho domu, predstavitelia ktorého úkolujú ukrajinskú vládu v bežnom dennom režime. Rovnako je vylúčené sa vzoprieť vôli oligarchov, ktorí majú v parlamente a vo vláde svojich predstaviteľov a bez nich nie je možné ani schváliť rokovací poriadok.

V tomto korupčnom prostredí sa reformátori v novej vláde od skorumpovaných „hajzlov“ v tej starej líšia iba veľkosťou majetku, ktorí si zatiaľ nestihli nakradnúť. Je známe, že v súčasnosti dosluhujúci premiér Jaceňuk zveľadil svojich pár miliónov dolárov vo vláde a stačil mu rok na najvyššom poste, aby sa zaradil medzi dolárových miliardárov. Takže možno čakať aj v prípade Ivana Mikloša osvedčené praktiky – privatizácia za najnižšiu cenu, liberalizácia cien bez horného stropu a kamarátske ponuky typu platinové sitká, alebo Daňový úrad, resp. po vzoru Ukrajincov ovládnuť nejaký štátny monopol a tunelovať ho cez spriaznené firmy. Pre Ukrajincov žiadne dobré správy. Tým však nie je povedané, že hocikto iný na Miklošovom mieste bude robiť niečo iné. Akurát, že my poznáme svojich Pappenheimských. A je známe, že je síce možné nasýtiť chudobných, ale nikdy nie boháčov.

Zdroj: 

 

11 komentárov

 • Legendárny minister reformátor – tak volaju Mikloša na Ukrajine. AK vieš po Rusky pozri si výber toho najlepšieho na tému spasiteľa zo Slovenska: https://news.yandex.ru/yandsearch?cl4url=www.facenews.ua/news/2016/313696/&lang=ru&lr=21267
  Mimochodom spasiteľ si už dáva aj podmienky:-))))

 • Treba preložiť ITP Gorila a informácie o ďalších miklošových škandáloch do ukrajinského jazyka a poslať tamojším médiám. Nech ho odtiaľ vyženú skôr ako tam príde.

 • Toto sú presne Tí „hajzlíci“, ktorí síce spravili reformy, ale zároveň sú prisluhovačmi a vykonávateľmi „diabla“.
  Ale čo bolo ich cieľom? Vyvolení a ostatní chudoba.
  „Keď diabol zavelí idem“.
  Nech sa ma veční sudcovia opýtajú čo som 2 krát robil a riešil na zasadnutiach Bildenbergu.
  Toto sú Tí pre ktorých jediná modla je oko na vrchole pyramídy.
  Presne toto sú typy nenýsytných zlodejov a tunelárovov, pre ktorých moc, korupcia, intirgy, mecenášstvo, nadutosť vlastného ega, pýcha sa stalo každodennou rutinou.
  Dokážu to elegantne a sofistikovane skrývať, ale to je nám všetkým známe, veď predsa ako pracujú ich mecenáši už veľa desaťčočí, či storočí – dokonalá pretvárka, filantropia, reformné kurzy, zmeny, liberárna demokracia………..
  Takýto sofistikovaní satani môžu za to v akom stave je náša spoločnosť, pod akým jarmom sme sa ocitli a do akého hnoja sme v Bruseli vkročili – alebo nás tam dotalčili, za pomoci takýchto šmejdov.
  „V jednom filme matka posiela syna do sveta na skusy, a hovorí mu aby sa jej nevrátil domov vo vreci“, takže opak tvrdenia je „vráť sa nám domov vo vreci“.

 • … kedysi posobil na mna ako odbornik… neskor ako arogantny odbornik … este neskor ako arogantny neschopak … a dnes uz len ako arogantny vsetkeho schopny prizivnik… Ak si niekto mysli, ze v UA vlade bude kvoli svojej odbornosti… tak mu gratulujem k naivite… a Ukrajincom prajem skore prebudenie zo zleho sna…

 • No ak dostane ukrajinske obcianstvo a strati zaroven slovenske, tak plakat urcite nebudem. A nakolko som dost skodoradostny, mozno im na Ukrajinu poslem blahoprajny telegram.

 • „Úprímná a hlboká ľútosť“ je pekná vec. Dnes je však už na čase pomaly „zdvíhať rite“. Inak z Európy ako ju poznáme zostane o pár rokov len Rusko, aby nám mohlo vyjadriť „hlbokú ľutosť nad naším osudom“.

  • Ako uz vieme z dejin, potrebujeme minimalne 40 rokov. No jedine ze by terajsia situacia v ludoch zapla TURBO. Potom je tu nadej.

 • Ospravedlnujem sa vopred za off topic, avsak:

  Moj oblubeny alarmisticky web informuje o masivnych pohyboch Severokorejskej armady smerom k DMZ a tiez o pripravach Juhokorejskej armady. Bohuzial, je to zdroj ojedinely, navyse vsetci vieme, ako sa tazko zbieraju informacie z Korejskeho poloostrova. Otazka na redakciu – sledujete aj ten kusok planety? Pretoze ak su informacie z toho alarmistickeho webu pravdive, tak v sucanosti sa nachadza najhorucejsie geopoliticke miesto prave kusok na severne od Soulu…

 • veď on je srdcom východniar …?! Azda zabudol aké „veľké“ srdce má …? Chce sa stať ešte väčším východniarom, až bude jeho „srdce“ tak veľké, že východným smerom obíde celú zemeguľu dookola pozerajúc sa nakoniec na svoju riť ? Dostihový kôň, ktorý aj tak raz skončí nadetý v saláme. Belgičania milujú konské salámy a zrejme ho osedlávajú jokejmi Ivanom Peniazom a Miklošom Kariérom ? Ejj, vedia si tí amíci vsadiť z tribúny….?! 🙁 Vyšiel z peknej stajne

 • Ťahá ho to ku svojim – vyhodňarsky tapír na ceste k iným obrezancom, aby viac zotročili ďalší kmeň Slovanov.

Pridaj komentár