Reportáž z miesta, kde to páchne

Pozrite si ako vyzerá v realite nápor imigrantov. Treba len dúfať, že to Európska Únia nebude myslieť vážne s kvótami, namiesto riešenia situácia v krajinách, kde problémy vznikajú. Pretože si povedzme otvorene. Keby USA a štáty NATO nerozbombardovali Líbyu, Síriu a Irak, keby nepodporovali chaos a terorizmus v Afrike a Blízkom východe, k ničomu podobnému by nedošlo. Najtrpkejšie je poznanie, že USA ako krajina, ktorá sa honosí prívlastkom nositeľ demokracie a západných hodnôt, je krajinou, ktorá upiera tieto hodnoty druhým krajinám a jej cesta históriou je za posledné roky posiata stovkami tisíc mŕtvol


Budapešť koniec augusta 2015 – stanica Keleti je okupovaná stovkami utečencov, v neďalekom parku Jána Pavla II. sú ich desiatky.

V utorok 25.8.2015 vystupujem z vlaku na stanici Keleti, som zaskočený, prekvapený, šokovaný, hala a priľahlé priestory sú plné migrantov v počte stoviek ľudí, radšej rýchlo do metra a urýchlený presun do hotela s tým, že stanicu navštívim špeciálne na vykonanie fotodokumentácie.

Tento osobný záväzok uskutočňujem v sobotu 29.8.2015, na stanicu Keleti prichádzam metrom, výstup metra je zaplnený zápachom. Vstup do metra je prísne kontrolovaný zamestnancami dopravného podniku. Vstupujem do priestoru stanice a zažívam šok, počet utečencov sa od utorka zdvojnásobil, ak nie strojnásobil, je plná hala a okolité komunikačné priestory.

Väčšina utečencov sú muži, ktorých stretávam aj v hlavnej odchodovej hale, okolitých kaviarňach kde popíjajú kávu s nevyhnutnou cigaretou, niektorí dokonca popíjajú pivo. Omladina postáva na rohu pri miestnej samoobsluhe oproti stanici. Pred staničnou budovou sa odohráva demonštrácia migrantov, prevažne mužov.

Väčšina Európanov je evidentne v šoku z danej situácie. Maďarská polícia kontroluje väčšinu pasažierov medzinárodných rýchlikov. Celú dobu premýšľam čo na tejto skupine migrantov chýba, už to viem!

Chýba utrpenie vojnových utečencov a únava z ďalekej cesty!

V.K.

Budapest 1 Budapest 2 Budapest 3 Budapest 4 Budapest 5 Budapest 6

 

Keďže väčšina žiadateľov o azyl sú moslimovia, pozrite si štatistické údaje, ktoré sa s touto skupinou viažu

Tiež Vám to pripadá divné?

One comment

Pridaj komentár