Rozloží Kotleba KDH ?

Iste, do volieb to už nestihne.

Ale už nejaký ten mesiac je možné pozorovať proces „dezercie“ kresťanských aktivistov dokonca i radových členov KDH od KDH ku „Kotlebovi“.

Deje sa tak napriek tomu, že strana Kotleba – Ľudová strana naše Slovensko sa prezentuje ako strana sekulárna. To znamená, že jej členovia nie sú viazaní žiadnou náboženskou ideológiou, teda členstvo v strane ponecháva členom slobodu vyznania. Iste, de jure tak musí činiť každá legálna politická strana, de facto je život v politických stranách o inom. Samotného Mariana Kotlebu je vídať na bohoslužbách.

Zdá sa, že v rámci sekulárnej strany majú kresťanskí aktivisti väčšie pole pôsobnosti ako v „kresťanskom“ KDH. Neviem si predstaviť, že by svoje prejavy mohli takto predniesť na akcii KDH.

Veď zhodnoťte sami: hovorí Mgr. Anton Čulen (z Magnificat Slovakia, mnohí si možno spomeniete na jeho kandidatúru na bratislavského župana)

Podľa mojich informácií, je stranícke vedenie KDH z odlivu členov a sympatizantov smerom k Marianovi Kotlebovi silne znepokojené. Strácajú totiž nielen hlasy, ale hlavne aktivistickú základňu. A dokonca aj podporu časti kňazov.

KDH s nevýrazným „farizejom“ Jánom Figeľom tak síce pomaly, ale nezadržateľne, nastupuje na nezvratnú cestu SDKU.

„Povinnosťou kresťana nie je byť idiotom. Ja som katolíčka, ale idiot nie som,“

hovorí takmer na každom mítingu kresťanská aktivistka MUDr. Natália Grausová (číslo 5 na kandidátke  Kotleba – Ľudová strana naše Slovensko).

A mnohí bývalí voliči, aktivisti a aj členovia KDH si tak pripadajú počas „straníckej vlády“ Jána Figeľa a preto tá zmena preferencií v tých kruhoch. Uvidíme, do akej miery to ovplyvní už dnešnú sobotu.

17 komentárov

 • Rozlozil a nielen ich …

 • To čo je v KDH nereprezentuje ani zďaleka Slovensko a jeho kresťanské korene. Kým budú na Slovensku biť zvony na našich svätostánkoch, kým budú politici viesť politiku ako ĽS NS , dovtedy sa nemusíme báť o naše deti, o naše matky, ženy a dcéry. Volím 19 a mám oči otvorené.

 • Kade chodim, tade len pocujem, ze velmi vela ludi bude volit Pana Kotlebu. Vsetci pevne dufame, ze tym sviniam, ktore tam boli doteraz, pekne ukaze! Som presvedceny o tom, ze informacia zo zakulisia, ze sa chysta masivne FALSOVANIE VOLIEB JE PRAVDIVA!!! Dohoda je medzi vsetkymi parlamentnymi stranami. SMER OLANO SIET SAS KDH A DALSI SA PROTI NAM SPOLCILI. BOJA SA KOTLEBOVEJ LSNS 19 ! ! ! Jej preferencie prudko rastu a s nimi aj nepokoj medzi tymi svinami. Volby naberaju podobny scenar ako v polskych volbach, kde vyhrala protibruselska, narodne orientovana strana.
  Tie svine nas chcu znova odrbat!
  Drahi spoluobcania nedopustime to! Ak je to mozne, skuste sa nahlasit ako pozorovatel-dobrovolnik na volby, zakon to umoznuje, staci sa nahlasit u predsedu volebnej komisie. Ja samotny, aj s kamaratom sme sa dohodli, ze pojdeme troska na to dohliadnut. Velmi rad obetujem celu sobotu na oltar nasej krajiny, pre dobro nas vsetkych. Inspirujte sa a pomozme aj takto zabranit DOHODNUTEMU FALSOVANIU VOLIEB! ! ! S celou rodinou budeme volit zmenu, a tou jedinou zmenou je 19 KOTLEBA LSNS! Majte sa

 • KDH nepochopilo jeden velmi dolezity okamih, ktory bude zrejme pren absolutne fatalny… Hrozba, ze sa mu nepodari preliezt do parlamentu je znacna /aj ked Matovica by som tiez velmi netipoval na postup…:)/ a ked sa mu to nahodou podari… bude to posledny krat… Tym fatalnym okamihom je nekontrolovatelna islamska invazia do EU, snaha o likvidaciu nasej kultury i nabozenstva… To nie je rozhodnutie ziadnych utecencov ani ekonomickych migrantov… To je bezpochyby rozhodnutie elit… Co s tym ma KDH ? Jan Figel ani KDH sa v podstate nikdy nevyjadrilo k tejto teme jasne, rozhodne a dokonca aj tuto elementarne pren dolezitu temu prenechalo R.Ficovi /ten spravne identifikoval, ze ak to cele prenecha len Kotlebovi tak dopadne aj on absolutne katastrofalne:) R.Fico vsak vie citat hru, ma statnicky cit a preto je o 2 triedy pred svojimi supermi:)… Po case /ked sa zistilo aka dolezita tema to je pre obcanov SR… sa sice KDH pridalo k „celoslovenske protiuteceneckej aliancii“, ale stale je to len take akoze okrajove… a posledne vyhlasenia J.Figela o „nasich utecencoch“, ktori pracuju mimo svojej vlasti /nejde nahodou o pracovnu mobilitu a otvoreny pracovny trh – ako to stredopravica dosial interpretovala?/ su uz vyslovene nechutnym zlahcovanim problemu… Nezabudajme tiez, ze prave J.Figel je predstavitelom europskych politickych elit … /je naivne mysliet si, ze eurokomisarom moze byt hocikto…:)/

 • Kotleba má v rukách žolíka. Hoci predvolebné prieskumy ho neposúvajú do parlamentu, nerozhodnutých, alebo neistých je ak sa dobre pamätám milión tristotisíc voličov, čo je okolo 30%. Nemusíme rátať do detailov. Podľa toho, čo počujem zo svojho okolia ĽS-NS sa do parlamentu určite dostane. Ja si dovolím tvrdiť, že s prehľadom získa dvojciferný výsledok. Nebudem tipovať koľko % získa, veľa záleží od volebnej účasti, ale predpokladám, že bude miešať čelné pozície. Môj osobný tip je, že v dobrej konštalácii hviezd obsadia druhé miesto vo volebných pretekoch, v horšej tretie.

  • Môj skromný tip je, že určite bude v prvej štvorke. Toľko nasraných ľudí ktorí sú znechutení z uplynulých 25 rokov kradnutia som ešte vo svojom okolí doposiaľ nevidel a to ani počas novembra 89. A medzi nimi sú bývalí voliči celého štandardného spektra, od KDH, SDKU, SaS, OĽaNO, SMERu, SNS, až po maďarské strany. Nie je to teda určite tak, že Kotleba bude ťažiť iba z neistých, nerozhodnutých, atď. On dnes pomaly berie vietor z plachiet celému štandardnému spektru a už táto sobota to potvrdí. Bude potom veľmi zábavné sledovať, ako sa budú kaviarenskí povaľači v médiách pretekať v rozhorčených analýzach „ako sa to mohlo stať“.

   • Súhlasím, na troch riadkoch sa nedá robiť podrobná analýza, ale sú strany s którými sa ráta a do parlamentu sa nedostanú. Áno, berie celému spektru. Záleží aj na účasti, neúčasti a disciplinovanosti voličov jednotlivých strán. Na konečnom rozhodnutí nerozhodných, faktorov je mnoho. V každom prípade predpokladám ( preto som napísal „žolíka“), že Kotleba to premieša tak, že všetky predvolebné úvahy o koalíciách budú bezpredmetné. Som zvedavý na povolebné vtipy. Na záver jeden: u nás na bilbordoch som videl „KONEČNE BEZ FICA“ podpísané SDKÚ. No nasmial som sa neskutočne. Najväščia sranda bude, ako sa budú biť o premiérske kreslo po voľbách, keď zistia výsledok volieb. Už sa neviem dočkať. :)))))

   • A už to začalo. páči sa mi tá panika v radoch sorošových mimovládok, médií a pochybných strán štandardného spektra. Ako som tvrdil pred voľbami, Kotleba sa do NR SR pohodlne dostal napriek antikampani, zmanipulovaným prieskumom a sošorovskej propagande.

    • Myslím, že práve teraz sa ukáže, komu skutočne na čom záleží. Už dnes sa je na čo pozerať. Dobre im voliči vytreli zrak a buď sa naši politici vrátia do reality, alebo Kotlebova strana dozrie a pošle ich do nenávratna. Uvidíme kto sa podriadi požiadavkám voličov. Bohužiaľ, strany majú zlé ponímanie svojej úlohy. Chcú vládnuť, nechcú byť predĺženou rukou voliča a potom sa čudujú, že im občania vystavia takýto účet. Lenže tento problém má hlbokú duchovnú rovinu, pokúsim sa to rozviesť neskôr a obšírnejšie.

 • http://www.konzervativnyvyber.sk/j-figel-kdh-je-pripravene-na-uzku-spolupracu-s-mostom-hid-a-sietou/39707/

  Kresťanskodemokratické hnutie je pripravené na užšiu spoluprácu so stranami Most-Híd a #Sieť. Na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave to vyhlásil líder KDH Ján Figeľ
  “My ideme do volieb víťaziť a za víťazstvo zodpovednosti nepovažujeme sólo líniu, ale spoluprácu tých, ktorým na pozitívnej zmene záleží,” povedal Figeľ

 • Julián Orlický

  https://www.youtube.com/watch?v=iU8YAoWp198

  Prečo svedomie nedovoľuje voliť otcovi Čajkovi KDH.

  • Pri všetkej úcte, ale pán z videa je odtrhnutý od reality ak do roku 2010 volil KDH a precitol až teraz, tvrdením, že „KDH nie je proti vraždeniu“.
   Že KDH nielenže nie je proti vraždeniu, ale vraždenie priamo schvaľuje a podieľa sa na ňom bolo zrejmé už oveľa skôr ako v roku 2010. Stačí si pripomenúť rok 1999, kedy po vystriedaní Mečiara počas prvej dzurindovej vlády sa KDH spolu so svojimi komplicmi podieľali na otvorení vzdušného priestoru SR pre vojenskú agresiu NATO v Srbsku, bez mandátu BR OSN.
   Po tomto vojnovom zločine môže voliť KDH iba antikrist.
   Netreba sa zaujímať iba o životy nenarodených, i keď aj to je dôležité. Ale aj o tých narodených, ktorí zomreli po náletoch NATO, za účasti hlasov KDH, ktoré im na prelety otvorili vzdušný priestor SR.

   • a koho mal voliť v roku 2010? … ja som vtedy volil SaS, 2012 Oľano… až nezávislé médiá ako SV, Medzičas mi v roku 2015 predstavili Kotlebu, dovtedy to bol pre mňa „neschopný nácek“

    • O preletoch NATO hlasovala úzka skupinka strán. Čokoľvek, čo je voči nim v opozícii je teda pre mňa prijateľnejšie, ako tieto strany.
     Ak je ľudský život tou najvyššou hodnotou, potom je pre mňa akákoľvek alternatíva prijateľnejšia ako KDH, hoci by to bola v tom čase aj zlodejská slotova SNS alebo mečiarove HZDS. Je to logické, pretože ľudský život má prednosť pred majetkom a ak sa mám rozhodnúť medzi zlodejom a vrahom, radšej si ako menšie zlo vyberiem zlodeja.

     • Prečo tak zvysoka? Ale ináč pripomienka je veľmi na mieste. Mimochodom, naozaj som bol trocha „odtrhnutý“, keďže som bol 1996-2007 v Kanade. Ale je fakt, že dali povolenie pre tie zločinné prelety, teda majú priamu účasť na bombardovaní a teda na vraždách. Veľmi správna a potrebná pripomienka.

   • KDH je strana pozerskych konformistov. Vino kazu, borovicku piju. Vcera na RTVS Figel stale tocil o 2 miliardach, ktore usetril stopnutim budovania dialnice. On si mysli, ze sme stratili posledne mozgove bunky. Tie rozkradacky v Bratislave za Durkovskeho, to rabovanie v regionoch, kde sa spajali s kymkolvek, len aby mohli byt pri koryte. Skoda drat klavesnicu…
    Pre mna z tohtorocnej ponuky programov stran su prijatelne iba dve moznosti c. 8 alebo c. 19. Pred casom som este som poskuloval po OLANE, ale Lipsic s Novou a Budaj so Zmenou zdola ma zabrzdil a vcera na INTV Viskupic paradne zaklincoval. Vyvliekat sa z otazok ako had a hovorit o nicom, dakujem, to tu mame 26 rokov…

Pridaj komentár