Rusi zakážu nadácie zviazané s menom George Sorosa

Generálna prokuratúra Ruskej federácie preskúmala činnosť mimovládnych organizácií Open Society Foundation a a OSI Assistance Foundation. Na základe výsledku prieskumu boli vložené na tzv. „vlastenecký stop-list„, čo znamená zákaz ich činnosti v Rusku. Obe nadácie sú známe tým, že ich sponzoruje známy americký filantrop George Soros.

Predstaviteľka Generálnej prokuratúry Marina Gridneva sa pre agentúru Interfax vyjadrila: „Zistilo sa, že aktivita Open Society Foundations a OSI Assistance Foundation predstavuje hrozbu pre základy ústavného systému Ruskej federácie a bezpečnosť štátu,“ povedal Gridneva a to bolo podľa nej dôvodom zaradenia na zoznam..

Podľa nej, informácie o rozhodnutí Generálna prokuratúra zaslala ministerstvu spravodlivosti, aby tieto organizácie boli zaradené do zoznamu zahraničných a medzinárodných mimovládnych organizácií, ktorých činnosť je považovaná za nežiadúcu v Ruskej federácii.

Komentár:  YES!

 

Zdroj:

www.interfax.ru/russia/482304

 

12 komentárov

 • Typický ruský prístup: „Zakázať!“

  • Zabúdate na zdôvodnenie: „Zistilo sa, že aktivity Open Society Foundations a OSI Assistance Foundation predstavuje hrozbu pre základy ústavného systému Ruskej federácie a bezpečnosť štátu.“
   S tým môžem len súhlasiť, tieto organizácie skutočne postupujú v zhode, aby deštruovali štátne zriadenie. Vláda v Rusku sa nám môže akokoľvek nepáčiť, nie je našou vecou meniť ju. Na margo činnosti mimovládok v Rusku som čítal zaujímavý rozhovor s Willi Wimmerom, bývalým dôležitým členom nemeckej elity
   http://jurajpolacek.blog.sme.sk/c/353468/Nebudes-mat-bohov-predo-mnou.html
   Wimmer: Otázkou je aké dimenzie taký obrat naberie. V posledných rokoch sme videli, že sa všetko vsádza na rozoštvanie ruskej spoločnosti. Museli sme sa v Nemecku pýtať prečo boli v predvečer olympijských hier v Soči prezentované Pussy Riot práve takto. To sú veci, o ktorých by sme aj my povedali, že to sa predsa nerobí. Keby to urobili v kolínskom chráme, stretli by sa s prudkým odporom. Keď sa s tým ide do hlavných večerných správ, chce sa tým Rusom niečo povedať.
   Keď vezmem celú tú oblasť NGOs (mimovládne organizácie) v Rusku, musím povedať, že som získal vlastnú skúsenosť. Bol som volebný pozorovateľ v Chabarovsku, úplne vzadu v Rusku. Vyhľadal som tam ľudí z národnostných menšín a hovorili sme o ich problémoch. A keď som sa ich pýtal, prečo o nich nehovoria so svojou vládou, všetci mi odpovedali, že oni so svojou vládou nehovoria, že hovoria so svojimi partnermi z Washingtonu. Ak je tomu tak, môže Moskva robiť čo chce, ale má vždy čo do činenia s piatou kolónou.

   Ken: Len keď uvážime hustotu NGOs v Rusku, Putin sa raz pre ARD vyjadril, že Rusko prevádzkuje dve zahraničné kancelárie, jednu v Paríži a jednu vo Washingtone, ale Američania majú na území Ruska myslím okolo 600 NGOs. Čo tam celé dni robia?
   Wimmer: To neviem posúdiť, môžem len povedať, že je to nápadné. Môže byť, že aj my v Berlíne máme taký počet amerických zariadení. Že majú mnohopolárne zadanie už skutočne nie je žiadnym tajomstvom. Je pozoruhodné, že keď chceme počuť nejaký hlas z Moskvy, vypočujeme si vždy názor niekoho z moskovského Carnegie Institute. To môžem rovno zavolať do Washingtonu.

   Ken: Je to podľa vás plošná propaganda?
   Wimmer: Nechcem povedať, že je to plošná propaganda, ale ako vláda musím vziať do úvahy, že to v mojom teritóriu už tak je. Vieme z medzinárodného a tiež nemeckého pôsobenie v Portugalsku po Salazarovi čo dokážu NGOs. To nedokáže tanková divízia.

 • Vydržte reacia ešte len príde, ľudské práva a sloboda je na nezdržanie

 • Výborne!!! Rusko je vzorom celému svetu! A priposratí rusofóbovia s tým nič nenarobia!!

 • všetko ľudia zo sorosovej nadácie…

 • Toto sa malo schváliť už dávno, nielen v Rusku ale aj u nás.
  Kto vie, čo na to hovorí docentka Radičová a zakladateľ výzvy proti ľudskosti Orlovský?

Pridaj komentár