Ruská stanica Dožď ako hlásna trúba protiruskej propagandy

(MZC/Dožď) Dostal som odkaz, že „spoločný známy“ fanaticky nenávidiaci Rusov zverejnil video ako Rusko posiela zbrane pod zámienkou humanitárnych konvojov. Keďže netrpím obsesiou obhajovať Rusko, nabrúsil som si pero prichystaný ku zdrvujúcej protiruskej kritike.

Iste stanica Dožď je síce ruská ale protivládna, dalo sa čakať, že to nebude na prvom kanáli celoštátnej TV. Lenže, keď som si otvoril článok nasledovali odkazy na ukrajinské zdroje, ktoré o ruských útokoch pravidelne informujú už od marca a po zrátaní odkazov a čísel by podľa nich mala byť zrejme na územi Ukrajiny kompletne celá ruská armáda… Ale nič, stále som žil v domnení, že aspoň raz, aspoň jeden jediný raz, sa dozviem od Ukrajincov pravdu.

Nedočkal som sa. Video v článku je odkaz na prepravu dvoch kanónov ťahaných nákladnými autami s jedným náklaďákom naviac. Toto evidentne žiadny humanitárny konvoj nie. Je to normálna preprava zbraní a len človek so zahmleným alebo vyšinutým úsudkom môže veriť, že ide o humanitárny konvoj bežne pozostávajúci z desiatok, či stoviek nákladných áut. Takýchto videí sa na územi separatistov točia denne desiatky, keďže ide o územie ozbrojeného konfliktu.

No svedčí to o dvoch veciach :

  •  jednak, že informácie „spoločného známeho“ stoja za starú belu
  •  stanica Dožď vo svojej „svätej vojne“ proti Putinovi zašla priďaleko. Zverejnením podobnej informácie sa jej dôveryhodnosť limitne blíži k nule.

Takže nabudúce, ak mi budete posielať odkazy, prosím o dve výnimky – žiadne ukrajinské zdroje, žiadna TV Dožď. Okamžite budem mazať. Život je krátky a na niektoré veci skrátka čas nemám. A toho spoločného známeho mám na „Tvároknihe“ zablokovaného už dávno, opäť sa mi overilo, že som spravil viac ako dobre. S fanatikmi sa nejedná a nediskutuje…

 

Zdroj

http://tvrain.ru/articles/mchs_rossii_oproverglo_zajavlenie_snbo_o_perevozke_artillerii_gumanitarnym_konvoem_-378447/

3 komentáre

  • „nabrúsil som si pero prichystaný ku zdrvujúcej protiruskej kritike“

    Ale no, Juraj, toto ti uz nikto neveri 😛

  • Len by nás zaujímalo, ako to zrátavajú… Žeby robili fotky zo satelitu a krížikmi značili prilby, kolieskami tých bez prilieb? Mohli by to PO ROKU už ukázať!

  • Juraj, vieš koľko zožerie 5000 ruských vojakov? ak chceš zásobovať armádu, musíš posielať humanitárne konvoje. Geopolitika. Pouvažuj!

Pridaj komentár